Dzūkų žinios

Lazdijų informacinis portalas, naujienos

Politika Sveikata

Visuomeninio judėjimo iniciatyvą palaikė dešimtys lazdijiečių

Pirmieji duoti kraujo registravosi akcijos iniciatorai — judėjimo „Pirmyn! Kartu mes galime“ nariai.

Artėjant svarbiausioms metų šventėms, daugelis suko galvas, ką šią proga padovanoti savo draugui ar artimajam.
Nepartinio judėjimo „Pirmyn! Kartu mes galime“ komanda Kalėdų proga pakvietė dovanoti tai, kas kiekvienam iš mūsų yra svarbiausia – sveikatą ir gyvybę ir praėjusią savaitę pakvietė į savanoriškos donorystės akciją „Duodu kraujo, dovanoju gyvybę“.
Į Lazdijų viešosios bibliotekos Jaunimo centrą atvyko Nacionalinio kraujo centro medikų brigada ir plušo keturias valandas. Pirmieji duoti kraujo atvyko šios akcijos iniciatoriai – judėjimo „Pirmyn! Kartu mes galime“ nariai – meras Artūras Margelis, savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka, rajono tarybos nariai.

Kraujo donorų krėsluose — V. Pilvinis ir R. Dulskas.


Akcijoje dalyvavęs rajono savivaldybės Investicijų skyriaus vedėjas Vidmantas Pilvinis sakė, jog kraujo donorystė jam nėra naujiena, jis pats kraujo nuolat duodantis dar nuo studijų laikų.
Tarybos narys Ričardas Dulskas pripažino, jog jis mielai duoda kraujo, nes tai reali pagalba tiems, kam šis kraujas gali išgelbėti gyvybę. Jo nuomone, kraujo donorystė labai naudinga ir paties donoro organizmui.
Džiugu, jog prie šios akcijos prisidėjo ir daugiau mūsų krašto žmonių, Nacionalinis kraujo centras džiaugėsi papildęs kraujo atsargas ir nuoširdžiai dėkojo Lazdijų krašto žmonėms už jų gerumą.
Nacionalinio kraujo centro Rinkodaros ir komunikacijos grupės vadybininkė Irma Pimčikaitė sakė, jog Lazdijuose iš viso buvo sulaukta 52 žmonių, panorusių dovanoti kraujo. Iš jų 41 sėkmingai praėjo donorų atranką ir tapo kraujo donorais.
„Šešiems iš jų tai buvo pirmoji donorystė. Daugiausiai tarp donorų buvo žmonių, turinčių ARhD+ (antrą teigiamą) ir BRhD+ (trečią teigiamą) kraujo grupes. Tai – vienos dažniausių kraujo grupių. Būtent tokio kraujo poreikis yra ypač didelis ir nuolatinis. Nacionalinio kraujo centro komandos vardu sakau AČIŪ Jums už pagalbą organizuojant šią gerumo akciją, už dovanotą kraują ir linkiu gražių švenčių“, – sakė Nacionalinio kraujo centro atstovė.

%d bloggers like this: