„PRIDARYK!“ ėmė ir pridarė

, Gintarė ŠKARNULYTĖ
„PRIDARYK!“  ėmė ir pridarė

 

Ką pridarė Lazdijų viešosios bibliotekos jaunimo centro komanda „PRIDARYK!“? Ogi ėmė ir užėmė antrą vietą 13-tą kartą Vilkaviškio kultūros centro organizuojamame konkurse „Šaunių komandų varžytuvės“. Tai tradicinis renginys, vykstantis Vilkaviškio kultūros centre, skirtas Pasaulinei jaunimo dienai paminėti ir skatinti jaunimo kūrybiškumą.
Kad Lazdijų krašte jaunimas kūrybingas, galima įsitikinti per įvairius Lazdijų krašte organizuojamus renginius. Iniciatyvos jie nestokoja ir patys organizuodami sau ir savo bendraamžiams akcijas, žygius ir panašius renginius. Dalyvauti konkurse „Šaunių komandų varžytuvės“ iniciatyvą parodė 10 Lazdijų viešosios bibliotekos jaunimo centro nuolatinių lankytojų, tapusių komanda, pavadinimu „PRIDARYK!“. Visi, padedami bibliotekininkės darbui su jaunimu Jolitos Krokininkaitės, pateikė paraišką ir pateko į konkursą „Šaunių komandų varžytuvės“.
Konkurse, kurio tema šiemet buvo „Jaunimas ir kelionės“, vykusiame lapkričio 11 dieną, dalyvavo 8 komandos, sudarytos iš 14–18 metų amžiaus vaikinų ir merginų. Šaunių komandų varžytuvių dalyviai atvyko iš Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos, Kalvarijos gimnazijos, Kazlų Rūdos savivaldybės Antanavo pagrindinės mokyklos bei kitų švietimo įstaigų.  Lazdijų rajono savivaldybei atstovavo komanda iš Lazdijų viešosios bibliotekos jaunimo centro aktyvių lankytojų.
Komandą „PRIDARYK!“, kurios kapitone tapo Aistė Eidukaitytė,  į Vilkaviškį lydėjo J. Krokininkaitė. Kelionę finansavo Lazdijų rajono savivaldybė. Prieš kelionę jaunimas pasirinko ir pasiruošė bendrą atributiką. Ja tapo vienspalvės pilkos kelnės, balti marškinėliai ir didžiuliai akiniai. Taip pat jaunuoliai pasiruošė komandos prisistatymą ir namų darbą „Į kelionę“. Komandos pristatymui buvo iššifruotas komandos pavadinimas P (puikiai) R (rodanti) I (iniciatyvą) D (draugiška) A (aktyvi) R (ryžtinga) Y (ypatinga) K (komanda). Namų darbui „Į kelionę“ jaunimas paruošė trumpą pamokomąją mintį turintį vaidinimą. Jo metu visi į lagaminus dėjosi daiktus: plaukų džiovintuvą, televizorių ir pan. Tačiau netrukus lagaminai vėl liko tušti – vietoj materialių daiktų į kelionę jie pasirinko vertybes, tokias kaip linksmumas, tolerancija ir kitas neįkainojamas vertybes, svarbias ne tik kasdieninėje veikloje, bet ir leidžiantis į kelionę.
Visų 8 komandų Vilkaviškio kultūros centre vykusiame renginyje dar laukė 3 nežinomos užduotys. Pirmiausiai komandoms teko atsakyti į po du klausimus, susijusius su kelionėmis: apie didžiausius, giliausius vandens telkinius, aukščiausias viršukalnes, žymius keliautojus. Į juos atsakyti komandos turėjo 1 minutę laiko. Šia užduotimi buvo patikrintos komandų narių geografinės, istorinės žinios. 
Antroji užduotis buvo kūrybinė, leidusi atskleisti vieno iš komandos nario aktorinius gebėjimus ir  darnų visos komandos narių bendravimą.  Tam reikėjo pavaizduoti vieną iš kelionei reikalingų daiktų: skėtį, palapinę, prožektorių ir panašiai. „PRIDARYK!“ komandos narė Ieva Vyšniauskaitė tapo tylia aktore ir savo komandos nariams turėjo pavaizduoti miegmaišį. Komanda šią užduotį greitai atliko. Ir jau buvo pakeliui į trečiąją užduotį. Judriosios užduoties metu komandos nariai turėjo sutilpti ant maždaug A2 formato popieriaus lapo. Popieriaus lapas laikinai tapo įsivaizduojama sala, už kurios ribų telkšojo įsivaizduojama pelkė. Ar numanote, kaip 10 žmonių sutelpa ant tokio mažo popieriaus lapo? Stiprūs komandos vaikinai (Haroldas Ribinskas, Lukas Gambickas, Vaidotas Čėsna, Edvinas Vaina) tapo gelbėtojais ir išlaikė visas savo komandos nares. 
Visą konkursą stebėjo ir vertino komisija, kurią sudarė Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro direktorė Elena Čepaitė, Vilkaviškio rajono jaunimo reikalų koordinatorė Danguolė Gudeliauskienė, Vilkaviškio rajono laikraščio „Santaka“ korespondentė Eglė Mičiulienė, Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Riklienė ir Vilkaviškio rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio vyresnysis tyrėjas Arūnas Kinderis.  Komandos šios komisijos buvo vertinamos ne tik pagal atliktų užduočių rezultatus. Jie stebėjo visos komandos bendravimą, elgesį, komandoje tvyrančią atmosferą.
Kol po užduočių komisija tarėsi, visi dalyviai ir žiūrovai, kurių buvo pilna Vilkaviškio kultūros centro salė, klausėsi muzikinės programos, dalyvavo viktorinoje, kurios klausimai buvo susiję su kelionėmis bei su nekantrumu laukė loterijos rezultatų. Laimingieji apdovanoti specialiais prizais. 
Netrukus konkurso „Šaunių komandų varžytuvės“ vedėjai paskelbė prizinių vietų laimėtojus, kuriuos apdovanojo komisijos nariai. Pirmoji vieta ir žiūrovų simpatijos prizas atiteko Vilkaviškio neformalaus jaunimo grupės komandai „Degėsiai“. Antroji vieta – Lazdijų viešosios bibliotekos jaunimo centro komandai „PRIDARYK!“. „Maloniai buvome nustebinti tokiu laimėjimu, priėmimu ir ypač geru renginio organizavimu. Iš šio renginio parsivežėme ne tik antros vietos laimėjimą, bet išvydome gerų idėjų ateičiai“, – sakė jaunimą į konkursą lydėjusi J. Krokininkaitė.
Pirmas blynas neprisvilo ir pasirodė toks skanus, kad jaunimas dega mintimi kitais metais vėl dalyvauti konkurse „Šaunių komandų varžytuvės“. Netikėta sėkmė įkvepia.  Štai keletas atsiliepimų po šių varžybų iš komandos narių: „„Šaunių komandų varžytuvės“ man buvo puikus renginys, kuriame išties smagiai ir turiningai praleidau savo laisvalaikį“ (Greta Gadziauskaitė), „„Šaunių komandų varžytuvės“ – tai renginys, kuris paliko man labai gerus įspūdžius, pakėlė nuotaiką, suteikė daug smagių, neišdildomų prisiminimų“ (Gerda Lukoševičiūtė), „Mano manymu, „Šaunių komandų varžytuvės“ buvo puikus renginys, suteikiantis galimybę parodyti, ką sugeba veiklus Lazdijų krašto jaunimas. Iš renginio grįžau kupina šiltų emocijų ir įspūdžių. Tikiuosi ir kitais metais būtinai jame sudalyvauti“ (Karolina Petrauskaitė),  „Atmosfera buvo nereali ir kartu labai pakvaišusi, nes darėm viską, kad tik mus pastebėtų ir atliktumėm viską kuo originaliau, o emocijos liejosi per kraštus. Manau, nuo mano veido nei sekundei nedingo šypsena. Kaip būtų smagu, kad dažniau vyktų tokio pobūdžio renginiai, o dabar teks laukti net kitų metų“ (Giedrė Banytė).
Konkursas „Šaunių komandų varžytuvės“  įvairiapusiškas renginys jaunimui, kuris skatina ne tik kūrybiškumą, bet ir komandinį darbą, moko rasti kompromisą, bendrauti ir visko, ko reikia šiuolaikiniam jaunam žmogui. Juk galima mokytis įdomiai, to net nepastebint.

Komentarai

...aciu,sunau,kad ir tu

Love ...aciu,sunau,kad ir tu dalyvavai siose varzytuvese,ir uzemet 2-aja vieta..Bet,kaip matau,visi pirmiausia skuba teisti ir mato vien padaryta blogi,ir ji komentuoti,o geri darbai mazai kada pastebimi,kad kaip ir cia,nera jokiu komentaru apie si idomu rengini.Gaila..

Kad geras renginys todėl ir

Kad geras renginys todėl ir nėra komentarų. Būtų koks pletkas, žmogžudystė, komentarų būtų dag. Žmonės taip išmokinti nepastebėt gero, jiems tiesiog neydomu.

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.