ežerai

Apie didžiausią sugautą žuvį ir tuštėjančius ežerus

, Vaidotas Morkūnas
Praeitą savaitę lazdijiečiui Jurgiui Orliukui žvejyba Dusios ežere buvo sėkminga. Jis pagavo 8 kilogramus ir 400 gramų sveriančią lydeką. Prityręs žvejys mėgėjas, žvejojantis visą gyvenimą, sakė, kad šiemet tai didžiausias laimikis. „Pagavau ją spiningu, blizge, per 15 minučių ištraukiau. Dažniausiai žvejoju Dusios ežere, nes laikau čia valtį. Šiame ežere 2007 metais esu pagavęs didžiausią – 15 kilogramų – sveriančią lydeką. Tais metais laimėjau didžiausios sugautos žuvies konkursą – buvau apdovanotas echolotu bei brangia rite.

Nespėjo pasidžiaugti lynais

, Vaidotas Morkūnas
Savaitgalį rajono aplinkosaugininkų reidas po rajono ežerus buvo sėkmingas. Su įkalčiais įkliuvo du pažeidėjai, kurie tinklais bandė pagauti ir jau buvo pagavę žuvų. Pasak rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjo Evaldo Brusoko, abu vyriškiai gerai žinomi, nes yra ne kartą bausti už draudžiamą  žvejybą tinklais. 
Pasirodo, brakonieriai nesnaudžia, keliasi anksti, dar tamsiai, ir galvoja, kad aplinkosaugininkams neįklius tikrindami ar statydami tinklus. Tačiau ir aplinkosaugininkai nemiega.

Tiria vandens užterštumą

Aplinkosaugininkai pagal   patvirtintus  valstybinio upių, ežerų ir tvenkinių monitoringo planus atlieka vandens tyrimą Dusios, Akmenių, Ančios, Juodo Kauknorio, Niedaus, Veisiejo, Zapsio ežeruose, Baltosios Ančios HE tvenkinyje.
Aplinkosaugininkai tirs fizikinius-cheminius, biologinius  kokybės rodiklius vandenyse  bei aiškinsis, kokios  medžiagos  susidaro dugno nuosėdose.

Maudytis galima drąsiai

, Vaidotas Morkūnas
Rajono savivaldybės gydytoja Lina Džiaukštienė redakciją informavo, kad Nacionalinė sveikatos priežiūros laboratorija ištyrė 5 rajono  ežerų vandenį ir nustatė, kad jis švarus ir maudytis jame galima drąsiai. Savivaldybės gydytoja tvirtino, kad iš laboratorijos gavo Dusios, Metelio, Ančios, Snaigyno, Baltajo ežerų vandens tyrimo rezultatus ir užterštumo juose neaptikta. L. Džiaukštienė tvirtino, kad šių ežerų vanduo bus tiriamas visos vasaros metu.

Turės padengti 3288 Lt žalą gamtai

, Vaidotas Morkūnas

Tik ledams padengus ežerus, rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai kartu su Veisiejų regioninio parko direkcijos atstovais vykdė reidą dėl mėgėjiškos žūklės Liūnelio ežere. Reido metu vidurdienį pareigūnai aptiko žvejojančius piliečius D. J., D. B. ir Ž. J. nepaisant to, kad ledas dar labai plonas. Ežeras yra Liūnelio gamtinio rezervato teritorijoje. Pagal galiojančias Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles, žvejyba valstybinių parkų gamtiniuose rezervatuose yra draudžiama. Taigi, Liūnelio ežere žvejyba yra draudžiama.

Surinkti turinį