Europos kelias

Savaitės komentaras Europos kelias, Aliaksandro bulvės ir Volodia dugne

, Algimantas Mikelionis
Praeitą sekmadienį Lazdijuose buvo paminėtos Europos kelio 25-osios metinės. Jau ketvirtis amžiaus praėjo nuo to laiko, kai Lietuvos ir Lenkijos pasienyje vyko įvairūs renginiai ir atsivėrė minėtų kaimyninių valstybių sienos. Dabar į Lenkiją važiuojame kaip į kitą Lietuvos rajoną. Jau net neįdomu darosi, kai taip laisvai galima važiuoti ne tik į Lenkiją, bet ir į kitas Europos Sąjungos valstybes. Turėk tik noro ir šiek tiek pinigų, ir per vasaros ar kitas atostogas maišyk Europą skersai išilgai.

Prisiminimuose atgimęs „Europos kelias“

, Lazdijų r. sav. inf.
Šį sekmadienį, rugpjūčio 23-ąją, Lazdijų rajone buvo iškilmingai paminėtas „Europos kelio“ 25-metis. Veisiejuose, Lietuvos Sąjūdžio ąžuolyne, buvo pasodintas „Europos kelio“ 25-mečiui skirtas ąžuolas, kurį kartu su meru Artūru Margeliu sodino jaunieji šauliai bei Veisiejų seniūnas Zenonas Sabaliauskas.
Lazdijų mieste renginiai prasidėjo šv. mišiomis Lazdijų šv.

Prisiminti Europos kelio akcijos atvyks ir profesorius Vytautas Landsbergis

Beveik kiekvienuose vyresniojo amžiaus lazdijiečio namuose iki šiol dar saugomos Europos kelio akcijos relikvijos – nuotraukos, pašto vokai, kurie tik tą, vienintelę, dieną ir tik Lazdijų pašte buvo antspauduojami specialiu antspaudu, Europos kelyje sutiktų žmonių adresai... Nors šiems įvykiams – jau 25-eri metai, dauguma renginio dalyvių savo dalyvavimą juose mena taip ryškiai, tarytum tai būtų įvykę tik vakar.
Surinkti turinį