„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“

, Rasa Tautvydaitė
„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“

„Vaikų linijos“ kampanijos BE PATYČIŲ koordinatorė Aurelija Jocaitė teigė, kad „kuo daugiau patyčias stebinčių vaikų papasakos apie tai suaugusiems, kuriais pasitiki, tuo daugiau patyčių bus sustabdyta“.

Šią savaitę (kovo 20–26 dienomis) vykstančiai kampanijai „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ „Vaikų linija“ pradėjo ruoštis dar praeitų metų pabaigoje. 2016 metų lapkričio 28 dieną pasirodė kvietimas ruoštis ir dalyvauti jau aštuntojoje nacionalinėje „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2017“. Prie šios kampanijos buvo kviečiama prisidėti švietimo ir ugdymo įstaigas, organizacijas, socialiai atsakingo verslo atstovus bei visus pilietiškus asmenis. 
Kampaniją BE PATYČIŲ „Vaikų linija“ vykdo jau 14 metų. Taip siekiama sukurti saugią aplinką tiek vaikams, tiek ir suaugusiems bei stabdyti patyčias visuomenėje. Patyčių visuomenėje problema itin didelio valdžios atstovų dėmesio sulaukė pastaraisiais metais. Praėjusių metų balandį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė inicijavo socialinę kampaniją „Už saugią Lietuvą“, kurios vienas iš pagrindinių tikslų – sisteminė kova su patyčiomis mokykloje. „Vaikų linijos“ specialistai, palaikydami šią Prezidentės iniciatyvą, prisidėjo savo konsultacijomis ir paruošė rekomendacijas, kaip šalies švietimo įstaigose užtikrinti efektyvią patyčių prevenciją. 2016 metų gegužės mėnesį šalies vadovė D. Grybauskaitė pateikė Švietimo įstatymo pataisas. Šiomis pataisomis siekiama visose šalies bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio rengimo įstaigose sukurti kovos su smurtu sistemą. Seimui pritarus šalies vadovės siūlomoms pataisoms, šios įsigalios nuo 2017 metų rugsėjo 1 dienos. 
Šių metų „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ siekia atkreipti dėmesį į svarbų patyčių stebėtojų vaidmenį. Mat daugeliu atvejų kalbant apie patyčias dėmesio centre atsiduria tie, kurie tyčiojasi, ir tie, iš kurių tyčiojamasi, tačiau pamirštama kita labai svarbi žmonių grupė – stebėtojai. Tai patyčias matantys ir joms neužkertantys kelio vaikai ir suaugusieji, kurie paprastai patyčioms būna abejingi. Itin svarbu, kad visi matantys patyčias parodytų savo nepritarimą tokiems veiksmams. Ne veltui „Vaikų linijos“ kampanijos BE PATYČIŲ koordinatorė Aurelija Jocaitė teigė, kad „kuo daugiau patyčias stebinčių vaikų papasakos apie tai suaugusiems, kuriais pasitiki, tuo daugiau patyčių bus sustabdyta“. 
Savo neigiamą požiūrį į patyčias mokiniai buvo kviečiami parodyti ir susiburdami į kūrybinę komandą, kuri kūrė dainą mokinių dainų konkursui „Patyčios bijo tavo nepritarimo“. 
Patyčių problemą padeda spręsti ir susitelkę iniciatyvos partneriai bei iniciatyvą palaikančios organizacijos: Lietuvos vaikų ir jaunimo centras „Vaiko labui“, Paramos vaikams centras, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, Lietuvos policija, „Vaikystės sodas“, Informacinių technologijų centras, Ryšių reguliavimo tarnyba, „Langas į ateitį“, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos psichologų sąjunga, Švietimo ir mokslo ministerija, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie SADM, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, Kauno kino centras „Romuva“, Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus miesto psichologinė ir pedagoginė tarnyba, Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras. „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ rėmėjai – projektas „Saugesnis internetas“, finansuojamas Europos Sąjungos ir „Western Union Foundation Lithuania“.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.