Dėl karščio mokyklos dirbo trumpiau

, Vaidotas Morkūnas
Dėl karščio mokyklos dirbo trumpiau
Tokios karščio bangos gegužės pabaigoje niekas nesitikėjo. Kepa laukai, kepa miškai, sodai ir daržai, o lietaus nematyt. Žmonės nuo karščio ginasi, kaip išmano, ir savo darbus koreguoja. Vakar karštis pakoregavo ir rajono mokyklų darbą. Pamokos sutrumpintos 15 minučių, taip pat trumpesnės buvo ir pertraukos. Pavyzdžiui, vakar Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje tik pirma pamoka buvo įprasto ilgumo, o kitos truko po 30 minučių. Tai padaryta saugant mokinių ir mokytojų sveikatą.
Alytaus visuomenės sveikatos centro Lazdijų skyriaus vedėja Dalytė Nekraševičienė teigė, kad kiekviena mokykla tokiu karštu oru apsisprendžia, kaip dirbti. „Pagal higienos normas, kiekvienos klasės, kabinetų langai turi būti su užuolaidomis ar žaliuzėmis, kad būtų apsisaugota nuo tiesioginių spindulių. Aišku, būtina klases ir kabinetus vėdinti, o mokiniai turėtų dažniau gerti vandenį. Kol kas negavome pranešimų, kad rajono švietimo įstaigose nebūtų laikomasi tokių higienos normų ar kas nors susirgtų dėl to. Dėl užuolaidų ar žaliuzių ant langų mūsų darbuotojai anksčiau visas švietimo įstaigas perspėdavo. Dabar tokios problemos jau neliko“, – sakė vedėja.
Paklausta apie kondicionierių įrengimą, vedėja tvirtino, kad jeigu ir toliau taip klimatas šils ir bus taip karšta kaip Afrikoje, gali reikėti ir mokyklose įsirengti tokias vėdinimo sistemas. Tačiau dabar tokio poreikio kol kas nėra, nes pirmą kartą taip atšilo. Mokslo metai jau baigiasi, o vasaros metu pamokos nevyksta. Diskusijos dėl to gali kilti, nes šiemet mokslo metai dviem savaitėmis ilgesni negu pernai“, – mąstė D. Nekraševičienė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.