Dzūkų kaime pradėta gaisrinės statyba

, Lazdijų r. sav. inf.
Dzūkų kaime pradėta gaisrinės statyba
Liepos 24 - oji  įeis į  Būdviečio seniūnijos Dzūkų kaimo istoriją kaip ypatinga  diena – čia iškilmingai buvo pradėti naujojo rajono savivaldybės administracijos priešgaisrinės  gelbėjimo tarnybos pastato statybos darbai.
Padėti pirmąją simbolinę plytą į statybvietę atvyko rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, projekto vadovas, Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Marius Varnelis, rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Griškevičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja, projekto informavimo ir viešinimo ekspertė Rasa Kazlauskienė, Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Bokmota, šios tarnybos viršininko pavaduotojas Jonas Jurčiukonis.  Atvykstančių svečių jau laukė UAB „Dzūkijos medis“, laimėjusios konkursą rangos darbams atlikti, atstovės – direktorė Jolanta Sakavičienė ir darbų vadovė Nijolė Popierienė. Taip pat būsimo pastato šeimininkas, Aštriosios Kirsnos ugniagesių komandos skyrininkas Vytautas Pečiulis.
Dar  vasario mėnesį startavo projektas „Jungtiniai veiksmai priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo paslaugų kokybei gerinti“, vykdomas pagal programą „Interreg V-A Lietuva – Lenkija“ iš Europos regioninio plėtros fondo lėšų pagal 4 prioritetinę kryptį – „Valdžios institucijų ir suinteresuotųjų subjektų institucinių gebėjimų stiprinimas ir veiksmingas viešasis administravimas”. Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba, įgyvendindama  šį projektą kartu su partneriais iš Varėnos rajono savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnybos bei Seinų ir Krukliankų valsčiais,  planavo ne tik pastatyti naują pastatą Dzūkijos kaime, Būdviečio seniūnijoje Aštriosios Kirsnos ugniagesių komandai, bet ir projekto lėšomis nupirkti naują gaisrų gesinimo automobilį. Bendra projekto vertė - 999 442,16 eurų,  Europos Sąjungos lėšos - 85 proc., likusią dalį sudaro partnerių įnašai. Lazdijų rajono savivaldybei tenkanti dalis sudaro 372 225,81 Eur.
Pagal sutartį su UAB „Dzūkijos medis“  iki gruodžio mėnesio pabaigos Aštriosios Kirsnos ugniagesių komandai naudotis bus atiduotas 112.21 kv. metrų specialiosios paskirties pastatas su atskiru budėtojo postu, poilsio patalpa, valgymo patalpa, persirengimo patalpa, dušu, tualetu, garažu, technine patalpa. Kaip statybos pradžios darbų iškilmėse sakė rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, šis pastatas buvo planuotas labai seniai, ieškota galimybių gauti tokią Europos Sąjungos paramą, kad ne tik naują pastatą būtų galima pastatyti, bet ir naują automobilį projekto lėšomis nupirkti.  Aštriosios Kirsnos ugniagesiai, pasak savivaldybės mero,  iki šiol dirbo tikrai sudėtingomis sąlygomis. Dabar, kai iškils naujas pastatas, jis ne tik papuoš Dzūkų kaimą, nes yra pačiame jo centre, šalia Aštriosios Kirsnos mokyklos, bet pritrauks gerų, norinčių čia dirbti ugniagesių, nes  darbo sąlygos bus tikrai puikios. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.