Atpildas smurtavusiai prieš savo motiną

, Vaidotas Morkūnas
Atpildas smurtavusiai prieš savo motiną

Smurtas artimoje aplinkoje yra didelė mūsų visuomenės piktžaizdė. Griežtos priemonės padeda šį smurtą mažinti. Turi gauti atpildą tie, kurie kelia rankas prieš savo artimus, naudoja fizinę jėgą. Vienas toks išpuolis prieš savo motiną neblaiviai moteriai kainavo brangiai.  

Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje A. S. kaltinama fizinio skausmo sukėlimu ir nežymiu sveikatos sutrikdymu. Nustatyta, kad A. S. nusikalto šių metų vasario 22 dieną savo motinos gyvenamojo namo kambaryje. Būdama apsvaigusi nuo alkoholio, moteris smurtavo artimoje aplinkoje prieš savo artimą giminaitę – mamą, kuriai dešine koja spyrė vieną kartą į pilvo sritį, taip sukeldama nukentėjusiajai fizinį skausmą.

Apklausiama pareigūnų A. S. savo kaltę pripažino visiškai. Paaiškino, kad tos dienos rytą ji savo dukrą nuvedė į vaikų darželį. Po to miestelio parduotuvėje nusipirko du litro talpos butelius alaus ir grįžo pas mamą V. Ž. Alų lauko virtuvėje kartu su broliu išgėrė, jautėsi apsvaigusi. Jai telefonu kalbant su dukra, mama garsiai replikavo, sakė, kad ji yra melagė. Mama metė į ją dukters žaislą, todėl ši supyko. Tarp minėtos moters ir mamos įvyko žodinis konfliktas ir ji, sėdėdama ant fotelio, dešine koja spyrė mamai į pilvą. Suprato, kad tokie veiksmai sukėlė mamai fizinį skausmą, kadangi iškart po to, kai įspyrė, motina susiėmė rankomis už pilvo verkdama išėjo iš kambario. A. S. pripažino, jog buvo išgėrusi, blaivi nebūtų taip pasielgusi, anksčiau nėra smurtavusi. Dėl savo poelgio labai gailisi.

Apklausta nukentėjusioji V. Ž. teigė, kad A. S. yra jos dukra, jai yra apribotos teisės į mergaitę vienerių metų laikotarpiui. Moteris aiškino, kad dukra išgėrusi butelį alaus pasidarė pikta, konfliktiška. Tarp jų įvyko žodinis konfliktas dėl to, kad nukentėjusioji eidama kambaryje užkabino koja žaislinį traktoriuką ir jį sulaužė. A. S., sėdėdama ant fotelio, spyrė dešine koja motinai į pilvą. Nuo spyrio jai stipriai suskaudo pilvo apačią, todėl susiėmusi rankomis už pilvo šiek tiek susilenkė, pradėjo verkti ir apsisukusi išėjo iš kambario. Anksčiau dukra prieš ją nėra smurtavusi, tai pirmas toks atvejis. Pretenzijų jai neturi ir atleidžia, tačiau nori, kad dukra pas ją daugiau nesilankytų.

A. S. neteista, administracine tvarka nebausta, bedarbė, nedarbo draudimo išmokos negauna, charakteristikoje nurodyta, kad nepasižymi pavyzdingu elgesiu, seniūnija nuolat gauna nusiskundimų dėl jos nuolatinio girtavimo, aplaidumo, netinkamo gyvenimo būdo, jai trūksta atsakomybės už savo šeimą.

Teismas, išnagrinėjęs šią baudžiamąją bylą, A. S. pripažino kalta ir paskyrė galutinę bausmę – 108 valandas viešųjų darbų 4 mėnesiams, įpareigodamas neatlygintinai dirbti po 27 valandas per mėnesį visuomenės labui.

Taip pat kartu su bausme paskyrė baudžiamojo poveikio priemones – įpareigojimą bausmės laikotarpiu (keturis mėnesius) nesiartinti prie nukentėjusiosios V. Ž. arčiau nei 200 metrų atstumu ir dalyvavimą smurtinį elgesį keičiančiose programose.

 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.