Balstogę ir Kauną iš Šeštokų jau galima pasiekti traukiniu

, Sigita Vaitkevičė
Balstogę ir Kauną iš Šeštokų jau galima pasiekti traukiniu

Į Kauną traukiniu galima nuvykti už 6 eurus. Penktadieniais traukinys išvyksta 20 val. 03 min., šeštadieniais — 11 val. 46 min. ir 20 val. 03 min., sekmadieniais — 11 val. 46 min. ir 20 val. 03 min.

Rajono, o ypač Šeštokų seniūnijos, gyventojams – džiugi žinia: „Lietuvos geležinkeliai“  atnaujino keleivių traukiniais vežimą iš Šeštokų į Kauną ir Balstogę. 
 
Kol kas – tik savaitgalinės kelionės
Kaip vakar telefonu sakė AB „Lietuvos geležinkeliai“ Keleivių aptarnavimo skyriaus darbuotoja, iš Šeštokų traukiniu aplankyti Balstogę šiuo metu jau galima tris dienas per savaitę – pirmadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais. Šeštadieniais traukinys išvyks 10 val. 32 min. ir 18 val. 46 min. Sekmadieniais – 10 val. 32 min. ir 18 val. 46 min. Pirmadieniais – 10 val. 32 min. Bilietas į Balstogę kainuos 9 eurus. 
Į Kauną traukiniu galima nuvykti už 6 eurus. Penktadieniais traukinys išvyksta 20 val. 03 min., šeštadieniais – 11 val. 46 min. ir 20 val. 03 min., sekmadieniais – 11 val. 46 min. ir 20 val. 03 min. 
Taigi, kol kas traukinių iš Šeštokų grafikas yra palankus tik važiuoti po Kauną ar Balstogę pasižvalgyti, o ne dirbti, kaip tikėjosi daugelis Šeštokų seniūnijos gyventojų. O važinėjančių dirbti į Kalvariją ar Marijampolę iš Šeštokų tikrai yra. Antra nemaloni naujiena traukinių keleiviams – bilietų kainos. Tiesa, traukiniai yra šiuolaikiški, komfortiški, gražūs, tačiau tie, kas buvo įpratę jais važinėti prieš keliolika metų, yra nustebinti keliolika kartų padidėjusia bilieto kaina. 
Tačiau ledai pralaužti. Ir tuo galime tik džiaugtis. Nes nueitas ilgas rajono savivaldybės susirašinėjimų su „Lietuvos geležinkelių“ vadovybe, Šeštokų seniūnijos gyventojų parašų rinkimo ir kreipimųsi į rajono savivaldybės merą Artūrą Margelį prašant tarpininkauti, kalbėtis su „Lietuvos geležinkeliais“, kad traukiniai Šeštokų geležinkelio stotyje sustotų, kelias. 
 
Mero ir rajono gyventojų balsas buvo išgirstas
Dar birželio mėnesį rajono savivaldybės meras Artūras Margelis raštu buvo kreipęsis į AB „Lietuvos geležinkeliai“ Keleivių vežimo direkcijos direktorių Liną Baužį, prašydamas padėti išspręsti tokią aktualią Šeštokų seniūnijos, taip pat ir visos Lazdijų rajono savivaldybės problemą. Rašte buvo sakoma, jog jau kelerius metus Šeštokų miestelio, kurį kerta geležinkelis, gyventojai neturi galimybės naudotis traukiniais kaip susisiekimo priemone – jau seniai traukiniai šioje geležinkelio stotyje tiesiog nebesustoja. Ne vieną dešimtmetį Šeštokų miestelio gyventojams traukiniai iš Šeštokų geležinkelio stoties buvo nebrangi ir patogi susisiekimo priemonė vykti į  darbovietes, mokymo ar gydymo įstaigas Kaune, Kalvarijoje, Marijampolėje ar Alytuje. Vėliau, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, atsirado galimybė traukiniu nuvykti ir į Varšuvą, kitus Lenkijos miestus. Meras tuomet atkreipė „Lietuvos geležinkelio“ vadovų dėmesį, jog Šeštokams geležinkelio stotis ir kelionė traukiniu jau daugiau nei 100 metų yra ne tik susisiekimo priemonė, bet ir neatskiriama šio miestelio įvaizdžio dalis. Keliaudamos traukiniais Šeštokuose gyvenimą nugyveno ne viena karta. Lazdijų rajono savivaldybės meras atkreipė AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovų dėmesį, jog jis kasmet sulaukia Šeštokų miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojų prašymų, kuriuos pasirašo šimtai gyventojų, kad Šeštokų geležinkelio stotis atgautų buvusį savo statusą, kad tarnautų ir Lazdijų rajono savivaldybės, per kurios teritoriją eina geležinkelio bėgiai, gyventojams.  
Savo seniūnijos gyventojų vardu į rajono savivaldybės merą Artūrą Margelį ne kartą kreipėsi ir Šeštokų seniūnijos seniūnė Liana Audzevičienė, akcentuodama, jog šioje situacijoje reikia atsižvelgti ir į žmoniškuosius faktorius, vertinti ne tik geležinkelio eksploatavimo kaštus, bet ir į tai, jog gyventojai, patirdami visus nepatogumus dėl nuolatinio triukšmo, kurį kelia traukinių eismas  Šeštokuose, galėtų pasinaudoti ir jų teikiamomis paslaugomis.
Prašydamas atsižvelgti į Lazdijų rajono savivaldybės gyventojų, ypač Šeštokų miestelio gyventojų, prašymą, rajono savivaldybės meras akcentavo, jog tokiu būdu AB „Lietuvos geležinkeliai“ prisidėtų ne tik prie patogesnio gyvenimo Lazdijų rajono savivaldybėje, bet ir padėtų kurti „Lietuvos geležinkelių“ kaip pozityvios, bendraujančios ir bendradarbiaujančios įmonės įvaizdį.  
Šiandien galima tik džiaugtis, jog savivaldybės mero Artūro Margelio kreipimasis ir daugybės rajono gyventojų balsas buvo išgirstas. O šeštokiečiai jau planuoja savaitgalines keliones traukiniu – išbandyti naują, modernią susisiekimo priemonę, pasivaikščioti po rudenėjantį Kauną ar Balstogę, pagaliau – ir po parduotuves.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.