E. Bumblienės tapybos darbų paroda Lazdijų bibliotekoje pradėta nauja tradicija

, Sigita Vaitkevičė
E. Bumblienės tapybos darbų paroda Lazdijų bibliotekoje pradėta nauja tradicija

Parodos atidarymo metu Emiliją Bumblienę (dešinėje) kalbinusi Lazdijų viešosios bibliotekos direktorė Renata Rudienė atrado dar ne vieną jos talentą.

Kaip sako rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Lina Margelienė, skambinti mamai į gimtąjį Žeimelį Pakruojo rajone ji galinti kad ir vidurnaktį. Nes žino, kad mama tokiu metu dar nemiegos. Ne dėl to, kad nemiga kamuotų. Tiesiog turi, ką veikti. Nors keliasi apie 5 valandą ryte, kartu su saule. Ir į darbą nereikia, nes jau seniai išėjusi užtarnauto poilsio.  
Kalbėdama apie miegui skiriamą laiką savo tapybos darbų parodos „Žydėjimas“ atidarymo Lazdijų r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje metu Emilija Bumblienė, Linos mama, juokavo, kad mažam žmogui (tokiam kaip ji) ir miego nedaug reikia. Gal dėl to, kad per gyvenimą miegojo nedaug, jai daug gyvenime pavyko pasiekti. Ankstyvoje vaikystėje netekusiai tėvo, jai iškart po vidurinės mokyklos baigimo teko  pradėti savarankišką gyvenimą. Įsidarbino mokytoja. Vėliau, jau ištekėjusi, augindama vaikus, baigė Vilniaus pedagoginį institutą, tapo biologijos mokytoja. Ta biologija vėliau gyvenime daug ką diktavo: Emilijos Bumblienės namai Žeimelyje daugelį metų nuolat skendo ir iki šiol skęsta gėlėse. Augina jas vien savo malonumui, jokio verslo iš to nedaro. Šį pomėgį palaiko ir vyras, kuris pats rankomis pavasarį ir rudenį sukasa visą sklypą aplink sodybą. Pasak Emilijos Bumblienės, gėlėms ir daržovėms yra skirta visa jos vasara. Vien tik jurginų 150 rūšių turinti. O tie, kas augina šias gėles, žino, kaip kruopščiai jas reikia prižiūrėti ne tik vasarą lysvėse, bet ir žiemą, kai gumbai žiemoja – palaikyti reikiamą temperatūrą bei drėgmę, atskirti kiekvieną rūšį. Tik vėlų rudenį, kai lauko darbai pasibaigia, moteris leidžia sau širdžiai mielus užsiėmimus – mezgimą, piešimą, linijinius šokius, o pastaraisiais metais ir naują širdžiai mielą atradimą – tapybą ant šilko. 
Daugumą savo darbų Emilija Bumblienė atvežė į parodą Lazdijuose. Mat Pakruojo rajono žmonės jos kūrybą jau yra matę – auksinių rankų meistrės darbai ne kartą keliavo po Pakruojo rajono bibliotekas. Kodėl taip toli, į Lazdijus, šįkart atkeliavo 
paroda? Žinoma, todėl, kad čia su šeima gyvena dukra Lina, kuri, ištekėjusi už vyro dzūko, nusileido jo norui visam gyvenimui kurtis Lazdijuose. Būtent ji, per dieną automobiliu sukorusi kelis šimtus kilometrų, nuvažiavo į Žeimelį ir parsivežė mamą su visais jos darbais. Lina, žinodama mamos pomėgį piešti, ir tapyti ant šilko paskatino, visus reikiamus įrankius ir medžiagas padovanojo.  
Savivaldybės meras Artūras Margelis, parodos atidarymo metu kalbėdamas apie pirmuosius savo šeimos metus, praleistus Aukštaitijoje, Žeimelyje, sakė, jog vos porą metų ten ištvėrė – neįprasta gamta, lygumos, mažai ežerų... Todėl traukė į namus. Šiandien Lazdijuose, kur prabėgo jau ne viena dešimtis gyvenimo metų, kuriasi ir sūnus Domantas bei dukra Rūta su šeimomis. Rūta, paveldėjusi močiutės meninius talentus, dažnai su ja pasikalba telefonu, pasikonsultuoja. Meras pripažino – uošvė yra neeilinio darbštumo, reto atkaklumo žmogus. 
Emilijai Bumblienei, kaip ji pati sakė parodos atidarymo metu, labiausiai malonūs klausyti buvo ne tie žodžiai, kuriais gausiai susirinkę lankytojai garsiai žavėjosi jos darbais, o tie, kuriais gyrė jos vaikus. „Kur Margeliai, ten Lietuva“, – gyrė jai parodos atidarymo metu viena pagyvenusi lankytoja. Ir tai buvo geriausia padėka už visus gyvenime nuveiktus darbus.
Parodos atidarymo metu kalbėjusi Lazdijų viešosios bibliotekos direktorė Renata Rudienė sakė, jog savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Linos Margelienės mamos 
paroda yra pirmoji, kuri pradeda kasmet gegužės mėnesį nuo šiol atsirandančią tradiciją – visas bibliotekos sales šį mėnesį atiduoti talentingoms mamoms, kad jos galėtų parodyti, jog sugebėjo ne tik puikius vaikus išauginti, bet ir užsiimti savo talentų lavinimu.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.