Ansamblio „Quorum“ koncertas Veisiejų kultūros namuose

, Zigmas Pūkelis
Ansamblio „Quorum“ koncertas Veisiejų kultūros namuose

Publiką ansamblis „Quorum“ unikaliais, o kartais tiesiog neįtikėtinais sugebėjimais užbūrė nuo pat pirmos akimirkos iki koncerto pabaigos.

Praėjusį ketvirtadienį, gruodžio 29 d., Seirijų ir Veisiejų kultūros namuose koncertavo ansamblis „Quorum“. Šis koncertas buvo skirtas rajono savivaldybės ir jos įstaigų darbuotojams, kad jie prasmingai palydėtų senuosius metus.
Vokalinis ansamblis „Quorum“ – vienintelis Lietuvoje profesionalus vyrų kolektyvas, dainuojantis išskirtinai a cappella. Kiekvienas ansamblio narys yra vokalistas ir instrumentininkas tuo pačiu metu, kadangi atliekamų kūrinių aranžuotės yra susijusios tiek su tradicine chorine muzika, tiek su tipiškai instrumentinių faktūrų imitacijomis. Ansamblio vokalinis diapazonas apima beveik visą žmogaus balso spektrą  – nuo žemiausių bosinių natų iki aukščiausių sopraninių. Tai tapo įmanoma todėl, kad kolektyve dainuoja unikalūs vokalistai – bosas Romanas Savickas, baritonas Gintautas Skliutas, tenoras Marius Turlajus, kontratenoras Vitalijus Neugasimovas ir sopraninas Viktoras Gerasimovas. Džiazo ir populiarios muzikos pavyzdžiai negalėtų būti tinkamai atlikti be grupės perkusininko – 2010 metų lietuvos beatbox’o čempiono Žygimanto Gudelio-Gon. Ansamblis propaguoja įvairius muzikinius stilius – nuo antikos iki mūsų dienų. Įvairių žanrų kūrinių atlikimą sieja darna, ritminė energija ir ypatingas skambėjimo koloritas, kuris būdingas tik vyriškiems ansambliams a cappella. Ansamblio koncertuose skamba senoviniai madrigalai, tradicinės Kalėdų giesmės, įvairių tautų liaudies dainos ir visiems gerai žinomi populiarūs kūriniai.
Į koncertą Veisiejų kultūros namuose susirinko ne tik rajono savivaldybės tarybos nariai, bet ir savivaldybės, seniūnijų, įstaigų darbuotojai. Salė buvo sausakimša – reikėjo kėdžių pristatyti ir papildomai. Palydėti senuosius metus stebint kultūrinį renginį yra Lazdijų rajono mero A. Margelio idėja. Metų pabaigoje koncertai vyksta jau ne pirmą kartą.
Prieš koncertą Lazdijų rajono meras A. Margelis pasveikino susirinkusiuosius šv. Kalėdų ir artėjančių Naujųjų metų proga. Meras pabrėžė, kad verta pasidžiaugti nuveiktais darbais ir darbuotojus pavadino savo kareiviais, be kurių įgyvendinti įvairius sumanymus ir idėjas būtų neįmanoma. A. Margelis taip pat palinkėjo Naujaisiais metais turėti vilties, tikėjimo ir svajonių bei patirti kuo daugiau žavių akimirkų.
Vėliau scenoje pasirodė ansamblis „Quorum“, kuris atliko rimtus kūrinius, kalėdines dainas, žavėjo savo muzikiniais sugebėjimais ir itin subtiliu humoru. Publiką šis ansamblis unikaliais, o kartais tiesiog neįtikėtinais sugebėjimais užbūrė nuo pat pirmos akimirkos iki koncerto pabaigos. Žiūrovai negailėjo plojimų, nes scenoje ansamblio nariai buvo itin nuoširdūs ir šiltai reagavo į publikos dėmesį. Žiūrovai ilgais bisais koncertui pasibaigus dar išprašė atlikti du kūrinius. Vargu, ar Veisiejuose kada nors koncertavo aukštesnio meninio lygio ansamblis.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.