gamta

Žurnalistai iš naujo atrado Dzūkijos gamtą ir jos kulinarinį paveldą

, Sigita Vaitkevičė
Pavasaris mūsų rajone kasmet yra darbų pradžios startas ne tik žemdirbiams, bet ir turizmo paslaugų teikėjams – Lazdijų turizmo informaciniam centrui, Veisiejų ir Metelių regioninių parkų administracijoms, maitinimo įmonėms, kaimo turizmo sodybų savininkams. Na, ir tiems, kurie apie įdomiausias lankytinas Lietuvos vietas pasakoja per įvairias žiniasklaidos priemones. Todėl ne atsitiktinai prieš keletą dienų mūsų rajoną aplankė grupė pačių didžiausių žiniasklaidos priemonių atstovų, kuriems šią kelionę organizavo Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos.

Saugus poilsis gamtoje

, Straipsnį parengė: Jadvyga Jarmalienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Jau prasidėjo vaikams ir suaugusiems pats  linksmiausias metų laikas – vasaros atostogos. Tai poilsio ir pramogų metas. Tačiau dažnai per daug didelis atsipalaidavimas atneša ir nelaimių. Keliaujame į gamtą, lepinamės saulės voniomis, naudojamės upių, ežerų ir jūrų teikiama atgaiva. Tačiau visi malonumai turi ir kitą, neigiamą, pusę – jie grasina įvairiais sveikatos sutrikdymais, todėl turime neužmiršti atsargumo priemonių besimėgaudami saule, būdami vandenyje ar miške, pilname uodų ir kitų kraujasiurbių.

Dzūkijos Venecija laukia poilsiautojų ir turistų

, Zigmas Pūkelis
Veisiejai – vienas nuostabiausių ne tik Lazdijų rajono, Dzūkijos, bet ir visos Lietuvos kampelių. Šis miestelis, įkurtas daugiau kaip prieš penkis šimtus metų, nenustoja žavėti čia gyvenančių ir atvykstančių. Nesvarbu, ar čia gyveni kelis dešimtmečius, ar užsukai pirmą kartą, negali nesigėrėti šiuo miesteliu, jo gamta ir jame gyvenančiais žmonėmis.
Pirmiausia verta aplankyti Veisiejų parką, kuris yra kruopščiai sutvarkytas ir vis dar puoselėjamas.

Padėkok Žemei - pasodink medelį

2015-03-16

Su reindžeriu po Metelių regioninį parką

, Gintarė Teisutis
Tris gegužės mėnesio šeštadienius Metelių regioninio parko direkcija organizavo žygius po parko teritoriją. Tikimasi, jog tokie žygiai taps tradicija ir kiekvieną pavasarį pakvies parko svečius įsitikinti, kad gera ir gražu čia ne tik vasarą, o  visais metų laikais. 
 
Mintis organizuoti žygius paskatino noras parodyti Metelių regioninio parko lankytojams gamtos pokyčius pavasarį. „Šie žygiai yra galimybė vienai dienai pabėgti nuo kasdienybės.

Gamtotvarkos darbams pavasaris skelbia pertrauką

Vasario paskutinė dekada gali būti paskutiniąja ir vykdant gamtotvarkos darbus Žuvinto rezervate.

Poilsis be pavojų: saugus maistas ir daug skysčių

Saulė, šiluma, užburianti gamta, skanus maistas, daug įspūdžių ir įkvėpimo – tokie pageidavimai planuojant atostogas dėliojasi daugelio galvose. Atostogų kokybę lemia gera savijauta, o ši labai priklauso nuo mitybos. Deja, malonumą valgyti gamtoje gali aptemdyti apsinuodijimas maistu. Maisto ruoša šiltuoju metų laiku kelia papildomų maisto saugos reikalavimų, nes bakterijos geriausiai dauginasi esant šiltiems ir drėgniems orams. Iškylaujant gamtoje sukuriamos tiesiog idealios sąlygos greitam bakterijų, virusų bei kitų mikroorganizmų dauginimuisi maisto produktuose.

Pažintinė ekskursija į Kalvarijos mini zoologijos sodą

, Živilė klimienė, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

 

Surinkti turinį