bauda

Už išpuolį prieš policininkus — didelė bauda

, Vaidotas Morkūnas
Nepakluso policininkams
Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje pasipriešinimu policininkams buvo kaltinamas J. R.
J. R. agresyvumo priepuolis ištiko šių metų vasario 26 dieną. Būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, vyriškis pasipriešino dviem jį nuraminti atvažiavusiems policijos pareigūnams – T. M. ir E. I. Jiems vyriškis grasino. Vienam iš nukentėjusių  policininkų padarė nežymų sveikatos sutrikdymą – nubrozdino kaktą.
Apklaustas pareigūnų, J. R.

Aplinkosaugininkų pagautam brakonieriui — 1 302 eurų bauda

, Vaidotas Morkūnas
Jau rašėme, kaip praeitų metų pabaigoje rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojams įkliuvo brakonieriaudamas su medžiokliniu šautuvu Buniškių kaimo gyventojas R. M. Gavę informacijos aplinkosaugininkai jį pričiupo praeitų metų gruodžio 13 dieną, kai šis Beviršių kaime, Dzūkijos medžiotojų būrelio plotuose, su medžiokliniu šautuvu sėdėjo medyje įrengtoje slėptuvėje.  Brakonierius buvo gerai pasirengęs tykoti žvėries.

Pavogusiam stebėjimo kamerą – bauda

, Vaidotas Morkūnas
Tokios vagystės dar nebuvo. Kapčiamiesčio seniūnijos gyventojas T. Ž. įsigudrino pavogti stebėjimo kamerą, kuri priklausė pasienio tarnybai. Tam išaiškėjus, ilgapirščiui teko sėsti į teisiamųjų suolą ir atsakyti už savo veiksmus.
Pareigūnai išsiaiškino, kad  T. Ž.

Teismas sumažino aplinkosaugininkų skirtą baudą iki 75 eurų

, Vaidotas Morkūnas
Nemokėdamas papjauti gyvulio gali užsidirbti nemažą baudą. Taip atsitiko rajono gyventojui K. V., kuris rugpjūčio 4 dieną savo namuose pjovė sau priklausančią avį jos neapsvaiginęs, taip sukeldamas jai didelį skausmą, kančias. Galutinai avį papjovė tik kitą dieną. Gavę apie tai skundą ir atvykę į jo namus aplinkosaugininkai nustatė, kad vyriškis pažeidė gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymus ir už žiaurų elgesį su gyvūnu jam paskyrė 625 eurų baudą. Tačiau vyriškis tokį aplinkosaugininkų nutarimą apskundė teismui. Prašė jam skirti mažesnę baudą.

Vietoj 14 eurų baudos pažeidėjas užsidirbo teistumą ir 10 kartų padidino baudos dydį

, Vaidotas Morkūnas
Noras papirkti pareigūnus, kad šie „nematytų“ įvairių pažeidimų, yra vis dar gajus. Tačiau vis dažniau  įkyriems, tokiu būdu vis norintiems išsisukti ir primygtinai siūlantiems ar net kišantiems pareigūnams pinigus pažeidėjams nepavyksta „susitarti“ ir jie turi atsakyti ne tik už padarytą pažeidimą, bet ir už siekimą papirkti policininkus. Pasak pareigūnų, pažeidėjai taip rizikuoja vietoje nedidelės baudos užsidirbti baudžiamąją atsakomybę. Taigi, toks „dosnumas“ nepasiteisina ir neverta bandyti pareigūnų kantrybės.
Taip atsitiko ir R.

Už pasišalinimą didelė bauda

, Vaidotas Morkūnas
Dar vis atsiranda vairuotojų, kurie neblaivūs padarę avariją, tikėdamiesi išsisukti nuo policijos pareigūnų, pasišalina iš įvykio vietos. Toks jų elgesys užtraukia dar didesnę nemalonę. Pažeidėjai turi mokėti dideles baudas. Taigi, neapgalvoti veiksmai kainuoja brangiai.
Taip Lazdijų mieste prisivažinėjo I. V. Pareigūnai nustatė, kad I. V., būdamas neblaivus (nustatytas 2,76 prom. neblaivumas), šių metų rugpjūčio 7 dieną apie 17 valandą Lazdijuose, M.

Žiopla A. P. klaida kainavo brangiai

, Vaidotas Morkūnas

Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo administracinę bylą, kurioje pilietis A. P. buvo kaltinamas Kelių eismo taisyklių pažeidimu.
A. P. automobiliu „Opel Vectra“ „prisivažinėjo“ Būdviečio seniūnijoje, Vidzgailų kaime. Tamsiu paros metu privažiavęs prie vienos sodybos, vaikinas paliko automobilį, tačiau pamiršo užtraukti rankinį stabdį, todėl transporto priemonė nuriedėjo ir atsitrenkė į vieno pastato sieną. Autoįvykio metu buvo apgadinta pastato siena bei automobilis, o vairuotojas apie tai nepranešė policijai ir iš įvykio vietos pasišalino.

„Kelių erelių“ gastrolės baigiasi policijoje

, Vaidotas Morkūnas
Mūsų rajono keliuose taip pat pasitaiko „kelių erelių“, kurie lakstydami automobiliais nepaiso nei Kelių eismo taisyklių, nei kitų eismo dalyvių, nes labai jau mėgsta greitį. Dėl to jie anksčiau ar vėliau „prisivažinėja“ ir patenka policijos pareigūnų nemalonėn. 
Vieno iš tokių, G. P., gastroles nutraukė policijos pareigūnai. Šis vairuotojas, neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonę, kelyje Gudeliai–Kalėdiškiai vairavo automobilį „BMW X5“.

Naminukės varytojui — rekordinė bauda

, Vaidotas Morkūnas
Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje neteisėtų stiprių naminių alkoholinių gėrimų gamyba buvo kaltinamas G. V. 
G. V. policijos pareigūnams pirmą kartą įkliuvo dar šių metų balandžio mėnesio pradžioje, kai atliekant kratą jo sodyboje buvo rastas aparatas alkoholiniams gėrimams gaminti. Tačiau po mėnesio toje pačioje sodyboje pareigūnai aptiko 205,14 litro jau pagaminto stipraus alkoholinio gėrimo, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija 54,0–56,8 procento.

Brakonieriams vis didesni piniginiai ieškiniai

, Vaidotas Morkūnas
Nors brakonieriaujantys asmenys žino, kad už neleistinu būdu sugautą žuvį gresia didelės baudos su brakonieriavimo įrankių bei valčių konfiskacija, tačiau vis tiek rizikuoja. Vieniems tai per metų metus susiformavęs įprotis, kitiems gal noras uždirbti pinigų... Kaip ten bebūtų, tačiau asmenys, merkiantys tinklus į ežerus, anksčiau ar vėliau įkliūna aplinkosaugininkams ir jiems už tokius veiksmus tenka atsakyti pagal įstatymus, kurie dabar yra griežti.
Surinkti turinį