brakonieriai

Brakonieriavo Metelio ežere

, Vaidotas Morkūnas
Šiuo metu itin griežtai baudžiami brakonieriai – įkliuvę aplinkosaugininkams jie ne tik praranda nelegalios žvejybos įrankius, konfiskuojamos valtys bei kita įranga, o patys turi mokėti dideles baudas, tačiau vis dar atsiranda rizikuojančių.
Praeitą savaitgalį Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai organizavo reidą mūsų rajono paežerėse. Reido metu Metelio ežere  pareigūnų sulaikyti piliečiai A. N. ir E. B., kurie žvejojo draudžiamu ne mėgėjų žvejybos įrankiu – tinklu.

Nespėjo pasidžiaugti lynais

, Vaidotas Morkūnas
Savaitgalį rajono aplinkosaugininkų reidas po rajono ežerus buvo sėkmingas. Su įkalčiais įkliuvo du pažeidėjai, kurie tinklais bandė pagauti ir jau buvo pagavę žuvų. Pasak rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjo Evaldo Brusoko, abu vyriškiai gerai žinomi, nes yra ne kartą bausti už draudžiamą  žvejybą tinklais. 
Pasirodo, brakonieriai nesnaudžia, keliasi anksti, dar tamsiai, ir galvoja, kad aplinkosaugininkams neįklius tikrindami ar statydami tinklus. Tačiau ir aplinkosaugininkai nemiega.

Brakonieriai „prisišaudė“ baudų

Lazdijų rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjui Evaldui Brusokui, Veisiejų regioninio parko darbuotojams bei neetatiniam aplinkos apsaugos inspektoriui Galsto ežere įkliuvo keturi neeiliniai brakonieriai: G. G., N. B., V. V. ir D. O, iš Marijampolės miesto. Kaip išsiaiškino aplinkosaugininkai, vyrai, atvažiavę į negyvenamą sodybą, nutarė pašaudyti žuvis neleistinu būdu. Kadangi buvo vėlus metas, po vidurnakčio, vyriškiai galvojo, kad neįklius ir tyliai nušaus didesnę žuvį. Tačiau jiems nepavyko likti nepastebėtiems.

Brakonieriams vis didesni piniginiai ieškiniai

, Vaidotas Morkūnas
Nors brakonieriaujantys asmenys žino, kad už neleistinu būdu sugautą žuvį gresia didelės baudos su brakonieriavimo įrankių bei valčių konfiskacija, tačiau vis tiek rizikuoja. Vieniems tai per metų metus susiformavęs įprotis, kitiems gal noras uždirbti pinigų... Kaip ten bebūtų, tačiau asmenys, merkiantys tinklus į ežerus, anksčiau ar vėliau įkliūna aplinkosaugininkams ir jiems už tokius veiksmus tenka atsakyti pagal įstatymus, kurie dabar yra griežti.

Nelinksmos naujienos

, Parengė Vaidotas Morkūnas

Slidžiame kelyje sužeista vairuotoja  

Įžūliems Lazdijų brakonieriams gresia iki 2 metų nelaisvės

, Daina Baranauskaitė

 

Surinkti turinį