Č. Skaržinsko knygos pristatymas Lazdijų bibliotekoje

, Zigmas Pūkelis
Č. Skaržinsko knygos pristatymas Lazdijų bibliotekoje

Česlovo Skaržinsko knygos „Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras“ pristatymo akimirka. Iš kairės: Linas Janulevičius, Renata Rudienė, Česlovas Skaržinskas,Rūta Lazauskienė, Henrikas Vaitiekūnas, Petras Zurlys, Kęstas Sukackas.

Praėjusios savaitės ketvirtadienį, kovo 30 dieną, Lazdijų bibliotekoje vyko prieš kelis dešimtmečius „Dzūkų žinių“ laikraščio redaktoriumi vienerius metus dirbusio žurnalisto Č.Skaržinsko knygos „Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras“ pristatymas.
Knygos pristatyme dalyvavo pats knygos autorius, jos redaktorius žurnalistas H. Vaitiekūnas, istorikas L. Janulevičius ir Adomo Mickevičiaus bibliotekos direktorius P. Zurlys.
Renginio pradžioje ir jo metu gitaromis grojo Lazdijų meno mokyklos mokytojas L. Bankauskas su savo mokiniais. Iš tiesų po kalbų nesugalvosi geresnio būdo atsipūsti, kaip paklausyti užburiančio ir magiško gitarų skambesio.
Pirmoji žodį tarė šio renginio vedėja R. Lazauskienė. Ji dar kartą pasakė, ko šiandien susirinkome, ir žodį tarti pakvietė Lazdijų vicemerą G. Salatką. Pastarasis pasidžiaugė, kad knygą apie Dzūkiją ir dzūkus parašė dzūkas ir įteikė svečiams kuklias atminimo dovanėles. Be to, vicemeras nepamiršo pabrėžti, kad smagu matyti Č. Skaržinską, kuris prieš kelis dešimtmečius vienerius metus buvo Lazdijų rajono laikraščio „Dzūkų žinios“ redaktoriumi.
R. Lazauskienė teigė, kad Č. Skaržinsko knygoje dominuoja esė žanro tekstai, juose aprašomi įvairių Dzūkijos žmonių likimai, o knygos pavadinime paminėta palėpė egzistuoja iš tikrųjų ir yra name, kuriame vasaras leidžia knygos autorius. Ši palėpė pilna knygų ir žurnalų.
Knygos autorius papasakojo, kad šią knygą parašė per metus, o visus knygos tekstus vienija autoriaus idėjos ir mintys. Č. Skaržinskas teigė, kad knygą parašė pirmu asmeniu, nes taip  pasiekiamas didesnis betarpiškumo efektas. Ši knyga yra apie žymius autoriaus gimtojo krašto žmones. Č. Skaržinskas teigė, kad šiuo metu apie kaimą kalbama vien su smurtu susijusiomis temomis. Autorius tvirtino, kad yra dviejų rūšių palėpės: ūkinės ir dvasinės. 
Istorikas L. Janulevičius teigė, kad Č. Skaržinsko knyga nėra istorija ar kronika. Istorikas iškėlė klausimą, kas yra ta Dzūkija? Ir atsakė, kad tai žmonės ir gamta. Tai ne tik materialus, bet ir dvasinis turtas. L. Janulevičius teigė, kad knygoje pateikiami įdomūs istoriniai įvykiai, bet ne sausi faktai, taip pat pasakojimai apie įdomius žmones.
Knygos redaktorius, daug kam gerai žinomas žurnalistas H. Vaitiekūnas, teigė, kad skaitydamas Č. Skaržinsko knygą jautiesi lyg vartydamas iš palėpės ištrauktus senus laikraščius. Žurnalistas pasidžiaugė, kad šiais laikais, kai viskas dažnai piešiama tamsiomis spalvomis, žmonės vis dar ateina į biblioteką ir vis dar egzistuoja dora žurnalistika.
Adomo Mickevičiaus bibliotekos direktorius P. Zurlys teigė, kad Č. Skaržinsko palėpėje sukaupta biblioteka yra labai turtinga. Ši Č. Skaržinsko knyga yra tikrai gera ir įdomi, nors autorius daug kur sušvelnina situaciją. P. Zurlys pasakojo, kad knygoje aprašytas ir jis pats, bet autorius pavaizdavo jį gražiau nei yra realybėje. 
Renginyje dalyvavęs poetas K. Sukackas palygino Č. Skaržinsko pavaizduotą palėpę su visa Dzūkija. Lazdijų viešosios bibliotekos direktorė R. Rudienė juokaudama padėkojo už kultūrinius pietus, nes renginys vyko būtent pietų metu. Ji teigė, kad savų autorių kūrybą visuomet smagu skaityti.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.