atminimas

Seirijuose atidengtas paminklas krašto laisvės gynėjams atminti

, Lazdijų r. sav. inf.
Laisvės gynėjų dienos minėjimas Seirijuose prasidėjo Šventomis Mišiomis Švč.  M. Marijos Škaplierinės bažnyčioje. Po jų  visi susirinkę stabtelėjo prie 1919–1920 metų Nepriklausomybės kovų savanorių ir Vyties kryžiaus kavalierių atminimo lentų, kur Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis kartu su jaunaisiais šauliais uždegė ir padėjo žvakes.

NKVD būstinės vietoje — kryžius aukų atminimui

, Sigita Vaitkevičė
Rajono savivaldybės mero potvarkiu sudaryta darbo grupė laisvės kovoms įamžinti savo posėdžiuose aptarė ir rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui pateikė siūlymą, kaip įamžinti Lietuvos sovietinių okupantų ir jų talkininkų aukų atminimą Seirijuose, toje vietoje, kur kadaise stovėjo NKVD būstinė. Atsižvelgęs į šiuos siūlymus, meras pasirašė potvarkį, kuriuo įpareigojo rajono savivaldybės administracijos direktorių Gintautą Salatką iki 2018 m.

Meteliuose įamžintas 1919–1920 metų Nepriklausomybės kovų savanorių atminimas

, Lazdijų rajono savivaldybės informacija
Rugpjūčio 6-osios popietę po Kristaus Atsimainymo atlaidų, Metelių gyventojai susirinko prie bažnyčios, kur buvo atidengta ir pašventinta atminimo lenta, skirta 1919–1920 metų Nepriklausomybės kovų Metelių valsčiaus savanoriams.
Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis pasidžiaugė, kad gali dalyvauti krašto savanorių atminimo įamžinimo procese.

Mikyčiuose puoselėjama tautos ir protėvių atmintis

, Ramunė Šeštokienė, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė viešiesiems ryšiams

Penktadienį Mikyčių bendruomenės šventėje, baigiamajame projekto „Prisimink savo šaknis“ renginyje Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis kaimo bendruomenės pirmininkei Ramunei Norušienei įteikė padėką už aktyvią veiklą ir bendruomenės telkimą svarbiems darbams tvarkant aplinką ir gerinant gyvenimo kokybę, o Birutei Ščerbetkienei – už aktyvų dalyvavimą bendruomenės gyvenime.
„Mikyčių žmonės ne tik geri ūkininkai, bet ir aktyvūs, kūrybingi bendruomenės nariai“, – sakė renginyje meras A. Margelis.

Surinkti turinį