galvijai

Lazdijuose projektas „Stovi fabrikėlis ant kojelių keturių“

Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija kartu su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir VšĮ Darbo vietų kūrimo fondu įgyvendina projektą „Stovi fabrikėlis ant kojelių keturių“, skirtą pradinių klasių moksleiviams Lazdijų rajone.
2017 m. lapkričio 23 dienos rytą mokykliniu autobusiuku šešiolikos pradinukų grupė iš Lazdijų „Kregždutės“ ir „Vyturėlio“ pradinių mokyklų kartu su VšĮ Darbo vietų kūrimo fondo l. e. p.

Dedami pamatai mėsinių galvijų parodai Lazdijų rajone

, Gintarė Teisutis
2016 metų rugsėjo mėnesį pirmą kartą Lietuvoje vyko specializuota mėsinių galvijų paroda Anykščių rajone. Paroda sulaukė didžiulio pasisekimo. Joje dalyvavo gausus būrys ūkininkų, valdžios atstovų, turistų, studentų ir šiai ūkio šakai bei įspūdingiems galvijams neabejingų smalsuolių. Šioje parodoje taip pat dalyvavo ir mūsų rajono mėsinių galvijų augintojai.

Rajono ūkininkų užauginti mėsiniai galvijai parduodami parodose

, Vaidotas Morkūnas
Panevėžio rajone, Algirdiškyje, vykusioje veislinių gyvūnų parodoje dalyvavo ir mūsų rajono ūkininkai, kurie augina mėsinius galvijus. Apie parodą pasidalinti mintimis mūsų laikraštyje sutiko  laikinai einantis viešosios įstaigos „Darbo vietų kūrimo fondas“ direktoriaus pareigas Nerijus Sukackas.
N. Sukackas sakė, kad parodoje trys mūsų rajono ūkininkai pristatė savo auginamus mėsinius galvijus. Krosnos seniūnijoje, Vartų kaime, ūkininkaujantis Algirdas Salyklis parodoje pristatė galovėjų veislės metines telyčaites.

Išvažiuojamajame posėdyje apžiūrėtos aubrakų bandos

, Lazdijų. r. sav. inf
Penktadienį Kaimo reikalų komiteto nariai – pirmininkas Gintautas Mirijauskas, Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka, tarybos narys Albinas Žymančius – bei VšĮ „Darbo vietų kūrimo fondas“ direktorė Lina Navickienė ir vadybininkas Nerijus Sukackas dalyvavo išvažiuojamajame posėdyje, kurio metu apžiūrėjo Jungevičių šeimos ekologinį mėsinių galvijų ūkį.

Kooperatyvas ūkininkams jau neša naudą

, Vaidotas Morkūnas
Nors ir mažais žingsniais, tačiau viešosios įstaigos „Darbo vietų kūrimo fondas“ sukurtas aubrakų auginimo kooperatyvas didina apsukas, įveikdamas kelyje vis daugiau kliūčių bei nesklandumų. Kad jų bus nemažai, kooperatyvo kūrėjai suvokė dar prieš pradėdami dirbti, nes tiek supirkėjų, tiek perdirbėjų interesai buvo aiškūs – išlaikyti kainų monopolį, kuris ūkininkams bei žemdirbiams yra tarsi rakštis minkštoje vietoje. Vienas iš šio kooperatyvo tikslų buvo kooperatyvo narių užaugintus galvijus parduoti brangiau negu dabar jie perkami šalies rinkoje.

Apčiuopiama gyvulių augintojų kooperatyvo nauda — didesnės supirkimo kainos

, Neringa Radvilavičienė
Rajono ūkininkai, susijungę į kooperatyvą ,,5000 aubrakų Lazdijams“, jau pajuto pirmąją jo naudą. Šią savaitę mėsinius galvijus su kooperatyvo narių pagalba pardavęs ūkininkas Juozas Dainauskas džiaugiasi beveik 7000 litų siekiančiu didesniu uždarbiu negu būtų gavęs galvijus parduodamas įprastai. Kaip teigė ūkininkas, ne paslaptis, jog Lietuvoje už kilogramą gyvo svorio mokama 3,70 Lt, daugiausiai 4,50 lito (kaina nurodyta be PVM).

Savaitės komentaras Ar iš tikrųjų mums taip jau nieko nereikia?

, Algimantas Mikelionis

Net ir ilgiausia kelionė prasideda nuo mažo žingsnelio. Bet koks darbas, sumanymas ir dalykas – nuo idėjos, minties, vizijos. Ir nors iš pradžių būna didelis būrys skeptikų, kritikų ir netikinčiųjų, bet vėliau jie priverčiami nori nenori pakeisti savo nuomonę, kai žodis tampa kūnu. Žinoma, lengviausia yra nieko nedaryti ir neveikti. Tuomet nesuklysi, nesuklupsi, nepatirsi nuostolių, bet nieko ir nenuveiksi, nes neklysta tas, kuris nieko nedirba.

Lazdijų rajoną iš nedarbo duobės trauks mėsiniai galvijai?

, Zina Juozaitė

Lazdijų rajono valdžia ėmėsi drąsaus projekto: rajono savivaldybės taryba kartu su ūkininku iš Vokietijos įsteigė viešąją įstaigą, kuri rūpinsis sėkmingu mėsinių galvijų aubrakų auginimu. Šia idėja susižavėjęs Lazdijų rajono meras Artūras Margelis neabejoja, kad tai labai perspektyvus projektas ir apgailestauja dėl amžinos lietuvių baimės imtis naujovių ir įpročio nuolat ką nors kaltinti, užuot ėmus veikti.

Aubrakų auginimo idėja įtvirtinta dokumentuose

, Zigmas Pūkelis

Praeitą savaitę, kovo 5 d., Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje  (TVM) įvyko vokiečių verslininko E. F. Baumerio, Lazdijų rajono savivaldybės mero A. Margelio, Veisiejų TVM direktoriaus pareigas laikinai einančio R. Makausko, vokiečių verslininko atstovės R. Čirienės, Veisiejų TVM atstovų, steigiamos viešosios įstaigos direktoriaus E. Bartnyko, Lazdijų rajono savivaldybės atstovų, seniūnų ir ūkininkų susitikimas. Jo metu buvo aptariamas mėsinių galvijų aubrakų auginimo projekto įgyvendinimas mūsų rajone.

Mėsinių galvijų auginimo projektas sparčiai iriasi į priekį

Praėjusią savaitę posėdžiavusi Lazdijų rajono savivaldybės taryba vienbalsiai pritarė viešosios įstaigos „Darbo vietų kūrimo fondas“ steigimui ir steigimo sutarties pasirašymui, kuris turėtų įvykti šiandien. Lazdijų rajono savivaldybės, kaip viešosios įstaigos steigėjos, steigiamasis įnašas sudaro 125 000 litų, tokią pačią sumą pridės ir Vokietijos ūkininkas, mėsinių galvijų augintojas Ernstas Friedrikas Baumeris. Posėdyje taip pat patvirtintas ir viešosios įstaigos direktorius – juo tapo Edvardas Bartnykas.

Surinkti turinį