Dzūkų žinios

Lazdijų informacinis portalas, naujienos

Kultūra

Lazdijai originaliai pristatyti išskirtiniame Lietuvos renginyje

Vis dažniau Lazdijai prisistato nacionaliniuose renginiuose, tuo stiprindami savo krašto žinomumą. Praėjusią savaitę sostinę sudrebino vienas iš svarbiausių metų kultūros renginių – Vilniaus knygų mugė. Be jau įprastų naujų knygų pristatymų, pokalbių, diskusijų, šiemet šiame renginyje buvo sudaryta galimybė prisistatyti šalies miestų ir rajonų kultūros centrams. Šią galimybę puikiai išnaudojo Lazdijų kultūros centras, pristatydamas išskirtinį reginį.
Lazdijų stendas buvo skirtas būsimoms Kalniškės mūšio 75-osioms metinėms. Išskirtinio, lankytojus unikalumu stebinusio stendo lankytojai galėjo išsirinkti sau slapyvardžius, jiems buvo įteikiami Laisvės kovotojo pažymėjimai bei Rudaminoje gaminti moliniai medaliai. Stendo lankytojams buvo pristatomas ir Kalniškės mūšio pažintinis takas bei kitos toje vietovėje vykstančios veiklos. Tačiau tai dar ne viskas – Lazdijų kultūros centras mugėje pristatė ir meninę programą „Su lietuviška laisvės dvasia“, kuri nepaliko abejingų.
Plačiau apie šį renginį „Dzūkų žinios“ paprašė papasakoti Lazdijų kultūros centro direktorių Arūną Sujetą.

– Šiemet Vilniaus knygų mugėje buvo pirmą kartą pasiūlyta kultūros centrams įkurdinti savo stendus. Kodėl nusprendėte pristatyti Lazdijų kultūros centro stendą? Kokia buvo stendo idėja? Ką pasakojote mugės lankytojams?
– Pirmą kartą Lietuvos kultūros centrai turėjo galimybę pristatyti veiklą tokiame dideliame renginyje, kurį aplanko tūkstančiai žmonių, vyksta gausybė renginių. Mes nedvejodami nusprendėme dalyvauti, nes tai puiki galimybė pristatyti Lazdijų kraštą, kultūrinę veiklą, gamtos grožį, parodyti, kas esame ir kas mums svarbu. Ieškojome renginio, kuris yra išskirtinis, apie kurį galime daug papasakoti ir sudominti. Šiemet minėsime Kalniškės mūšio 75-ąsias metines, todėl pasitelkę partizanų įvaizdį per istoriją ir kultūrą pristatėme ne tik savo veiklą, bet ir Kalniškės mūšio pažintinį taką. Dėkojame ir plkn. ltn. Rimantui Jarmalavičiui, kuris kartu su mumis dalinosi pasakojimais apie Kalniškės mūšį, aktyviai kvietė atvykti į pažintinę kelionę Kalniškės miške. Taip pat turėjome galimybę parodyti meninę programą „Su lietuviška laisvės dvasia“, kurioje dalyvavo per 20 dalyvių iš Lazdijų krašto. Labai džiaugiamės, kad iš visų išsiskyrėme ir netradicinis mūsų stendas buvo pastebėtas bei pripažintas geriausiu.

– Ar daug žmonių aplankė Lazdijų stendą? Kuo jie domėjosi?
– Lazdijų stendas buvo labai aktyviai lankomas visas keturias Vilniaus knygų mugės dienas. Žmonės nustebdavo pamatę įrengtą partizanų žeminę, buvo susidomėję interjeru. Išklausėme labai daug pasakojimų apie lankytojų senelių ar giminaičių partizanavimo laikotarpius, jų likimus. Daugelis žmonių tiesiog sustodavo pakalbėti, pasidalinti mintimis apie istoriją ir kultūrą. Vaikai ir jaunimas džiaugėsi galėdami pasimatuoti kariūno uniformą, gauti „Laisvės kovotojo pažymėjimą“ ar pabandyti parašyti istorine spausdinimo mašinėle, už kurią esame dėkingi Lazdijų krašto muziejui. Mugės lankytojai ypač susidomėjo Kalniškės miško pažintiniu taku, tai rodo, kad istorinės vietos yra įdomios ir patrauklios miestų gyventojams.

– Stendą aplankė ir Prezidentas Gitanas Nausėda. Apie ką kalbėjotės su Prezidentu?
– Nors Vilniaus knygų mugėje buvo daug veiklą pristatančių dalyvių, tačiau būtent išskirtinį Lazdijų kultūros centro stendą aplankė prezidentas Gitanas Nausėda. Pristatėme Lazdijų kraštą, būsimas Kalniškės mūšio
75-ąsias metines ir pakvietėme atvykti į renginį. Prezidentas liko sužavėtas mūsų veikla, o mes išskirtiniu valstybės vadovo dėmesiu.

– Vilniaus knygų mugėje dominuoja naujų knygų pristatymas. Kaip šiame kontekste atrodė Kultūros centro stendai?
– Vilniaus knygų mugė skirta ne tik knygoms pristatyti. Jau ne vienerius metus veikia Muzikos salė, kurioje prisistato atlikėjai, vyksta koncertai bei diskusijos. Šiemet pirmą kartą buvo pakviesti ir Lietuvos kultūros centrai. Labai smagu, kad tokios mugės sujungia įvairias veiklas, suburia žmones, leidžia parodyti, kas esi ir kuo gyveni. Džiaugiuosi, kad parodoje dirbę kultūros darbuotojai ne tik pristatė kultūrinę veiklą, bet ir patys įgijo naudingos patirties, užmezgė svarbių pažinčių su garsiais atlikėjais, prodiuseriais, kultūros lauko atstovais.

– Kokie Jūsų asmeniniai įspūdžiai iš Vilniaus knygų mugės? Ar įsigijote naujų knygų, ar pasisėmėte idėjų Kultūros centro veiklai?
– Dalyvavimas mugėje įkvėpė nesustoti, papildė naujomis mintimis ir idėjomis. Su lankytojais diskutavome įvairiais istoriniais ir kultūriniais klausimais, išgirdome daug idėjų ir sukūrėme bendrų projektų, kuriuos vystysime ateityje, pakvietėme į Lazdijų kraštą ne vieną Lietuvos ir užsienio gyventoją.
O dėl naujų knygų, tai dirbant stende ir dėl laiko stokos neteko aplankyti knygų salių, tačiau Vilniaus knygų mugėje lankėsi mano šeimos nariai, kurie nusipirko keletą leidinių ir mes jais pasidalinsime.

– Ačiū už pokalbį.

„Dzūkų žinių“ informacija

%d bloggers like this: