Elnio ir briedžio patelėms susidūrimas su automobiliais buvo mirtinas

, Vaidotas Morkūnas
Elnio ir briedžio patelėms susidūrimas su automobiliais buvo mirtinas

Asociatyvi nuotr.

Aplinkosaugininkai kartu su medžiotojais prašo vairuotojų, ypač tamsesniu paros metu, būti atidžius, nes šiuo metu migruoja daug žvėrių, kurie neatsargiai išeina į kelią ir pravažiuojančių automobilių būna kliudomi, sužeidžiami arba net žūsta. Pagal įstatymus, įvykio metu užmušti žvėrys perduodami tam medžiotojų būreliui, kurio teritorijoje įvyko susidūrimas.  
Vakar kalbintas rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojas Donatas Račkauskas teigė, kad per praeitą savaitę ir šios savaitės keletą dienų užfiksuoti jau trys automobilių su žvėrimis susidūrimo atvejai, kurių metu užmuštos elnio ir briedžio patelės bei vienas briedis gali būti sužalotas nesunkiai, nes pabėgo į mišką. „Praeitą savaitę kelyje Lazdijai–Krosna, prie Kalniškės miško, žuvo  neatsargiai išbėgusi ir atsitrenkusi į pravažiuojantį automobilį elnio patelė. Kiek man žinoma, automobilio vairuotojas nenukentėjo, tačiau jo automobilis buvo stipriai apgadintas. Ta teritorija, kur žuvo elnio patelė, yra „Ąžuolyno“ medžiotojų būrelio medžioklės plotai, todėl ją pasiėmė šio būrelio medžiotojai. Dar vienas atvejis užfiksuotas kelyje Lazdijai–Šventežeris, Agarinių kaime. Mums paskambino ir pranešė vairuotojai, kad šiame kaime automobiliu kliudė briedį bei jį sužeidė. Giraitės būrelio medžiotojai nuvykę į įvykio vietą ant kelio jo nerado, ieškojo netoliese, tačiau žvėries neaptiko. Beje, tiek vakare po įvykio jo ieškojome, tiek kitą dieną, tačiau neaptikome. Turiu pasakyti, kad ir briedžiai, ir elniai yra labai ištvermingi, kaulai jų yra stiprūs. Jie dažnai po susidūrimų su automobiliais išgyvena. Tokių atvejų buvo nemažai. Patinai dažniausiai nugaišta tik tuomet, kai būna pažeisti vidaus organai. Spėju, kad šis briedžio susidūrimas su automobiliu nebuvo mirtinas, jis galėjo būti tik nesunkiai sužeistas, todėl išgyveno. Kiek girdėjau, gyvūnas buvo su ragais. Šie žvėrys dabar migruoja ir apsistoja miškingose vietose prie ežerų. O šį pirmadienį apie 7 valandą negyva vaikinga briedžio patelė rasta kelyje Lazdijai–Šventežeris vos už kilometro nuo Lazdijų kepyklos. Ji perduota 
„Kibirkšties“ medžiotojų būreliui“, – sakė aplinkosaugininkas. „Kibirkšties“ medžiotojų būrelio pirmininkas Vitas Maknickas „Dzūkų žinioms“ sakė, kad automobilio užmušta vaikinga briedžio patelė buvo maždaug 350 kilogramų svorio, apie 4 metų amžiaus. „Aišku, gaila, kad ją ištiko mirtis, nes būtų sulaukusi palikuonių. Matėme automobilio vėžes vietoje, tačiau pagal jas sunku spręsti, koks automobilis partrenkė“, – sakė lazdijietis.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.