Egidijus Aleksonis: „Padėti priežiūros stokojantiems vaikams – mūsų pirmaeilis uždavinys“

, Vaidotas Morkūnas
Egidijus Aleksonis: „Padėti priežiūros stokojantiems vaikams – mūsų pirmaeilis uždavinys“

Konkursą Lazdijų rajono savivaldybės socialinio globos centro „Židinys“ direktoriaus pareigoms užimti laimėjo iki šiol laikinai šias pareigas ėjęs 41 metų Egidijus Aleksonis.

Pirmadienį konkursą rajono savivaldybės socialinio globos centro „Židinys“ direktoriaus  pareigoms užimti laimėjo iki šiol laikinai šias pareigas ėjęs 41 metų Egidijus Aleksonis. Konkurso komisija, kuriai vadovavo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Justina Greblikaitė, nusprendė, kad E. Aleksonio kandidatūra yra tinkamiausia šioms pareigoms užimti. Jo pasirodymas įvertintas 9 balais. Kitas kandidatas, socialinis darbuotojas iš Veisiejų, surinko 7,7 balo.
Daug lėmė tai, kad E. Aleksonis buvo gerai susipažinęs su šiuo darbu, nes centrui iki konkurso laikinai vadovavo 9 mėnesius, yra sukaupęs socialinio darbo patirties, gerai išmano įstatymus, reglamentuojančius socialinę apsaugą, vaiko teises ir kt. E. Aleksonis yra baigęs M. Riomerio universitetą ir įgijęs teisės edukologo specialybę bei Marijampolės kolegiją, kur įgijo socialinio darbuotojo su socialinės rizikos šeimomis kvalifikaciją.
E. Aleksonis vakar tvirtino, jog konkursas, jo žinių patikrinimas nebuvo sunkus. „Su „Židinio“ veikla esu gerai susipažinęs, nes iki šiol laikinai jam vadovavau. Galiu pasakyti, kad savo darbo biografiją pradėjau mokykloje dirbdamas su vaikais technologijų mokytoju. Jau tuomet susipažinau su skirtingais socialiniais vaikų poreikiais, pažinau jų aplinką. Mokykloje per popamokinę veiklą  nuolat bendravau su vaikų tėvais, bendruomenės atstovais. Tai ir suformavo mano socialinį jautrumą, norą padėti įvairių socialinių sluoksnių vaikams. Vėliau sėkmingai dirbau Būdviečio seniūnijoje socialiniu darbuotoju. Šiose pareigose dar artimiau pamačiau socialinės rizikos šeimas, jų problemas, socialinę atskirtį, skurdą, tėvų girtavimą, vaikų nepriežiūrą. Tai leido labiau įsigilinti į šias mūsų visuomenę kankinančias problemas. Visa tai analizavau ir nuolat savęs klausiau, kodėl  yra mūsų visuomenėje tokių negatyvių reiškinių, iš kur jie atsiranda. Kadangi mėgstu imtis iniciatyvos, naujovių, mėgstu kiekvieną darbą daryti gerai, nusprendžiau pabandyti tokią socialinę padėtį keisti, padėti žmonėms įgyti socialinių įgūdžių, juos motyvuoti gerais pavyzdžiais. Visad man buvo gaila vaikų, kurie labiausiai kenčia tokiose nedarniose socialinės rizikos šeimose, kur jiems trūksta tėvų priežiūros, meilės, kur jie kartais net valgyti neturi ko. Norėdamas pakeisti šią situaciją įsidarbinau „Židinyje“. Nebuvo lengva, teko mokytis daug dalykų iš naujo, praktiškai. Manau, svarbiausia, kad užsiimantieji socialine vaikų globa turi būti itin dėmesingu vaikui, suprasti jo bėdas, stengtis padėti, paguosti“, – sakė E. Aleksonis. 
41 metų socialinis darbuotojas sakė, kad darbas vadovauti tokiai įstaigai, kur globojami vaikai, nėra lengvas. Visų pirma, turi būti psichologiškai pasiruošęs padėti vaikui. Neslėpsiu, kai pradėjau dirbti pavasarį, nebuvo lengva. Tuomet laikinam prieglobsčiui iš tėvų dėl nepriežiūros per savaitę atveždavo į mūsų centrą po 3–4 vaikus. Reikėjo rasti būdų, kaip tokius vaikus nuraminti, išvesti juos iš savotiško streso, nes sutikim, vaikas išgyvena, kai jį paima iš tėvų, kurie juo nesirūpina, neprižiūri ir geria. Mums tekdavo jais pasirūpinti taip, jog jie jaustų, kad yra prižiūrimi su meile. Mes jokiu būdu nesiekiame vaikų atitolinti nuo šeimos, tėvų, o bendradarbiaudami su Vaiko teisių apsaugos skyriumi norime juos sugrąžinti, kai bus įvykdytos sąlygos ir užtikrinama jų priežiūra. Juk laikinai apgyvendiname centre vaikus tik dėl to, kad tėvai nevykdo savo pareigų – negali tinkamai pasirūpinti savo atžalomis ir gyvena asocialų gyvenimą“, – sakė konkursą laimėjęs socialinis darbuotojas.
Šiuo metu savivaldybės socialiniam globos centrui „Židinys“ priklauso du bendruomenių globos namai Staidarų ir Bajoriškės kaimuose, kur gyvena 16 globotinių, juos prižiūri 14 darbuotojų. „Tikrai turime geras darbo sąlygas, darniai dirba darbuotojai. Man ir čia dirbantiems dar daug ko  teks mokytis, tobulinti žinias, taikyti naujoves. Norime tapti pavyzdiniu globos centru, norime tobulėti, teikti vis kokybiškesnes paslaugas. Kaip vadovas sieksiu to“, – užtikrino E. Aleksonis.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.