"Apskrities mokyklų varžybose Lazdijų gimnazijos krepšininkai iškovojo antrąją vietą"

Kovo 6d. pasibaigė trečius metus iš eilės organizuotos ir penkis mėnesius trukusios Alytaus apskrities bendrojo lavinimo mokyklų klasių krepšinio varžybos Druskininkų savivaldybės taurei laimėti.Šių metų nugalėtojais antrą kartą iš eilės tapo Druskininkų sportininkai. Antrąją vieta iškovojo Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos krepšininkai, treti liko Varėnos sportininkai. Pusfinalyje Lazdijų krepšininkai nesunkiai 36 taškų skirtumu įveikė Varėnos mokinius, tačiau finale neatsilaikė prieš Druskininkų krepšininkus. Turnyre dalyvavo 61 klasė iš visų Alytaus apskrities mokyklų. Lazdijų komanda per tris turnyro metus iškovojo visas tris prizines vietas, pirmais metais I vieta, antrais III vietą, šiemet II vietą. Finalines varžybas stebėjo turnyro iniciatorius Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, administracijos direktoriaus Linas Urmanavičius, savivaldybės tarybos nariai ir šio renginio rėmėjai: UAB „Skirnuva“ generalinis direktorius Algirdas Stasiukynas bei UAB „Stamita“ generalinis direktorius Andrius Stasiukynas. Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas ir Lietuvos moksleivių krepšinio lygos direktorius Dainius Čiuprinskas. Finalinio ketverto metu buvo išrinktas simbolinis turnyro penketas į kurį pateko: Mindaugas Radzevičius (Simno gimnazijos 3ag klasė), Marius Galvanauskas (Lazdijų M.Gustaičio gimnazijos 3ge klasė), Gytis Nikiforovas (Lazdijų M.Gustaičio gimnazijos 3ge klasė), Darius Turonis (Varėnos „Ąžuolo“ vidurinės mokyklos 11a klasė), Darius Kibildis (Druskininkų „Atgimimo“ vidurinės mokyklos 11a klasė). Varžyboms teisėjavo geriausi Lietuvos krepšinio lygos teisėjai K. Pilipauskas, V. Dovidavičius ir J. Laurinavičius. Rungtynių pertraukų metu žiūrovams šoko profesionali Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo šokėjų grupė. Pertraukos metu tarp finalinių varžybų vyko baudų ir tritaškių mėtymo konkursai.

„Dzūkų žinios“ kalbina Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos mokytoją Mindaugą Malinauską,

Kokie geriausi ir blogiausi prisiminimai, varžybose per visus tris metus?

Niekas nesitikėjo, kad šiame turnyre kasmet bus tokie įspūdingi prizai: I vieta – 7 dienų kelionė į Paryžių, II vieta – 4 dienų kelionė į Prahą, III vieta - 3 dienų kelionė į Krokuvą. Komandoms finalininkėms krepšinio aprangos, nakvynė ir maitinimas viešbutyje, gražuolės taurės, po turnyro maudynės Druskininkų vandens parke. Labiausiai įstrigo pirmų metų finalas, kuriame mes 2 taškų skirtumu įveikėme Druskininkų krepšininkus ir laimėjom kelionę i Paryžių. Nors ne mažesnį įspūdį paliko praėjusių metų rungtynės dėl 3 vietos, kai turėdami ne pilną sudėtį įveikėme vizualiai stipresnę Merkinės klasę ir aišku puikus bei efektingas šių metų 3g E klasės sportininkų pasirodymas. Blogų prisiminimų negalėčiau įvardinti, turbūt todėl, kad jų ir nebuvo.

Kokius sportininkus galėtumėte išskirti iš Jūsų klasės?

Kalbant apie sportininkus, tai kiekvienais metais buvo ryškūs lyderiai. Pirmais metais – Jonas ir Karolis Stankevičiai, Martynas Lynikas, Povilas Plečkaitis. Pernai – Tomas Gorochovenka, Lukas Čepononis, Drąsius Palionis, Karolis Stulgys. Šiais metais visus stebino Mariaus Galvanausko ir Gyčio Nikiforovo tandemas, sportininkų žargonų kalbant jų „Alley-Oop“ , taip pat Tomas Žvaliauskas ir Justinas Šteimikis.

Kaip Jūs kaip pedagogas, krepšinio specialistas vertinate tokius krepšinio turnyrus?

Neigiamai vertinti neįmanoma, kai skiriamos tokios lėšos mokinių sportui ir užimtumui, reikia džiaugtis ir pasakyti didelį Ačiū šio turnyro iniciatoriams, rėmėjams ir rengėjams.

Kokia Jūsų nuomonė apskritai apie krepšinį Lazdijų rajone, pliusai, minusai?

Kai mes augom ir sportavom, buvo tik viena, skurdoka, tada dar Lazdijų vidurinės mokyklos, sporto salė. Dabar Lazdijai turi puikų sporto centrą, atnaujintą gimnazijos sporto salę, dirba kompetentingi treneriai. Akivaizdūs ir daugiau nei geri Lazdijų krepšininkų pasiekimai. Kas galėjo pagalvoti, kad jaunieji Lazdijų krepšininkai nugalės Kauno, Vilniaus, Alytaus sporto mokyklų krepšininkus? Todėl manau, kad padėtis Lazdijų krepšinyje teigiama, auga nauja krepšininkų karta, kelios kartos jau yra baigę sporto mokyklą. Kad krepšinis Lazdijų rajone stiprėja byloja ir Lazdijų rajono krepšinio pirmenybių žaidimo lygis. Ankščiau turnyre buvo kelios stiprios komandos, dabar puse komandų yra apylygės. Minusų, kaip ir visur yra, tačiau viskas taisoma.

Ir pabaigai, kodėl Jūs pats pasirinkote krepšinį? Juk kiek mums žinoma esate sportavęs ne tik šią sporto šaką, bet ir plaukimą, tinklinį, ledo ritulį ir t.t.

Taip, sportavau būriavimą, baidarių sportą, stalo tenisą, plaukimą, ledo ritulį, futbolą, tinklinį, gerai bėgdavau ilgus nuotolius, tačiau krepšinis man toks sportas, nuo kurio sudreba širdis vien tik išgirdus šį žodį. Esu įsitikinęs, kad tai pats tobuliausias, sudėtingiausias ir efektingiausias sportas.

Remigijus Paulionis

[gallery]

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.