Akylas kaimynas padėjo išaiškinti nusikaltimą

, Vytautas Šeštokas
Akylas kaimynas padėjo išaiškinti nusikaltimą

Asociatyvi nuotr.

Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje L. P. buvo kaltinamas svetino turto vagyste.
Atlikę ikiteisminį tyrimą pareigūnai nustatė, kad L. P. šių metų balandžio 1 dieną apie 11 valandą įsibrovė į V. V. namą ir pagrobė elektrinę vaflinę, elektrinį vėjelį, dviračio pompą, du dviračiui skirtus raktus, tris stalinius laikrodžius, metalines krosnies groteles, du metalinius strypus, du dviračio atšvaitus. Taip nukentėjusiajai V. V. padaryta 54 eurų turtinė žala.
Kaltinamasis prisipažino padaręs nusikaltimą. Paaiškino, kad tą dieną ėjo pas seserį pro sodybą. Eidamas pro šios sodybos kiemą pamatė, kad gyvenamojo namo durys be stiklų, pradarytos, todėl nusprendė įeiti į namo vidų, galvojo rasti kokių daiktų, priduoti juos į metalo laužo supirktuvę ir taip prasimanyti pinigų. Minėtus daiktus susikrovė į su savimi turėtą juodos spalvos maišą.
Šis nusikaltimas buvo greitai išaiškintas, nes kaimynai matė, kaip L. P. iš sodybos nešėsi daiktus, ir paskambino bei pranešė apie tai sodybos savininkei. 
Ši, atvažiavusi į sodybos kiemą, iš karto sulaukė ir pranešusio apie vagystę kaimyno. Jis nupasakojo, kaip atrodė tas žmogus ir kuria kryptimi nuėjo. Važiuodami sutiko L. P., kuris nešėsi krepšį, jame buvo iš sodybos pavogti daiktai. Jie sulaikė vagišių ir jį perdavė atvykusiems policijos pareigūnams. Apžiūrint gyvenamąjį namą nustatyta, kad duryse esantys keturi stiklai iš septynių išdaužti, ant žemės matyti duženos. Viduje esanti krosnis apgriauta.
Teismas nusprendė, kad kaltinamasis L. P. pakartotinai padarė tyčinį nusikaltimą, turėdamas dar neišnykusį teistumą, pripažintas recidyvistu.
Išnagrinėjęs šią baudžiamąją bylą teismas skyrė L. P. laisvės apribojimą 6 mėnesiams, įpareigojo jį dirbti ar registruotis darbo biržoje ir per tris mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos neatlygintinai išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.