Brakonieriaus arsenalas — 8 palaidinės, 28 tinklai ir 5 sugautos lydekos

, Vaidotas Morkūnas
Brakonieriaus arsenalas — 8 palaidinės, 28 tinklai ir 5 sugautos lydekos

(Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos nuotr.)

Prieš pat Velykas reidą atlikę Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pričiupo etatinį brakonierių, daug kartų baustą V. P., kuris ant Veisiejo ežero tikrino pastatytas palaidines. 
Pas brakonierių pareigūnai rado 8 palaidines, jis masalui naudojo gyvas žuveles ir tokiu būdu buvo sugavęs 5 lydekas. Priminsime, kad mėgėjų žvejybos taisyklės draudžia nuo sausio 1 dienos iki balandžio 20 dienos masalui naudoti gyvą žuvelę, o nuo vasario 1 dienos iki balandžio 20 dienos draudžiama gaudyti lydekas. Tačiau vyriškis nepaisė šių taisyklių ir vėl įkliuvo. Pareigūnai surašė administracinio nusižengimo protokolą, konfiskavo brakonieriavimui naudotus įrankius. Už tokius padarytus nusižengimus jam gresia 120–300 eurų bauda, o už sugautas lydekas dar teks atlyginti 835 eurų ieškinį ir padengti gamtai padarytą žalą. Tačiau tuo nemalonumai nesibaigė. Pareigūnai turėjo informacijos, kad vyriškio namuose gali būti laikomi tinklai, todėl nuvyko į netoli esančią sodybą. Informacija pasitvirtino – V. P. sodyboje aplinkosaugininkai aptiko brakonieriavimo įrankių arsenalą – 28 tinklus. Už neteisėtą žvejybos įrankių laikymą jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas, gresia bauda nuo 60 iki 200 eurų. 
Vakar kalbintas Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Jonas Jarmalavičius sakė, kad pažeidėjas pripažino savo kaltę ir teigė, kad visi brakonieriavimo įrankiai – palaidinės bei tinklai – yra jo nuosavybė. „Šis brakonierius mums yra labai gerai žinomas, nes baustas daug kartų, net sunku suskaičiuoti kiek. Per metus jį brakonieriaujant Veisiejo ar Niedaus ežere pagauname po keletą kartų, konfiskuojame daug tinklų bei kitų brakonieriavimo įrankių, tačiau po kiek laiko jis jų vėl įsigyja ir vėl brakonieriauja. Praeitais metais vasarą jį buvome pagavę su tinklais brakonieriaujant lynų neršto metu. Ne kartą jį buvome sulaikę ir su laimikiu – neteisėtai pagavus nemažai lydekų, lynų bei kitų žuvų. Vyriškis niekad nesipriešina, prisipažįsta pažeidęs įstatymus, tačiau apsisukęs vėl tą patį daro, nesimoko iš savo klaidų. Jis yra prisirinkęs tiek baudų, kad visą gyvenimą neišsimokės. Mano žiniomis, jis jų ir nemoka, nes neturi jokio savo turto, gyvena ne nuosavame name. Man atrodo, šiam vyriškiui brakonieriavimas tapo gyvenimo būdu. Įtariu, kad tokiu būdu pagaudamas žuvis jis bando užsidirbti. Bet šįkart vėl nepavyko“, – sakė inspekcijos viršininkas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.