Dzūkų žinios

Lazdijų informacinis portalas, naujienos

Politika

Sporto centro perspektyvas gaubia tiršta migla

Savivaldybė laidoja 100 tūkst. Eur? Opozicija reikalaus atsakomybės

Prieš metus Sporto centro perspektyvos buvo aiškios. Tuometinė valdžia jau buvo sudėliojusi visą naujojo sporto centro statybų planą, suruošusi dokumentus ir gavusi Valstybės investicinės programos (VIP) paramą.


Prieš metus Sporto centro perspektyvos buvo aiškios. Tuometinė valdžia jau buvo sudėliojusi visą naujojo sporto centro statybų planą, suruošusi dokumentus ir gavusi Valstybės investicinės programos (VIP) paramą.
Tačiau, atėjus naujajai valdžiai, situacija iš esmės pasikeitė. Senasis projektas buvo išmestas į šiukšlyną, apsispręsta nestatyti naujo sporto centro, bet jį įkurti policijos pastate. Kadangi pastatą savivaldybė savo žinion perims tik metų pabaigoje, sporto centro įkurdinimo ir įrengimo klausimas nusikelia neribotam laikui.
Apie sporto centro reikalus kalbamės su buvusiu meru, tarybos opozicijos lyderiu Artūru Margeliu.

– Praėjusioje kadencijoje buvo apsispręsta dėl naujojo sporto centro statybos. Kur jis turėjo būti statomas, iš kokių lėšų, kokia sąmata, kada turėjo prasidėti darbai, kada planuota statybos pabaiga?
– Buvo nuspręsta naująjį sporto centrą statyti senojo pastato vietoje, jį dvigubai praplečiant. Mes buvome atlikę visus parengiamuosius darbus, ekspertizes, techninį projektą ir daug kitų būtinų darbų. Skaičiuoju, jog išleidome apie 100 tūkst. eurų. Projekto sąmata siekė apie 3 mln. eurų. Jau buvome gavę per 90 tūkst. eurų iš VIP lėšų, galėjome pradėti darbus. Taip pat buvome numatę 30 proc. savivaldybės kofinansavimą. Jei viskas būtų ėję pagal planą, jau kitais metais būtume turėję naują sporto centrą.

Prieš metus Lazdijuose viešėjęs Vyriausybės vadovas S. Skvernelis pažadėjo už valstybės lėšas rekonstruoti Lazdijų sporto centrą.

– Kai prieš metus Lazdijuose lankėsi Premjeras Saulius Skvernelis, lyg ir buvo gautas jo palaiminimas sporto centro statybai. Kas atsitiko, kad darbai neprasidėjo?
– Naujoji valdžia pradžioje nusprendė, jog mūsų parinkta vieta netinka sporto centrui ir vicemeras su kompanija ėmė ieškoti kitos vietos. Kadangi darbai neprasidėjo, VIP skirtų pinigų savivaldybė neteko.

– Naujoji valdžia atsisakė naujojo sporto centro statybos. Kaip Jūs manote, kas lėmė tokį sprendimą?
– Man sunku atsakyti į šį klausimą. Tik manau, kad toks sprendimas yra neatsakingas ir neturintis perspektyvų.

– Dabar prabilta apie tai, kad nebus statomas sporto centras, bet jis bus perkeltas į policijos pastatą. Sporto salės įrengimui valdantieji siūlo skirti 2,5 mln. eurų. Ar tai protinga suma? Iš kur galima gauti tokius pinigus? Kiek gali užtrukti šis procesas? Kaip vertinate tokį valdančiųjų sprendimą? Kokios galimos neigiamos pasekmės?
– Toks sprendimas man kelia daug klausimų. Iš kur atsirado 2,5 mln. suma? Ar buvo atlikta ekspertizė, ar parengtas techninis projektas? Panašu, kad ši suma atsirado iš lubų. Policijos pastatas pastatytas ant nestabilaus – pelkės grunto. Manau, kad kapitalinė pastato rekonstrukcija gali kainuoti milžiniškus pinigus, nes gali tekti kalti polius ir stiprinti pastato pamatą bei visą konstrukciją. Kitas klausimas – iš kur bus gauta tokia pinigų suma, kai neatlikti parengiamieji darbai, nėra projekto, niekas negali prognozuoti, kada prasidės darbai. Nepamirškite, jog šį pastatą savivaldybė savo žinion perims tik šių metų pabaigoje. Tik tada, kai pastatas bus savivaldybės, bus galima kalbėti apie visų darbų pradžią. Kiek tai užtruks, labai sunku prognozuoti. Gerai būtų, jei viską pavyktų atlikti iki naujųjų savivaldos rinkimų, bet tai tik valdančiųjų svajonės. Galėjome sporto centrą turėti po metų, o dabar lazdijiečiams teks laukti ilgai ilgai.

„Dzūkų žinių“ informacija

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

%d bloggers like this: