Ar bus urėdijos regiono padalinys Veisiejuose, ar kas nors išgirs dzūkų balsą Vilniuje...

, Vaidotas Morkūnas
Ar bus urėdijos regiono padalinys Veisiejuose, ar kas nors išgirs dzūkų balsą Vilniuje...

Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis raštu kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį išdėstydamas rajono savivaldybės argumentus, kodėl toks padalinys turi būti įkurtas Veisiejuose, o ne Druskininkuose.

Rajono savivaldybė vadovai bei įvairioms partijoms atstovaujantys savivaldybės tarybos nariai pasisako už tai, kad reorganizuojant urėdijas būtų įkurtas Valstybinės miškų urėdijos regiono padalinys Veisiejuose ir šiam padaliniui priklausytų buvusi Druskininkų urėdija. Kova dėl šio padalinio dar vis vyksta aukščiausiu lygiu, nes yra norinčių tokį padalinį įkurti Druskininkuose ir prie jo prijungti buvusią Veisiejų urėdiją.
Rajono meras Artūras Margelis dar kartą raštu kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį išdėstydamas rajono savivaldybės argumentus, kodėl toks padalinys turi būti įkurtas Veisiejuose, o ne Druskininkuose. Rajono meras šiame rašte pažymėjo, kad dar praėjusių metų rugsėjo 29 dieną Veisiejų miškų urėdijos darbuotojų susitikime su Lietuvos Respublikos aplinkos viceministru Martynu Norbutu buvo aptarta planuojama valstybės miškų urėdijos pertvarka bei išdėstyti svarūs argumentai, o  rajono vadovai gavo patikinimą, jog urėdijos padalinio centras Veisiejuose išliks. 
Meras teigė, kad vėliau viešumoje pasirodę dokumentai rodo, jog dėl neaiškių priežasčių valstybinių miškų urėdijos struktūros optimizavimo schema pasikeitė ir į pateiktus argumentus nebuvo atsižvelgta. „Pagrindinis argumentas, kurį dar kartą norime akcentuoti, yra geografinė Veisiejų urėdijos administracinio pastato padėtis. Veisiejuose ji palankesnė negu Druskininkuose. Be to, turime puikiai išvystytą kelių infrastruktūrą. Antras argumentas, į kurį norime atkreipti Jūsų dėmesį siūlydami padalinio administracijos centru palikti Veisiejus, yra tai, kad Veisiejuose administracinės patalpos yra renovuotos, nereikėtų papildomų išlaidų jų pritaikymui ir panaudojimui. Sutvarkyti ir ūkiniai urėdijos pastatai bei urėdijos infrastruktūra“, – teigė meras.
Veisiejų miškų urėdijos administracinio bei kitų pastatų panaudojimas ar pardavimas būtų vargiai įmanomas, nes rajone yra gerai sutvarkytų likviduotų, reorganizuotų įmonių administracinių pastatų (Lietuvos muitinės, Valstybės sienos apsaugos tarnybos), kurie nenaudojami. Tuo tarpu Druskininkų mieste urėdijos pastatas nesunkiai rastų naujus šeimininkus, nes miestas sparčiai plečiasi ir nekilnojamojo turto rinka yra itin aktyvi. Palikti urėdijos padalinį Druskininkų savivaldybėje, kuri yra pačiame piečiausiame Lietuvos kampe ir kurios didžioji dalis ribojasi su Baltarusijos Respublika, nėra naudinga ir ekonominiu atžvilgiu“, – tokius argumentus rašte Seimo pirmininkui išdėstė rajono meras.  
Taip pat A. Margelis Seimo pirmininkui akcentavo ir tai, kad kasdien susiduria su rajono žmonių nedarbo ir socialinėmis problemomis ir jaučia, kokius negrįžtamus procesus padarė visokios pertvarkos, nes jas vykdant nebuvo atsižvelgta į nei į rajono gyventojų, nei į jo vadovų, kurie situaciją mato iš arti, įžvalgas. Meras prašė Seimo pirmininko atsižvelgti į šiame žemdirbiškame rajone gyvenančių žmonių problemas ir lūkesčius ir inicijuoti, kad valstybinių miškų urėdijos padalinys Veisiejuose išliktų.
Vakar užkalbintas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, rajono savivaldybės tarybos narys, Seimo narės Virginijos Vingrienės padėjėjas-sekretorius Benius Rūtelionis sakė iš pat pradžių mūru stojęs už tai, kad urėdijos padalinys išliktų Veisiejuose. „Iš pradžių lyg ir buvo laikytasi pažadų mažinti regionų atskirtį, didinti regionų plėtrą. Toks buvo priimtas politinis sprendimas. Vėliau, jau prasidėjus urėdijų reorganizacijos procesui, išgirdau, kad situacija pasikeitė kardinaliai. Ir jau politikai pradėjo kalbėti kitaip. Mano toks charakteris – aš viską pasakau į akis politikams atvirai. Ką galvoju, tą ir sakau, man nėra ko bijoti. Taigi kalbėjau dėl to su europarlamentaru V. Rope bei dauguma Seimo narių, kėliau padalinio įkūrimo Veisiejuose klausimą ir Seimo kaimo reikalų bei aplinkosaugos komitetuose. Kalbėjau apie tai su savo partijos pirmininku R. Karbauskiu, netgi su Seimo pirmininku V. Pranckiečiu bei aplinkos ministru diskutavome. Visi mano aplankyti ponai  žadėjo atsižvelgti į mano išdėstytus argumentus. Aš netgi gavau pylos iš savo partijos narių dėl to, kad ginu Veisiejus. Bet aš to nebijau ir laikausi savo. Reikia kovoti, ieškoti būdų, nes liksime be nieko. Lazdijų rinktinę uždarė, urėdiją reformuoja, dar ligoninę puola – kas mums beliks, tik pliki laukai. Kiek esu girdėjęs, šį klausimą dabar turi spręsti kovo 1 dieną susirinkusi valstybinės urėdijos  naujai sukurta valdyba, kuri ir daro tą reformą. Pagyvensim – pamatysim“, – nevyniodamas žodžių į vatą sakė B. Rūtelionis.
B. Rūtelionis taip pat sako, kad jo dabar daug kas klausinėja, kaip bus su ta urėdija, ar liks padalinys Veisiejuose, ar ne. „Na, aš tikiuosi, kad liks, nejaugi visi aukšti ponai man melavo ar kokie sukčiai yra. Aš padariau, ką galėjau. Esu girdėjęs visokių gandų. Štai po Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio vizito Druskininkuose išgirdau, kad Druskininkų meras R. Malinauskas gal juokais, gal rimtai pasiūlė priglausti Veisiejų miškininkus Druskininkuose. Bet kuo mes blogesni, kodėl mes negalime Druskininkų miškininkų priglausti Veisiejuose? Jiems būtų patogu atvažiuoti į darbą. Turime gerus urėdijos pastatus, kur sutilptų visi. Kažkaip viską norima paimti iš rajono jam nieko neduodant. Tai ar mes, dzūkeliai, kvailesni už kitus ar ką, kad mus taip skriaudžia“, – mąstė B. Rūtelionis.

Komentarai

straipsnis pavėluotas ir net

straipsnis pavėluotas ir net nereikėjo rašyti - kovo 2 dieną Valstybinė miškų urėdija patvirtino visus 26 padalinius. Veisiejų padalinys yra Love

"turime puikiai išvystytą

"turime puikiai išvystytą kelių infrastruktūrą". Nu bajeristas meras kaip reta

straipsnis aiškia

straipsnis aiškia atskleidžia, kaip regioninio padalinio vieta Veisiejuose parenkama "be politikų pagalbos", t.y. "depolitizuotai", neatsižvelgiant į Aplinkos ministro deklaruotus vertinimo kriterijus ir t.t. Sad

Na jeigu jau toks

Na jeigu jau toks žemdirbiškas rajonas,tai kodėl liks tik pliki laukai? O kas dėl dzūkelių ,tai jie gyvena ne tik Veisiejuose.

Prasidėjus reformai nemažai

Prasidėjus reformai nemažai Veisiejų darbuotojų pasiėmė išeitines ir pabėgo kaip iš skęstančio laivo,o dabar labai jau prireikė regioninio padalinio.Tuo tarpu Druskininkų urėdijos nei vienas darbuotojas nepabėgo,o visi perėjo į naują įmonę.

"patalpos yra renovuotos" -

"patalpos yra renovuotos" - geležinė dėžė su grotomis iš išorės, vidus raudonų plyų, kabinetai pagal geriausias kolchozinių kontorų tradicijas prieš +-30 metų išmušti dermantinu ir iškalti šaliuote

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.