adventas

Lazdijų viešojoje bibliotekoje – renginys, skirtas įžengimui į adventą

, Tadas Mikelionis
Antradienį Lazdijų viešojoje bibliotekoje vyko priešadventinė popietė. Ją organizavo Lazdijų senjorų klubas „Harmonija“, kurio vadovė Birutė Gadišauskienė. Į svečius ji pasikvietė Varėnos Bočių bendrijos ansamblį „Šarma“ (vad. G. Kuodytė) bei Veisiejų miesto pagyvenusių žmonių klubą „Ančios bangos“ (vad. P. Vaivadienė). Renginio metu kolektyvai dainavo, skaitė eilėraščius, sakė anekdotus. „Dainuokim, neliūdėkim, vieni kitus mylėkim“, – susirinkusius ragino „Harmonijos“ klubo vadovė.

Advento renginys Veisiejų regioniniame parke

, Zigmas Pūkelis
Gruodžio 4 dieną (sekmadienį) 13 val. Veisiejų regioninio parko lankytojų centre koncertavo Vilniaus kultūros centro folkloro ansamblis „Jorė“. Ansamblis gausiai susirinkusius žiūrovus nudžiugino adventine programa.
Folkloro ansamblis „Jorė“ buvo įkurtas 1988 m. Kolektyve puoselėjamos senosios kultūros idėjos bei tradicijos. Nuo 1991-ųjų metų „Jorė“ atgimė iš naujo.

Savaitės komentaras Prieššventinės lenktynės su laiku ir pačiu savimi

Buvo niolikta lapkričio diena, kai vaikščiodamas po prekybos centrą išgirdau pirmą šiemet kalėdinę dainą. Taip buvo duotas startas prieššventinėms lenktynėms, kuriose tiek daug bėgimo, rūpesčių ir, žinoma, pirkimo. O šios lenktynės – Jums ne koks nors eilinis Formulės 1 etapas kur nors Singapūre, Melburne ar Monake. Tai rimtos daugiadienės, labiau primenančios „Tour de France“. Jų finišas daug linksmesnis ir ilgiau trunkantis nei taurė šampano važiuojant dviračiu Eliziejaus laukais Paryžiuje.

Adventas – ypatingas laikotarpis

, Edita SAMOŠKAITĖ

Nuo lapkričio 30 dienos prasidėjęs Adventas truks iki Kūčių vakaro. Šis prieškalėdinis laikotarpis skirtas susikaupimui ir visapusiškam apsivalymui tiek dvasiškai, tiek fiziškai, tiek išoriškai. Visgi, kiek nuoširdžiai šį laikotarpį tam ir skiriate, kaip tai darė mūsų protėviai, turėtumėte atsakyti kiekvienas sau. Kiek iš jūsų karštligiškai lakstote po parduotuves ieškodami šventėms dekoracijų, papuošimų, o kiek iš jūsų jaukiai įsitaisote namuose ir tuos papuošimus, dekoracijas ruošiate savo rankomis artimųjų būryje.

Artėja Adventas – susitaikymo ir susikaupimo metas

Niūrus ir drėgnas lapkritis užleidžia vietą gruodžiui. Mėnesiui, kai laukiama pabalančios žemės. Tačiau gruodis pasikeitimų atneša ne tik į gamtą, bet ir sielą. Mat tai – Advento mėnuo.

Jo ramybė ir susikaupimas veda į didžiausią krikščionių šventę – šventas Kalėdas.

Adventas reiškia atėjimą. Tai krikščionių liturginių metų laikotarpis, kurio apytikrė pradžia – Šv. Andriejaus diena. Jis prasideda nuo šiai dienai artimiausio sekmadienio. Trukmė – apie 4 savaitės. Adventas visada baigiasi gruodžio 25 dieną, per Kalėdas.

Surinkti turinį