Dzūkų žinios

Lazdijų informacinis portalas, naujienos

Kultūra Politika

Dovana skaitytojams – atnaujinta biblioteka Aštriojoje Kirsnoje

Aštriosios Kirsnos bibliotekoje vasario 6 d. netilo džiugus šurmulys. Čia buvo apžiūrėtos visai neseniai atnaujintos bibliotekos patalpos. Šiuolaikiškas interjeras, patrauklios erdvės nuo šiol džiugins ir skaitytojus, ir darbuotojus. Nuveiktais darbais džiaugėsi ir su bibliotekos bendruomene susitiko Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Renata Rudienė, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Kazlauskienė, Būdviečio seniūnijos seniūnas Arūnas Kundrotas.
„Ši biblioteka – geras pavyzdys daugeliui Lietuvos bibliotekų. Labai svarbu, kad bibliotekų darbuotojai taip entuziastingai siekia, jog knygų mylėtojų namai atsinaujintų, būtų suremontuoti ir lauktų skaitytojų bei lankytojų. Džiugu matyti, kad Aštriosios Kirsnos, Dzūkų kaimai turi kuo pasidžiaugti: modernizuota Lazdijų r. Aštriosios Kirsnos mokykla, atnaujintu stadionu, naująja priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, o dabar ir biblioteka“, – kalbėjo meras Artūras Margelis.
Šių dienų bibliotekos – ne tik knygos ar kompiuteriai, tai kultūros židinys, vieta, kur gali susitelkti bendruomenės, vykti renginiai. Už atsakingą darbą, vykdomas veiklas Lazdijų rajono savivaldybės meras dėkojo Aštriosios Kirsnos bibliotekos esamai bibliotekininkei Rūtai Radzevičiūtei bei buvusioms ilgametėms darbuotojoms ir įteikė dovanų po knygą, kuri papildys asmeninę knygų lentyną.
Bibliotekos atnaujinimas vyko įgyvendinant Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vykdomą projektą „Lazdijų rajono kaimų patrauklumo didinimas atnaujinant bibliotekas“. Projekto metu buvo atlikti Aštriosios Kirsnos bibliotekos patalpų kapitalinio remonto darbai: langų ir durų keitimas, grindų, sienų ir lubų remontas, elektros sistemos atnaujinimas, santechnikos įrenginių atnaujinimas, kompiuterinių tinklų atnaujinimas, vėdinimo sistemos atnaujinimas, šildymo sistemos atnaujinimas. Be to, buvo įsigyta 14 bibliotekos lentynų, žaidimo konsolės bei kompiuteriniai žaidimai, stalo žaidimai mažiesiems.
Susitikime su Aštriosios Kirsnos bibliotekos bendruomene dalyvavusi Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Renata Rudienė ne tik džiaugėsi atliktais darbais, bet ir prisiminė bibliotekos įkūrimo istoriją: „Pirmoji Aštriosios Kirsnos biblioteka įsteigta 1945 m. dvaro pagrindiniame pastate su viena spinta ir dviem stalais, ant kurių dieną išdėliodavo knygas. Toje pačioje patalpoje vyko ir šokių vakarai, buvo demonstruojami kino filmai. 2005 m. bibliotekoje pradėtas kompiuterizavimo procesas, kuris tęsiasi iki šiol. Atnaujinami kompiuteriai, vaikams ir jaunimui žaidimų konsolės, nauji baldai ir jaukios patalpos.“ Direktorė Renata Rudienė kvietė visus dažniau eiti į bibliotekas, naudotis teikiamomis elektroninėmis paslaugomis, dalyvauti mokymuose,  išsirinkti norimą knygą ar tiesiog pabendrauti. Be to, visiems susirinkusiems pristatė, kad Aštriosios Kirsnos bibliotekoje startuoja pozityvios tėvystės tobulinimo užsiėmimai pagal Lazdijų r. sav. administracijos įgyvendinamą projektą „Kompleksinės paslaugos šeimai Lazdijų rajono savivaldybėje“.
Projekto „Lazdijų rajono kaimų patrauklumo didinimas atnaujinant bibliotekas“ pagrindiniai tikslai: kapitališkai suremontuoti bibliotekų patalpas, seniūnijų gyventojams suskurti erdvę, kurioje sudaromos sąlygos ne tik skaityti, išsirinkti mėgstamiausias knygas, naudotis kompiuteriais, bet ir inicijuoti bendruomenių plėtrą, rengti bendrus renginius ir vakarones. Be to, taip buvo išsaugota pastato infrastruktūra bei prisidėta prie kaimo gyvenamosios vietos aktyvumo išsaugojimo.
Įgyvendinant projektą atnaujintos ne tik Aštriosios Kirsnos, bet ir Metelių bei Seiliūnų
bibliotekos. Bendra projekto vertė, skirta visų trijų bibliotekų kapitaliniam remontui, yra 200 969 Eur. Lazdijų rajono savivaldybė šiam projektui skyrė daugiau kaip 41 000 Eur biudžeto lėšų. Likusioji pinigų suma finansuota iš LR valstybės biudžeto ir Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtros lėšų.

Lazdijų r. sav. inf.

%d bloggers like this: