Falcons Fights: Muay Thai profesionalų kovos drebino Lazdijų klubo sienas

Per ilgąjį vasario savaitgalį, prieš pat Šv. Valentino dieną Lazdijuose, klube „Holivudas“ įvyko tarptautinis Muay Thai profesionalų turnyras „Falcons Fights“. Turnyrą organizavo sporto klubo „Sakalas“ prezidentas Remigijus Paulionis ir Lietuvos Muay Thai sąjunga. Turnyras vyko klubo „Sakalas“ trylikos metų gimtadienio progą.
Renginio metu koncertavo žiūrovų mylimas iš Lazdijų kilęs, bet visoje Lietuvoje puikiai žinomas „Kelio į žvaigždes“ dalyvis dainininkas Haroldas. Kelis savo kūrinius atlikęs muzikantas bei žaviosios narvo mergaitės buvo aplodismentais sutikti klubo lankytojų.
Bet pagrindinis vakaro reginys dėl kurio visi susirinko į klubą – Tailando bokso turnyras. Sportininkai stojo į kovą aštuonkampiame metaliniame narve, kuriame trauktis nebuvo kur – grotuotos durys per kiekvieną raundą buvo užrakinamos skląstimis. Tik vienas iš narvo išlipdavo nugalėtoju – įrodęs jog jis yra stipresnis, greitesnis, techniškesnis – atlikęs nokautuojančius smūgius arba pelnęs teisėjų palankumą dėl taiklesnių ir stipresnių atakų. Kovos vyko pagal profesionalų taisykles – su minimaliu privalomu kiekiu apsaugų bei kovojama buvo 4 raundus po 2 minutes, žinoma jei jų prireikdavo ir kova nebuvo nutraukiama anksčiau laiko dėl nokauto ar susižeidus kovotojui.
Turnyrą atidarė lengvo svorio sportininkų kova. Grigorij Kopistinskij iš Ukmergės „Vilko“ teisėju sprendimu nugalėjo savo priešininką Deivydą Danylą iš stipriausių Lietuvos gladiatorių kalvės – Kauno sporto klubo „Titanas“.
Antroje kovoje rungėsi lazdijiškis septyniolikmetis Rokas Čepononis. Tai buvo atsakomoji kova. Jo priešininkas, Mantas Stočkūnas, jau yra įrodęs savo pranašumą Panevėžio taurės varžybose, bet Rokas nepabūgo išsikviesti nugalėtojo revanšui, tikėdamasis jog gimtojo miesto sienos ir gausiai susirinkusių žiūrovų palaikymas padės jam nugalėti. Tačiau ir šį kartą jam nepavyko – prasileidęs taiklų smūgį jis susižeidė ir turėjo pripažinti priešininko pergalę nokautu jau pirmame raunde.
Turnyro trečioji kova sulaukė daugelio žiūrovų palaikymo dėl jos dinamiškumo, kovotojų užsidegimo ir azarto. Ji tęsėsi visus 4 raundus ir buvo labai techniška, su daugybe aukštų kojų smūgių ir sudėtingų kombinacijų. Apylygėje kovoje svečiui iš Lenkijos Piotr Konstantynowicz visgi teko susitaikyti su vienbalsiu teisėjų sprendimu, pripažįstant vilnietį klubo „Vendetta“ atstovą Robertą Šiušką nugalėtoju, perėmusiu iniciatyvą paskutiniame raunde ir paleidusiu smūgių krušą priešininko link.
Ketvirtame mūšyje „Titano“ atstovas Mindaugas Baranauskas nikstelėjo koją ir, pasitempęs raiščius, nebegalėjo tęsti kovos prieš kovoje nugalėtoju pripažintą Vilniaus „Sinobio“ atstovą Karolį Maciševskį.
Po jos vykusiose kovose sėkmė jau pagaliau nusišypsojo „Titano“ kovotojams ir jų nebeapleido. Penktą kovą kaunietis Martynas Mosteika nugalėjo Ukmergės „Vilkų“ atstovą Arną Daunoravičių, o šeštoje kovoje patyręs „Titano“ kovotojas Vaidas Valančius, teisėjui sustabdžius kovą dėl prakirsto antakio, nugalėjo savo tituluotąjį priešininką vilnietį „Vendetta“ klubo sportininką Tadą Levicką.
Vakaro kulminacija tapo finalinė turnyro superkova, kurioje susitiko du sunkiasvoriai kovotojai – Lazdijų sporto klubo „Sakalas“ Muay Thai instruktorius Remigijus Paulionis ir Lenkijos atstovas daugelio Muay Thai, Jiu-Jitsu ir kovų be taisyklių turnyrų dalyvis ir nugalėtojas Wiktor Sobczyk. Nors didesnio svorio kovotojų susitikimai dažniausiai būna lėti ir nuobodūs, šie kovotojai paneigė šią nuostatą – abu be gailesčio kibo vienas kitam į atlapus ir smūgiuodami ir blokšdami savo priešininką nuo vienos narvo pusės iki priešingos atrodė ruošėsi nugriauti grotuotas sienas ir tęsti kovą klubo salėje. Tačiau antrame raunde žiūrovų didžiulį palaikymą turintis Remigijus patyrė kojos traumą – smūgiuodamas kelis kartus pataikęs į techniškai lenko pastatytą bloką, nebegalėdamas remtis ant kairės kojos ir nenorėdamas patirtį dar rimtesnės traumos Lazdijiškis buvo priverstas atsisakyti tęsti kovą ir pripažinti priešininko pergalę.

Deja, abiems Lazdijų atstovams susikovusiems turnyre teko susitaikyti su pralaimėjimu, tačiau gausiai susirinkę žiūrovai neliko nuskriausti – gavo ne tik puikias kovas, Haroldo pasirodymą, kokybišką tarptautinis standartus atitinkantį renginį, pagavę nuostabiųjų ringo mergaičių mestus kamuoliukus, atsiėmė turnyro organizatorių įsteigtus prizus, bet svarbiausią – išgirdo Remigijaus pažadą jog „Falcons Fights“ vyks kitais metais ir taps kasmetiniu renginiu, praturtinsiančiu Lazdijų sporto renginių kalendorių.
Turnyras buvo filmuojamas televizijos „Sport1“ ir jau šį sekmadienį, 19:00 galėsite žiūrėti reportažą iš turnyro. Turnyro organizatorius dėkoja visiems rėmėjams, Lazdijų grožio salonui, Lazdijų Duonai, Lazdijų Rajono savivaldybei, Ričardui Bedunkevičiui, klubui Holivudas Sport1, Windy, ATP, Geltono Tigro Tatuiruočių studijai, Met-Rx, Lazdijų žvaigždė, Kovos Klubui, ValeTudo, Druskininkų naujienoms ir visiems kitiems prisidėjusiems prie šio turnyro.

[gallery]

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.