apsauga

Kaip apsisaugoti nuo gripo

, Parengė: Laima Strašinskienė, Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė
Gripas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Tai viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ligų. Kasmet gripu suserga 5–10 proc. gyventojų. Lietuvoje sergamumo gripu padidėjimas stebimas rudens – žiemos sezonu.
Gripo virusas pažeidžia nosies, ryklės gleivinę, plaučius. Gripo virusą perduoda sergantis gripu žmogus. Jam kosint, čiaudint, kalbant virusas patenka į aplinkos orą.

Pareigūnai seirijiečiams dalino patarimus apie priešgaisrinę ir civilinę saugą

, Vaidotas Morkūnas

Antradienį Alytaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba kartu su rajono priešgaisrine gelbėjimo tarnyba surengė akciją „Priešgaisrinės ir civilinės saugos diena Seirijų miestelyje“.

Kokia Lazdijų rajone esančių bažnyčių ateitis?!

, Daina Baranauskaitė

Praėjo savaitė, kuomet sudegė Balbieriškio bažnyčia. Oficiali nelaimės priežastis kol kas neįvardijama, keliamos net ir padegimo versijos, nes trūksta dalies brangių bažnytinių taurių. Balbieriškio žmonės meldžiasi bendruomenės namuose ir Kultūros centre, apie bažnyčios atstatymą kol kas nekalbama, mat nėra lėšų. Visgi teigiama, jeigu sename mediniame pastate būtų įvesta priešgaisrinė signalizacija, nelaimės galbūt būtų buvę galima išvengti.

Apsisaugokime nuo žalingo saulės poveikio

, Straipsnį paruošė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jurgita Berškytė
Saulės šviesa visada vaidina svarbų vaidmenį gamtoje ir jau 4,6 mlrd. metų daro įtaką beveik visiems mus supantiems gyviems organizmams, juose vykstantiems procesams. Visuomenės sveikatos specialistai primena: saulės šviesa yra būtina gerai sveikatai palaikyti, tačiau labai svarbu suprasti ir jos neigiamą poveikį bei laiką saulėkaitoje leisti atsakingai. 
Paprastai oda, besigindama nuo saulės spindulių, stengiasi išskirti kuo daugiau tamsiau odą nudažančio pigmento melanino. Per ilgai kaitinantis galima „nudeginti“ odą.

Padidėjo erkių aktyvumas!

, Parengė Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė J. Jarmalienė pagal www.ulac.lt informaciją

Vasarai besibaigiant, prasidedant rudens sezonui, prasideda grybų ir uogų metas, kurių rinkti miškan patraukia daugelis iš mūsų. Jų apstu, bet esant drėgnam orui lapuočių ir mišriuose miškuose, aukštoje žolėje, brūzgynuose, miško proskynose tyko pavojus – erkės. Taip pat patariama saugotis ir laukų darbininkams, žemdirbiams, kurie dirba laukuose. Erkių aktyvumas ypač padidėja rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais. Kad geriau pasiektų savo auką, erkės įkopia į žolę ar krūmus. Aktyvi erkė savo aukos tyko ant 20–30 cm aukščio žolės stiebelio.

Surinkti turinį