Aktualiausi sveikatos priežiūros klausimai aptarti susitikime su sveikatos apsaugos ministru

Aktualiausi sveikatos priežiūros klausimai aptarti susitikime su sveikatos apsaugos ministru
Vasario 6 d. Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) atstovų susitikime su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga. Svarbiausios susitikime aptartos temos buvo psichologų trūkumas, alkoholio vartojimo mažinimas ir medikų pritraukimas į regionus.
Susitikime su ministru taip pat dalyvavo LSA prezidentas, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, Birštono merė Nijolė Dirginčienė, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, Plungės rajono meras Audrius Klišonis, Rokiškio rajono mero Antanas Vagonis, LSA direktorė Roma Žakaitienė.
Merai pažymėjo, kad vykdant sveikatos priežiūrą viena didžiausių problemų savivaldybėse yra medikų, ypač šeimos gydytojų, stoka, o gyventojams neužtikrinamos kokybiškos ir prieinamos sveikatos priežiūros paslaugos.
Susitikime daug diskutuota apie alkoholio vartojimo mažinimą, taip pat kalbėta apie tabako akcizus bei alkoholio licencijas.
Aptartas ir regionams ypač aktualus psichologų ir psichiatrų trūkumo klausimas. Pasak sveikatos ministro, šiuo metu situacija paradoksali – specialistų parengta nemažai, tačiau regionuose vienam jų tenka apie 20 tūkstančių žmonių, ir ši kvota psichologo paslaugas dar neprieinamas daugeliui piliečių. Tarp jų – ir tiems, kurie kenčia nuo priklausomybės alkoholiui, arba jų artimiesiems.
Buvo akcentuota ir tai, jog įvairios institucijos dažnai netikslingai saugo asmens duomenis, nepranešdamos viena kitai apie į rizikos grupę patekusį žmogų ir taip sumažina galimybes padėti jam bei aplinkiniams.
Taip pat aptarti būdai stiprinti visuomenės sveikatos biurų veiklą ir įgalinti juos realiai prisidėti prie sveikatos politikos formavimo.
Parengta pagal Lietuvos savivaldybių asociacijos informaciją

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.