Artūras Mačionis: „Paslapčia tikėjomės vieno medalio, o gavome tris“

, Rasa Tautvydaitė
Artūras Mačionis: „Paslapčia tikėjomės vieno medalio, o gavome tris“

Ignas Karaliūnas (treneris Artūras Mačionis). Jėgos trikovė.

Šių metų kovo 12 dieną, sekmadienį, Danijoje, Thisted mieste, prasidėjo 2017 metų Europos klasikinės jėgos trikovės čempionatas, kuriame dalyvavo ir 10 Lietuvos sportininkų, tarp jų vienas veisiejietis – Ignas Karaliūnas. 
Vaikinas čempionate pasirodė puikiai ir savo trenerio bei artimųjų džiaugsmui iš Danijos parsivežė tris bronzos medalius. Ignas jaunių iki 74 kg svorio kategorijoje pasirodė sėkmingai. Sportininkas pritūpimo veiksme įveikė 192,5 kg sveriančią štangą – tai buvo trečias geriausias rezultatas, garantavęs bronzos medalį pritūpimo veiksme. Ignas spaudimo veiksme susidorojo su 120 kilogramų ir tai taip pat buvo trečias geriausias rezultatas. Atkėlimo veiksme sportininkui pakluso 225 kilogramų štanga, tai buvo ketvirtas geriausias rezultatas, garantavęs bronzos medalį trikovėje. Bendras sportininko rezultatas 537,5 kg. Šioje svorio kategorijoje Europos čempionu tapo Vitalij Konovaltsev iš Rusijos, surinkęs 576 kg ir pagerinęs jaunių pasaulio mirties traukos rekordą (256 kg). 
Norėdami daugiau sužinoti apie jaunuolį, Lazdijų rajono ir visos Lietuvos gyventojus pradžiuginusį trimis bronzos medaliais, susisiekėme su Lazdijų sporto centro direktoriumi D. Liaukevičiumi, kuris negailėjo gražių žodžių sportininkui ir apibūdino jį kaip itin atsidavusį sportui: „Ignas užsispyręs, negailintis savęs siekdamas užsibrėžto tikslo, labai atsidavęs sportui, o jo pasiekimai viršija visų lūkesčius.“ Po šių pagyrų Lazdijų sporto centro direktorius prisipažino, kad negali suteikti naudingesnės ir detalesnės informacijos nei Igno treneris Artūras Mačionis, su kuriuo ir patarė susisiekti. 
Susisiekus su Igno Karaliūno treneriu Artūru Mačioniu ir paklausus, kuo šis jo auklėtinis išsiskiria iš kitų, treneris paantrino Lazdijų sporto centro direktoriui D. Liaukevičiui dėl vaikino užsispyrimo ir nepagailėjo dar daugiau gerų žodžių: „Tokie jo būdo bruožai kaip ryžtingumas, užsibrėžto tikslo siekimas puikiai pasitarnauja siekiant aukštumų sporte. Ignas labai imlus, labai gerai vystosi jo jėga. Su kitu gali treniruotis kelias valandas, tačiau rezultatas menkas, o štai Ignas per labai trumpą laiką pakelia didelius krūvius.“ Paklaustas, ar tikėjosi iš Danijoje vykusio čempionato parsivežti net tris medalius, vyras prisipažino, kad su auklėtiniu tokių vilčių neturėjo. Tikslas vykstant į Europos klasikinės jėgos trikovės čempionatą, pasak A. Mačionio, buvo gauti medalį pritūpimų rungtyje. Nors abejonių kilo netgi patiems. „Igno priešininkų pirmas penketas, o gal net šešetas buvo itin stiprūs sportininkai, tad tikėjomės, vylėmės, bet nebuvome tuo tikri. Tai, kad jis medalį gavo už dar vieną rungtį – štangos spaudimą – buvo gana netikėta, o štai bendras rezultatas – trečia vieta Europoje po Rusijos ir šeimininko, Danijos atstovo, nustebino visus: ir mūsų varžovus, ir mus pačius“, – atviravo treneris. 
Paklaustas apie trenerio indėlį laimint medalius vyras teigė, kad pats svarbiausias trenerio darbas – užtikrinti, kad po intensyvių treniruočių sportininkas vykdamas į čempionatus būtų kuo puikiausios formos: „Ir mums su Ignu tai pavyko pasiekti. Tą dieną jis buvo puikios sportinės formos. Danijoje jis ne tik pagerino savo asmeninius rekordus, kuriuos buvo pasiekęs vos prieš tris savaites Lietuvoje, bet ir visos Lietuvos.“ A. Mačionis paklaustas, kaip toliau sekasi vaikinui treniruotis ir kokie tolimesni jo siekiai, prisipažino, kad šiuo metu Ignas treniruotis negali, nes pasitempė nugarą: „Kitas mūsų tikslas – pasaulio čempionatas Minske. Sau keliame labai didelius tikslus. Vienas jų – sporto meistro normatyvų be specialios aprangos (suaugusiųjų)  pasiekimas.“ Treneris A. Mačionis atviravo, kad pasaulio čempionate nebus lengva, nes „pasaulio čempionate atsiranda dar daugiau stiprių varžovų, kurių Europos čempionatuose nėra. Tokių kaip JAV, Japonija ir pan. Jie turi puikių sportininkų, su kuriais sunku varžytis.“ Tačiau treneris turi slaptų vilčių, kurias kursto ką tik iškovoti medaliai Danijoje ir ten vykęs pokalbis su vienu treneriu. A. Mačionis prisiminė pokalbį su Rusijai atstovavusio sportininko treneriu, kuris pasidomėjo, iš kokios vietovės atvyko lietuviai ir kiek ten gyventojų: „Treneris iš Rusijos negalėjo sulaikyti nuostabos ir šypsenos išgirdęs, kad mudu su Ignu atvykome iš Veisiejų miestelio, kuriame tėra viso labo pusantro tūkstančio gyventojų.“ Artūrui Mačioniui ši nuostaba buvo suprantama, mat, kaip paaiškėjo, Rusijos deleguoti atstovai buvo atvykę iš vietovės, kurioje gyventojų per 300 000. „Suprantu, kodėl jis nustebo. Mes atvykome iš mažo miestelio, o vienoje iš rungčių netgi nurungėme iš Rusijos atvykusį sportininką.“

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.