Atliekos

Kaip tvarkome atliekas ir kiek už tai mokame?

Alytaus regione už komunalinių atliekų tvarkymą vienas namų ūkis pernai mokėjo mažiausiai Lietuvoje. Tai paaiškėjo, išanalizavus visų šalies regionų duomenis apie komunalinių atliekų tvarkymą.

Mainai: už nereikalingas atliekas galima gauti reikalingų trąšų

Už nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą bei žaliąsias atliekas, atvežtas į specialias atliekų surinkimo aikšteles, – nemokamas kompostas. Tokius mainus gyventojams nuo šių metų  vasario 6 d.

Rinkliava už atliekas: bendro recepto visoms savivaldybėms nėra

, Juras Zinkus
„Gal ir galima rasti būdą, kuris, apskaičiuojant rinkliavos už atliekas dydį, tiktų visoms savivaldybėms, tik kol kas niekas to nepadarė. Visur skaičiuojama įvertinant konkrečią situaciją“, – sakė konsultacijų bendrovės „Jostra“ vadovas dr. Jonas Stravinskas. 
Jo vadovaujama įmonė ne vienai šalies savivaldybei yra rengusi studijas atliekų tvarkymo srityje.

Nauja rinkliavos už atliekas tvarka – su mažiau klaustukų

, Juras Zinkus
Rinkliavos už atliekų tvarkymą dydis – jautri ir daug diskusijų kelianti tema. Tad nenuostabu, kad naują rinkliavos apskaičiavimo tvarką nustatyti turinčios savivaldybės daug svarsto, ieškodamos optimaliausių  sprendimų, kuriuos priimti būtina pernelyg neatidėliojant – to nepadariusioms savivaldybėms gresia teisminiai procesai. 
„Visose savivaldybėse  nauja rinkliavos už atliekų tvarkymą nustatymo tvarka turi būti patvirtinta ne vėliau kaip iki liepos 1 dienos.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistema – sektinas pavyzdys

, ARATC informacija
Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras yra geras pavyzdys, kaip teisingai nukreipti investicijas į infrastruktūros plėtrą, taip mažinant į sąvartyną patenkančių ir didinant perdirbamų atliekų kiekius.

Atliekų aikštelėse — rekordinis padangų kiekis

, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija
Pasibaigus eilinei rudeninei padangų keitimo karštinei, Alytaus regiono atliekų tvarkymo specialistai griebiasi už galvų: šiemet stambiųjų atliekų aikštelėse surinktų padangų kiekiai šovė į naujas rekordines aukštumas.

Veisiejų gyventojai aktyvūs rūšiuodami atliekas namuose, tačiau kapinėse tai daro vangiai

, Sonata Dirsytė
Lietuvos žaliųjų partijos nariai lapkričio 15 d. Veisiejuose surengė informacinę akciją, kurios metu pasakojo, kaip teisingai rūšiuoti atliekas.

Alytaus regiono moksleiviams — naujausios žinios apie atliekų tvarkymą ir ekologiją

„Jūs turite visas sąlygas kurti grožį savyje ir aplink save.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistemos pažanga nustebino Europos Komisijos atstovą

„Esu susipažinęs su daugelio Europos Sąjungos valstybių atliekų tvarkymo sistemomis, bet biologinio apdorojimo įrenginiuose lankausi pirmą kartą“, – prisipažino Europos Komisijos Regioninės ir miestų politikos generalinio direktorato padalinio Integraciniam augimui, miestų ir teritorinei plėtrai, Šiaurės Europos, Danijos, Lietuvos ir Švedijos skyriaus vedėjo pavaduotojas Luis Boris,apžiūrėjęs Alytaus regiono atliekų tvarkymo technologijų centre pastatytus biologinio apdorojimo įrenginius. 
Europos Komisijos, Lietuvos Finansų ministerijos, Aplinkos ministeri

Lūžis atliekų tvarkymo istorijoje: metai, kai viskas atrodo kaip iš natų

, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija
Į vis naują pakopą atliekų tvarkymo srityje įžengiančiam Alytaus regionui 2014-ieji buvo esminių pokyčių metai. „Pirmą kartą per visą atliekų tvarkymo centro gyvavimo istoriją viskas atrodo kaip iš natų“, — prisipažįsta Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas, apžvelgdamas praėjusių metų rezultatus. 
 
Į sąvartyną patenka vis mažiau atliekų 
Jie rodo geras tendencijas ir pasikeitusią gyventojų elgseną tvarkant atliekas.
Surinkti turinį