Dzūkų žinios

Lazdijų informacinis portalas, naujienos

Politika

Briuselis atvėrė duris Lazdijų mero ir kaimynų lenkų pasiūlymams

Lazdijų rajono savivaldybės atstovus kartu su kolegomis iš Lenkijos Briuselyje priėmė Lietuvos ambasadorė Jovita Neliupšienė.

Lazdijų vardas vis garsiau girdimas ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungos institucijų kabinetuose.
Užvakar Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis su savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus vedėju Vidmantu Pilviniu bei partneriais iš Lenkijos – Seinų burmistru Arkadiušu Novalskiu (Arkadiusz Nowalski) ir Rafaeliu Pieška (Rafael Pieszka) lankėsi Briuselyje. Čia vyko svarbūs susitikimai Lietuvos ambasadoje bei Europos Parlamente, kur buvo pristatoma Lietuvos-Lenkijos pasienio funkcinės zonos idėja.

Susitiko su aukšto rango valdininkais
Sausį Lazdijų rajono savivaldybėje viešėjusi Europos Parlamento narė Laima Liucija Andrikienė, išklausiusi pasienio funkcinės zonos idėją, pasiūlė suorganizuoti susitikimus Europos Parlamente ir supažindinti, parodyti bei siekti Europos Parlamento pritarimo, kad savarankiška pasienio zona tarp Lietuvos ir Lenkijos – būtina.
Per vieną dieną apie Lazdijus, Seinus ir kitas pasienio zonos savivaldybes kalbėta su Lietuvos ambasadore Jovita Neliupšiene, Europos Parlamento nare, pirmininko pavaduotoja biudžeto klausimais Monika Hohlmeier. Delegacija susitiko su Lena Andersson Pench, makroregionų Interreg ir Programmes Implementaition IDG Regio vadove, ir jos komanda. Įvyko susitikimas su Europos Parlamento viceprezidentu Boguslavu Liberadski (Boguslaw Liberadzki) bei komisaro Guenther Oettinger padėjėja Katažina Ščepanska (Katarzyna Szczepanska) ir komisarės Elžbietos Bienkowskos (Elizabieta Bienkowska) padėjėju Andžėjumi Celinskiu (Andrzej Celinski) bei kitais Europos Parlamento nariais.
Rafaelis Pieška susitikimų metu pristatė pavasarį pasirašytos sutarties idėjas. Lietuva ir Lenkija yra kviečiamos imtis bendrų veiksmų, kad Lenkijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos atsakingos institucijos bei Europos Sąjungos įstaigos galėtų priimti sprendimus steigti Lietuvos-Lenkijos tarptautinę pasienio funkcinę zoną siekiant pagerinti Lenkijos ir Lietuvos pasienio regiono gyventojų gyvenimo kokybę tokiomis veiklomis kaip infrastruktūros – naujos įrengimas ar esamos atkūrimas, priemonių, remiančių darbo vietų kūrimą, plėtra, viešųjų paslaugų kokybės lygio bei prieinamumo gerinimas, savivaldybių bendradarbiavimo plėtra ekonomikos srityje, nevyriausybinių organizacijų rėmimas skatinant Lenkijos ir Lietuvos savivaldybių gyventojų bendradarbiavimą.

Projektui siekia paramos
Tačiau tam, kad pasienio regionas būtų patrauklus naujoms investicijoms, svarbu gera infrastruktūra: patogus susisiekimas, išvystytas viešasis transportas, modernūs keliai. Tad šių susitikimų metu siekiama, kad Europos Parlamentas patvirtintų šią idėją ir būtų skirtas dėmesys bei parama infrastruktūrai bei gyvenimo kokybei gerinti, kurti darbo vietas ir skatinti bendradarbiavimą.
Per metus dėl pasienio funkcinės zonos įtvirtinimo nuveikta jau nemažai darbų. Užsienio partnerių dėka buvo atliktas išsamus situacijos analizės tyrimas apie žmonių gyvenimo kokybę pasienio zonoje. Vykdant projektą, Lenkijoje įvyko šeši ekspertų susitikimai, kurių metu diskutuojant su specialistais ir bendruomene, atliekant apklausas buvo išgryninti poreikiai, patvirtinantys pasienio regiono funkcinės zonos svarbą. Buvo nagrinėjamos kultūros, susisiekimo infrastruktūros, socialinės sritys.

%d bloggers like this: