Aštriosios Kirsnos bibliotekoje popietė „Man labiausiai patikusi knyga...“

, Jolita Krokininkaitė
Aštriosios Kirsnos bibliotekoje popietė „Man labiausiai patikusi knyga...“

Šiemet balandžio 23–29 dienomis jau šešioliktą kartą Lietuvoje buvo minima Bibliotekų savaitė. Šiais metais ji neeilinė, nes 2016-ieji šalyje paskelbti Bibliotekų metais. Šia proga balandžio 28 d. 14 val. Aštriosios Kirsnos bibliotekoje vyko popietė „Man labiausiai patikusi knyga...“, kurią organizavo bibliotekininkė Jolita Krokininkaitė bendradarbiaudama su Būdviečio seniūnijos socialiniu darbuotoju Egidijumi Aleksoniu ir socialine darbuotoja Rima Minkevičiene.
Atokioje kaimo seniūnijoje niekur nedirbantys žmonės turi mažesnį pasirinkimą dalyvauti kultūrinėse veiklose, juos sunkiau įtraukti ir į vykstančias veiklas. Ne paslaptis, daug žmonių pasineria ir į alkoholio liūną. Na, o kaip parodyti žmogui, kad yra ir kitokių laisvalaikio praleidimo būdų? Didesnių rezultatų visada pasiekiama, kai vyksta bendradarbiavimas tarp įstaigų.
Šios popietės metu prie arbatos puodelio susirinkę dalyviai pasakojo apie labiausiai patikusias knygas, skaitytas net vaikystėje. Kiekvienas pasakojimas buvo skirtingas, nuo grožinės literatūros kūrinių iki netradicinės medicinos, saviugdos, leidinių apie gėles ir gyvūnus. Pokalbiai nusitęsė apie laisvalaikio praleidimą. Žmonės juk turi įvairiausių pomėgių: mezga, daro popierines atvirutes, augina gėlynus ir t. t. Diskutuota apie žmogaus minčių galią, kaip mintimis galima pakreipti savo likimą geresne linkme, nepasiduoti blogiui. Kiekvienas žmogus gimsta tokioje šeimoje, kuri jam buvo skirta iš aukščiau geriausia, neverta kaltinti tėvų ir kitų žmonių dėl savo likimo. Išmoktos gyvenimo pamokos padaro žmogų išmintingesnį, nors kartais „lipama kelis kartus ar net keliolika kartų ant to pačio grėblio“...
Ši popietė davė daugiau, negu tikėtasi, žmonės išsikalbėjo, išreiškė savo norus, pabendravo tarpusavyje neoficialioje aplinkoje. Biblioteka – tai bendruomenės susitelkimo vieta, po šio susitikimo tikimės, kad tokios popietės taps tradicija ir kartu atversime vis daugiau knygų puslapių, bus organizuojami susitikimai su rašytojais, mokysimės rankdarbių.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.