Eglutės įžiebimo šventė veisiejuose

, Zigmas Pūkelis
Eglutės įžiebimo šventė veisiejuose
Gruodžio 16 d., penktadienį, Veisiejų centre, Santarvės aikštėje, prie pat seniūnijos vyko kalėdinės eglutės įžiebimo šventė.
Taip pat vyko kalėdinė mugė, kurios metu buvo galima nusipirkti mielų smulkmenėlių, saldumynų ir įvairių suvenyrų. Buvo galima pasivaišinti karšta žolelių arbata ir paragauti skanios grikių košės. Reta šventė Veisiejuose apsieina be arbatos ir košės.  
Kalėdinė mugė ir eglutės įžiebimo šventė vadinosi „Šviesa nykštukų mieste.“ Ir nieko keisto, nes Veisiejai gruodžio mėnesį pasipuošia ne tik įvairia kalėdine atributika ir girliandomis, bet ir mediniais nykštukais. Jau trečius metus iš eilės įvairiose miestelio vietose išrikiuoti ryškiaspalviai mediniai nykštukai.
Dar prieš 16 val. miesto centre prie seniūnijos pradėjo rinktis žmonės. Skambėjo nuotaikinga muzika, šurmuliavo kalėdinė mugė, tad kiekvienas gerai nusiteikęs dairėsi aplink, kalbėjosi su draugais ir pažįstamais. Veikė Kalėdų senelio paštas. Reikėjo tik užrašyti savo norus ir svajones ir įmesti į tam skirtą raudoną dėžę. Nuo 16 val. prasidėjo šventė. Jos metu prieš pat seniūniją pasirodė daug gyvų nykštukų, kurie dainavo, šoko rateliu, deklamavo eiles ar kitaip linksmino gausiai susirinkusius veisiejiečius. Vaikai, persirengę nykštukais, žiūrovus linksmino ant nedidelės medinės estrados, pastatytos prieš pat seniūniją. Taip pat visus nudžiugino Veisiejų S.Gedos mokytojos J.Stankevičienės vadovaujama mergaičių aerobikos grupė, kuri pakelia veisiejiečiams nuotaiką ne vienos miesto šventės metu. Mergaitės su savo mokytoja atliko ne vieną nuotaikingą šokį.
Šiemet šventėje apsilankė ir neseniai mūsų apygardoje į Seimą išrinktas Seimo narys Z.Streikus. Juk visi žino, kad Veisiejuose prie pat ežero jis nusipirkęs dalį namo. Pakalbintas Seimo narys teigė, kad jam ir jo žmonai labai patiko šis senas jotvingių miestelis, turintis ypatingą aurą ir grožį. Tad kai atsirado proga įsigyti vietą, kur apsistoti, šiame miestelyje Z.Streikus nepraleido progos ir ją išnaudojo. Seimo narys tribūnoje veisiejiečiams palinkėjo viso ko geriausio švenčių proga ir pasiūlė skanduoti: „Aš myliu Veisiejus!“
Vaikučių garsiai pakviestas pasirodė ir Kalėdų senelis su dideliu maišu dovanų. Jis taip pat pasveikino visus susirinkusius su artėjančiomis Kalėdomis, nes jų laukia ne tik vaikučiai, bet ir suaugusieji, kokio amžiaus jie bebūtų. Į sceną buvo pakviestas miestelio seniūnas Z.Sabaliauskas. Jį pakvietė ne tik Kalėdų senelis, bet ir susirinkusieji veisiejiečiai. Seniūnas pasiūlė pradėti skaičiuoti nuo dešimt iki vieno ir kartu padėti įžiebti Kalėdų eglutę. Visiems suskaičiavus nuo dešimt iki vieno ankstyvo gruodžio vakaro tamsoje sužibo nuostabi eglutė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.