Dzūkų žinios

Lazdijų informacinis portalas, naujienos

Sveikata

Patikrinti 7 asmenys susirgimo požymių nejaučia

Lazdijų rajono savivaldybės gydytoja Lina Džiaukštienė teigė, kad ligoninėje 5 aukštas paruoštas karantinavimui. „Čia galėtų būti asmenys, kurie lankėsi viruso apimtose valstybėse, išlaukti karantino laikotarpį. Susirgusieji ar įtariami užsikrėtę koronavirusu rajone nebūtų hospitalizuojami, tam parengtos vietos šešiose ligoninėse didžiuosiuose šalies miestuose“, – sakė pašnekovė.

„Ekstremali situacija paskelbta visoje Lietuvoje, tad Lazdijai akylai stebi padėtį, remiasi Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis ir stengiamės laikytis ramiai, be panikos. Darbo daug, dokumentų daug, panašios patirties neturėję, tad dirbame pagal gripo prevencinius planus“, – pokalbį apie situaciją dėl koronaviruso pradėjo Lazdijų rajono savivaldybės gydytoja Lina Džiaukštienė.
Specialistė teigė, kad dėl fakto, jog Lazdijų rajono savivaldybė yra pasienio ruože, atskirų rekomendacijų iš ministerijos nėra gavusi. „Pati važiavau į Lenkiją su reikalais, tačiau nieko ypatingo pasienyje nepastebėjau. Tiesa, Kalvarijos pasienio poste, žinau, pareigūnai turi prietaisą – termovizorių – žmogaus temperatūrai matuoti. Jeigu asmuo, kertantis sieną, pasijunta blogai, gali kreiptis“, – pasakojo savivaldybės gydytoja.
Pasak L. Džiaukštienės, visoms savivaldybės teritorijoje esančioms ugdymo, sveikatos priežiūros įstaigoms, visuomeninių pastatų administratoriams išplatinta informacija sustiprinti dezinfekcinių priemonių naudojimą valant patalpas, užtikrinti galimybę darbuotojams darbo vietose dezinfekuotis rankas, moksleivių ir darželinukų tėvams išdalinta informacija apie tai, kokie susirgimo požymiai, ir kaip elgtis, jei įtaria susirgimą. „Suteikta visa reikiama informacija Lazdijų autobusų parkui. Visi sąmoningi piliečiai seka informaciją, kurios tikrai labai daug“, – sakė pašnekovė.
Ar Lazdijuose jaučiama panika? „Nesijaučia. Bent kiek mačiau, parduotuvėse nestinga kruopų. Per visą šį laikotarpį man asmeniškai skambino tik viena moteris, kuri pasijuto blogai ir išsigando, gal jai koronavirusas. Tačiau sužinojusi, jog ji niekur nebuvo išvykusi, neturėjo kontaktų su išvykusiais, nuraminau moterį. Žmonės neturi panikuoti, mat panika gali padaryti daug žalos emocinei būklei, nuotaikai, imuninei sistemai“, – sakė L. Džiaukštienė.
Lazdijų rajono savivaldybės gydytoja teigė, kad ligoninėje 5 aukštas paruoštas karantinavimui. „Čia galėtų būti asmenys, kurie lankėsi viruso apimtose valstybėse, išlaukti karantino laikotarpį. Susirgusieji ar įtariami užsikrėtę koronavirusu rajone nebūtų hospitalizuojami, tam parengtos vietos šešiose ligoninėse didžiuosiuose šalies miestuose“, – sakė pašnekovė.
Anot savivaldybės gydytojos, Lazdijų rajono savivaldybė bei vietos Nacionalinio sveikatos centro skyrius turi informacijos ir kontaktuoja su 7 asmenimis, kurie lankėsi užsienio valstybėse. Keturi iš jų lankėsi Italijoje, du Izraelyje, vienas – Tenerifėje. „Nei vienas jokių susirgimo požymių nejaučia“, – patikino Lazdijų rajono savivaldybės gydytoja.
Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija, rankų plovimas yra svarbiausia profilaktinė priemonė, norint išvengti susirgimo. Rankas reikėtų plauti dažnai ir kruopščiai su vandeniu ir muilu bent 20 sekundžių. Jei muilo ir vandens nėra, taip pat galima naudoti alkoholio pagrindu pagamintą rankų antiseptiką su ne mažiau kaip 60 % alkoholio. Virusas į organizmą gali patekti per akis, nosį ir burną, todėl nerekomenduojama liesti veidą nenuplautomis rankomis.
Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimuose teigiama, kad medicininės kaukės rekomenduojamos pacientams, kurie kosėja ir čiaudi, kad sulaikytų su lašeliais viruso plitimą aplinkoje. Medicininės kaukės viruso nesulaiko ir neapsaugo nuo užsikrėtimo, jei yra artimas kontaktas.
Atsižvelgdama į tarptautinių ekspertų išvadas, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja žmonėms, kurie neseniai grįžo iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų), 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą. Tuo laikotarpiu darbdavių, kurių įmonėse dirba ar siekia įsidarbinti žmonės, neseniai lankęsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, prašoma suteikti galimybes jiems dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet asmenys gali kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, kuris organizuos nedarbingumo išdavimą. Šiose teritorijose keliavę asmenys turėtų užpildyti anketą (questionnaire) ir sekti rekomendacijas šioje nuorodoje: nvsc.lrv.lt/COVID-19 (In english: http://nvsc.lrv.lt/korona-eng). Pajutę į gripą panašius simptomus tokie asmenys nedelsdami turi skambinti bendruoju pagalbos tarnybų telefonu 112.
Daugiau informacijos dėl naujojo koronaviruso galima gauti Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje, taip pat gyventojai gali konsultuotis karštąja linija telefonu 8 618 79984 (visą parą konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai).

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

%d bloggers like this: