alkoholis

Pavogta net 13 butelių viskio

, Vaidotas Morkūnas
Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje R. M. ir Ž. R. buvo kaltinami vagystėmis iš parduotuvės.

Berta Čaikauskaitė: „Parodyti dokumentą kiekvieną kartą perkant alkoholį prašysime ir garbaus amžiaus senjorų“

, Gintarė Šataitė
Lietuvos prekybos įmonių asociacija (LPĮA) ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija pasirašė Geros valios memorandumą, kuriuo remiantis nuo šių metų rugsėjo antros dienos asmenys, norintys įsigyti alkoholinių gėrimų, daugelyje parduotuvių turės parodyti asmens amžių įrodantį dokumentą.

Patikrinimų metu daugiausiai radinių mokinių kuprinėse

, Vaidotas Morkūnas
Kiekvienais metais Lazdijų rajone, bendradarbiaujant su Lazdijų rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Daiva Gorochovenkiene bei Alytaus apskrities VPK Lazdijų rajono policijos komisariato pareigūnais, nuolat vykdomi prevenciniai patikrinimai.

Nepilnamečių apsaugai — vietinis pagalbos telefonas

, Neringa Rasiulienė
Lazdijų rajono savivaldybė, reaguodama į neseniai Kėdainių rajone, Saviečių kaime, nutikusius kraupius įvykius, kuomet tėvas brutaliai nužudė du savo vaikus, įveda nemokamą trumpąjį, visą parą veiksiantį pagalbos vaikams numerį.  Jau visai netrukus pradėsiančiu veikti numeriu galės skambinti tiek Lazdijų rajono savivaldybėje gyvenantys vaikai, tiek jų artimieji, kaimynai, pažįstami ar kiti gyventojai, kurie turės galimybę pranešti apie kylančią realią grėsmę vaiko sveikatai,  gyvybei ar saugumui.

Rūkymas ir alkoholis — ne būdas problemoms spręsti

, Daiva Gorochovenkienė, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja
Siekdami išsiaiškinti, kaip laikomasi alkoholio ir tabako kontrolės įstatymuose numatytų draudimų nepilnamečiams vartoti, turėti alkoholio ir tabako gaminių, pastaruosius tris mėnesius, bendradarbiaudami su  Alytaus apskrities VPK Lazdijų rajono policijos komisariato pareigūnais, vykdome prevencinius reidus darbo ir nedarbo metu. Taip pat  aplankėme socialinės rizikos šeimas bei mokyklos nelankančius vaikus. Vakarinio reido metu laikinai priežiūrai  iš šeimos buvo paimti du 4 ir 13 metų vaikai.

Alkoholis ir muštynės — toks Lazdijų „Holivudas“

, Vaidotas Morkūnas
Savaitgalį vykęs Helovino vakarėlis Lazdijuose esančiame klube „Holivudas“ ir vėl neapsiėjo be muštynių.
Vienas šios šventės organizatorių, Ąžuolas Žvagulis, prieš renginį socialiniame tinkle „Facebook“ išplatino pranešimą, kad alkoholio vartojimo neskatina, o savo „kamščio“ mokesčio sprendimu suteikia žmonėms pasirinkimo laisvę. Dar rašė, kad jie yra už jaunosios kartos apsaugą ir nori, kad jų tarpe alkoholis vartojamas nebūtų. „Būtent todėl renginys ir yra skirtas tik pilnamečiams asmenims.

Alkoholizmo prevencija: vaikai seka tavo pavyzdžiu

, Kristina Cibulskė
Kas aš esu ir kodėl? 
Esu dviejų vaikų mama. Sūnus dar lanko darželį, dukra jau 7 klasėje. Dirbu švietimo pagalbos įstaigoje 8 metus. Niekada nerūkiau, nevartojau narkotikų, tačiau, kaip dauguma, saikingai vartojau alkoholį per šventes, gimtadienius ir kitomis progomis.

Žinomas žirgininkas neatlaikė jį kamavusios priklausomybės

, Vytautas Šeštokas
Žinomas Dzūkijos žirgininkas, 57 metų lazdijietis Algimantas Aguonis neatlaikė priklausomybės taurelei. Apie paskutiniu metu vyrą užklupusią bėdą, ištikus nelaimei, atvirai liudijo ir buvę kolegos, ir draugai. 
„Dabar galime liūdėti, piktintis, smerkti jį ar kaltinti save, bet faktas yra vienas – nors visi stebėjome, kad Algis klimpsta į bėdą, nei vienas nepajudinome nei piršto, kad jam padėtume. Tokios netekties akimirkomis tiesiog natūraliai randasi proga kiekvienam perkratyti savo sąžinę, perkainoti vertybes.

Politikas alkoholį paskelbė savo gyvenimo priešu

, Aldona Jankauskienė
Kai gyvenimas pradeda talžyti vienu metu iš visų pusių, daugelis nusiraminimo ieško alkoholio taurėje. Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis pasielgė priešingai: užgriuvus rūpesčiams, visiškai atsisakė svaigiųjų gėrimų.  Jau trejus metus 48 metų politikas neragauja jų nė lašo ir džiaugiasi geresne savijauta, padidėjusiu darbingumu.  
 
Šventės Lazdijuose „neišdžiūvo“
Kartais švenčių ar priėmimų metu jis dar sulaukia siūlymų išgerti.

Alkoholio vartojimo mastas ragina neatidėliotinai imtis veiksmų

Alkoholio vartojimas – ydingas įprotis. Kad jį keisti yra būtina, sutinka konferencijos „Aš ir blaivybė mano aplinkoje“ organizatoriai.
Surinkti turinį