Dažai vos neišsiliejo į aplinką

, Vaidotas Morkūnas
Dažai vos neišsiliejo į aplinką

„Šiek tiek dažų ir skiediklio išsiliejo į puspriekabę, grunto užteršimo nenustatėme“, — sakė rajono Aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Evaldas Brusokas.

Pirmadienį rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnams pranešta, kad Krosnos seniūnijoje, kelyje Kalvarija–Alytus, apvirto vilkikas „Scania FR 440“, vilkiko puspriekabėje buvo vežama cheminė medžiaga, kuri tekėjo iš talpos. Kokia tai medžiaga, vairuotojas pasakyti negalėjo, krovinio dokumentai buvo likę kabinoje. Atvykę ugniagesiai nustatė, kad apvirtęs vilkikas vežė plastikinėse talpose kažkokias dervas. 5 talpos po vieną kubinį metrą ir 8 talpos po 220 l buvo nepažeistos, bėgo tik pro kamščius. Atlikti sandarinimo darbai. Puspriekabėje buvo išsilieję apie 5 litrai dervų. Panaudojus smėlį, surinkta apie 15 kilogramų teršalų. Apie šią nelaimę  buvo informuoti Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai. Visos talpos užsandarintos parankinėmis priemonėmis. Vėliau į įvykio vietą atvyko kranas ir krovinys iškeltas ant kieto grunto. Iš puspriekabės surinkti teršalai išvežti į pavojingų atliekų saugojimo aikštelę, ant žemės grunto cheminės medžiagos neišsiliejo. 
Atvykę į įvykio vietą rajono Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai nustatė, kad Estijos piliečio vairuojamame automobilyje buvo vežami dažai ir skiediklis spaustuvei. „Šiek tiek dažų ir skiediklio išsiliejo į puspriekabę, o grunto užteršimo nenustatėme. Vairuotojui pasisekė, kad apvirtus puspriekabei talpos netrūko, nes tuomet būtų daugiau problemų. Tiesa, ten, kur įvyko avarija, nėra arti jokių vandens telkinių, todėl jeigu būtų išsilieję dažai ar skiediklis, teršalai nebūtų paplitę po teritoriją“, – sakė rajono Aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Evaldas Brusokas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.