Dzūkų žinios

Lazdijų informacinis portalas, naujienos

Politika

Ar stažuotė Amerikoje padės merei išspręsti įsisenėjusias Lazdijų problemas?

Lazdijų rajono savivaldybės merė A. Miškinienė.

Lazdijų merė paliko Lietuvą. Dvylikai dienų. Ji išskrido į Jungtines Amerikos Valstijas ieškoti recepto, kaip išspręsti įsisenėjusias Lazdijų problemas. Ta proga buvo atšauktas suplanuotas Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdis, o merė tikisi po stažuotės Amerikoje per metus padovanoti savo krašto žmonėms taip laukiamas permainas.
Apie merės išvykos į JAV aplinkybes ir tikslus, apie tai, kiek ši kelionė kainuos Lazdijų mokesčių mokėtojams, kalbamės su Ausma Miškiniene.

– Šią savaitę išvykstate į JAV. Kada sužinojote apie šią komandiruotę?
– Kvietimą vykti į stažuotę, ne komandiruotę, JAV gavau birželio mėnesį.

– Koks yra stažuotės tikslas? Kokios naudos Lazdijams iš jos tikitės?
– Stažuotė, į kurią esu kviečiama vykti, yra sudėtinė JAV vyriausybės ir JAV ambasados įgyvendinamos tarptautinės lyderystės programos „Viešasis administravimas ir ekonomikos vystymas savivaldybių lygiu“ dalis. Stažuotės metu bus pristatomos sėkmingos, ir ne tik, JAV mažųjų savivaldybių patirtys, atitinkamų savivaldybių vadovai dalinsis patirtimi ir pasiekimais viešojo administravimo ir ekonomikos vystymo srityse. Lazdijų rajone gausu problemų, dauguma jų įsisenėjusios. Vis dėlto mūsų krašto problemos nėra unikalios, dauguma jų JAV jau seniai ir sėkmingai išspręstos. Neabejoju, kad praktinės ir teorinės žinios, kurias įgysiu stažuotės metu, bus naudingos telkiant administraciją ir kitus suinteresuotus asmenis bendram darbui Lazdijų krašto labui. Tikiu, kad sugebėsime išspręsti įsisenėjusias problemas. Maža to, tikiu, kad realios permainos bus juntamos jau po metų. Žinau, kad tai didžiulis iššūkis, tačiau man jį įveikti padės ne tik šiuo metu atsakingai šiame krašte dirbantys žmonės, bet ir tie, kurie sugrįš, kad dirbtų ir kurtų ne kur kitur, o savo gimtinėje.

– Kas dar iš Lietuvos savivaldybių į ją važiuos?
– JAV vyriausybė po pokalbio JAV ambasadoje atvykti pakvietė dešimties Lietuvos savivaldybių atstovus, tarp jų yra net 8 regioninių Lietuvos savivaldybių merai.

– Kas inicijavo šią stažuotę? Ar tai susiję su Lietuvos savivaldybių asociacija?
– Stažuotę inicijavo ir koordinuoja JAV vyriausybė ir JAV ambasada. Su Lietuvos savivaldybių asociacija ir jos veikla tai nesusiję.

– Kokia bendra komandiruotės sąmata? Kiek ji kainuos Lazdijų savivaldybei?
– Visas stažuotės – komandiruotės išlaidas apmoka JAV vyriausybė. Dėl to sąmata man nėra žinoma.

– Kodėl atšaukėte Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdį, kuris turėjo vykti rugsėjo 6 dieną, Jūsų komandiruotės metu? Ar nebuvo galima posėdį tiesiog suplanuoti kitu metu?
– Pažymiu, kad balandžio 15 d., po pirmojo naujai išrinktos Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdžio, visi tarybos nariai vieningai nutarė į tarybos posėdžius rinktis kiekvieno mėnesio trečiąjį penktadienį 13 val. Išimtis nutarta daryti tik esant labai svarbioms priežastims. Išimtine aplinkybe buvo laikoma būtinybė kuo skubiau patvirtinti faktinius klasių/grupių komplektus ir jų dydžius. Dėl to neeilinis posėdis buvo planuotas rugsėjo 6 d. Visgi rugpjūčio 28 d. LR švietimo ir mokslo ministerijai informavus, kad tikslinama klasių finansavimo tvarka, ir patvirtinus, kad galutiniai klasių dydžiai gali būti patvirtinti iki rugsėjo pabaigos, nutarta neeilinio posėdžio nekviesti ir jį organizuoti tarybos nariams įprastu laiku, trečiąjį mėnesio penktadienį 13 val., t. y. 2019 m. rugsėjo 20 d.

– Kodėl neleidote tarybos posėdį vesti savo pavaduotojui A. Klėjui, kuriam tai priklauso pagal pareigas? Ar tai reiškia, kad juo nepasitikite?
– Savo pavaduotoju A. Klėjumi pasitikiu, vertinu jo žinias, patirtį ir atsakingą požiūrį į darbą. Neabejoju, kad man negalint dalyvauti tarybos posėdyje jis taip pat sėkmingai jam pirmininkautų.

Apie dienpinigius nutylėjo
Panašu, kad merė, sakydama, jog visas jos komandiruotės išlaidas apmokės JAV vyriausybė, šiek tiek apsimelavo. Jos pačios pasirašytame potvarkyje dėl jos komandiruotės į JAV aiškiai nurodyta Buhalterinės apskaitos skyriui jai išmokėti dienpinigius. O dienpinigių už 12 dienų susidaro ne tiek jau ir mažai – 636 eurai. Nes, pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą tvarką, komandiruotės viena diena Jungtinėse Amerikos Valstijose įvertinta 53 eurais. Kai kurie savivaldybės darbuotojai net per mėnesį negauna tokios algos.

„Dzūkų žinių“ informacija

2 COMMENTS

  1. Dėl padėjimo reik kreiptis į kultūros centro direktorių Arūną Sujetą-jis turi patirties ir praktikos kaip už rajono biudžeto pinigus „tobulintis“ Jungtinėse Valstijose,todėl galėtų pasidalinti patirtimi ,o gal ir ką patartų naudingo :))

Comments are closed.

%d bloggers like this: