Dzūkų žinios

Lazdijų informacinis portalas, naujienos

Kultūra

Eglutės įžiebimas Lazdijuose: ugnies šou ir tūkstančiai lempučių

Lieka vos visai nedaug iki svarbiausios Lazdijų eglės įžiebimo, kuris paskelbs svarbiausiųjų metų švenčių startą mūsų krašte. Šventinius renginius organizuojantis Lazdijų kultūros centras šią žiemą parengė naujovių, kurios turėtų pradžiuginti ir mažus, ir didelius.

Apie šventinio laikotarpio renginius, naujas pramogas ir kitas naujoves kalbamės su Lazdijų kultūros centro direktoriaus pavaduotoja I. Malinauskiene.
– Prasideda šventinis laikotarpis. Kokias pramogas ir naujoves šiemet Lazdijų krašto žmonėms pasiūlys Kultūros centras?
– Šventinis laikotarpis dovanoja naujus sumanymus ir atradimus. Šiemet organizuojame išskirtinai daug edukacinių programų. Atvirose dirbtuvėlėse dalyviai galės kepti kūčiukus, gaminti molinius žaisliukus, dekoracijas, išmokti pasiruošti kulinarinio paveldo patiekalų, nusipinti advento vainikų. Numatoma visa puokštė kalėdinių ir naujametinių renginių, padėkos vakarų. Gruodžio mėnesį Lazdijų kultūros centras ir padaliniai organizuoja 42 įvairaus formato renginius. Mielai kviečiame dalyvauti!

– Daugelis atkreipė dėmesį į skoningai apšviestą ir papuoštą Kultūros centro vidaus, kiemo aplinką. Ar visa tai padarėte savo jėgomis, ar pasitelkėte į pagalbą dizaino specialistus?
– Džiaugiuosi Lazdijų kultūros centro darbuotojais, kurie yra geriausi dizaino specialistai: nuolat ieško kūrybinių idėjų, naujų sumanymų, kuria gražiausius meno projektus, kiekvienais metais nustebinančius Lazdijų miesto gyventojus ir svečius, puošia miestą bei aplinką, skatina kultūrinį turizmą.

„Dzūkų žinių“ redakcijai trečiadienio vakarą pavyko užfiksuoti, kaip atrodys pagrindinis kalėdinis akcentas miesto centre.

– Kokią programą rengiate Eglutės įžiebimo šventei? Ar šių metų Lazdijų pagrindinė eglė skirsis nuo ankstesniųjų? Ar aikštėje vyks kalėdinių dekoracijų konkursas?
– Lazdijų miesto eglutės įžiebimo šventei tradiciškai ruošiame teatralizuotą pasaką. Šiemet seksime pasaką „Raudonbatė ir 7 nykštukai“, kurioje susitiksime su įvairių pasakų herojais. Gėrėsimės „Ugnies teatro“ parengta programa. Šių metų Lazdijų eglutė bus kitokia. Pirmą kartą į ją bus galima įeiti, parašyti Kalėdų Seneliui laišką, o tam tikromis valandomis pasiklausyti ir Nykštuko sekamos pasakėlės. Šalia eglutės derės ir lempučių dekoracijos, o pati aikštė paskęs spalvose. Pagal savivaldybės koordinuojamą šventinių renginių programą, Kalėdinių dekoracijų paroda yra numatyta A. Ramanausko-Vanago aikštėje.

– Kuo ketina nudžiuginti Lazdijų krašto žmones seniūnijose esančios laisvalaikio salės?
– Kalėdiniu laikotarpiu Lazdijų rajono kultūros namuose ir laisvalaikio salėse numatyta daugiau nei įprasta šventinių renginių. Džiugu, kad kultūros darbuotojai bendradarbiauja su seniūnijomis, bendruomenėmis, kitomis organizacijomis ir kartu organizuoja eglučių įžiebimo šventes, kviečia gyventojus į kūčiukų kepimo, molinių žaisliukų gamybos, adventinių vainikų, kulinarinio paveldo patiekalų gaminimo, kalėdinių dekoracijų gamybos edukacines programas, organizuoja kalėdinius ir naujametinius renginius. Džiaugiamės, kad rajono žmonės yra ne tik kultūros stebėtojai, bet ir patys dalyvauja kuriant šventinę nuotaiką. Daugiau informacijos apie organizuojamus šventinius renginius laisvalaikio salėse www.lazdijukulturoscentras.lt.

– Ar planuojamas organizuotas Naujųjų metų sutikimas pagrindinėje Lazdijų aikštėje?
– Naujuosius metus sutikti kviečiame Lazdijų kultūros centre, o norinčius Naujųjų metų vidurnaktį sutikti prie miesto eglės pasitiks šventinė muzika.

– Kiek lėšų ketinama skirti šventiniams renginiams ir dekoracijoms?
– Lazdijų kultūros centras renginius organizuoja pagal Lazdijų rajono savivaldybės tarybos metų pradžioje patvirtintą veiklos planą ir paskirtą biudžetą. Šventinis laikotarpis dar tik prasideda, todėl šiuo metu tikslios sumos įvardinti negalime, bet tikimės, kad rezultatas bus puikus ir su turimomis lėšomis.

– Jei turėtumėte neribotas finansines galimybes, ką organizuotumėte šventiniu laikotarpiu Lazdijuose?
– Šventinę emociją ir nuotaiką kuria ne pinigai, o žmonės. Todėl, įprasminant Kalėdų stebuklą, labiausiai tikimės ir trokštame uždegti širdis gera nuotaika, dėmesiu vienas kitam, stiprybe, vienybe, kad visi kartu galėtume ištarti „esu kultūros dalis“. Didžiuojuosi kultūros centro kolektyvu, kuris kiekvienais metais nustebina naujais kūrybiniais sumanymais, idėjomis ir visi kartu ieškome būdų ir galimybių įgyvendinti tai, ką suplanavome.

– Ačiū už pokalbį.

„Dzūkų žinių“ informacija

%d bloggers like this: