Gedulo ir vilties diena

Gedulo ir vilties dienos paminėjimas Šeštokuose

Birželio 14 dieną, minint 76-ąsias Lietuvos gyventojų pirmųjų masinių tremčių ir žudynių metinės, Šeštokuose vyko Gedulo ir vilties dienai paminėti skirti renginiai. Minėjimas prasidėjo šventomis Mišiomis Švnč. Mergelės Marijos, nuolatinės gelbėtojos, bažnyčioje. Po Mišių renginio dalyviai patraukė į šalia Šeštokų geležinkelio stoties esantį skverelį, kur prie Kryžiaus, skirto iš šios geležinkelio stoties 1941 m., 1944–1952 m.

Savaitės komentaras 75-osios mūsų tautos tragedijos — sovietinės okupacijos — metinės

Algimantas Mikelionis
Šį pirmadienį, birželio 15 d., sukako lygiai septyniasdešimt penkeri metai, kai į Lietuvos teritoriją savavališkai ir įžūliai įžengė SSSR Raudonoji armija ir prasidėjo net pusę amžiaus trukusi sovietinė okupacija. 1918 m. tapusi nepriklausoma mūsų valstybė gyvavo iki 1940 m. Per dvidešimt dvejus laisvės ir nepriklausomybės metus jauna Lietuvos Respublika sugebėjo tvirtai atsistoti ant kojų įvairiose gyvenimo srityse, bet bene svarbiausia buvo tai, kad 1918 m.

Šeštokuose paminėta Gedulo ir vilties diena

, Lazdijų r. sav. inf.
Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena – paminėta šalia Šeštokų geležinkelio stoties. Vietos, iš kurios gyvuliniais vagonais Lietuvos žmonės buvo išvežti į Sibiro šaltį, atskirti nuo savo tėvynės.

Paminėta Gedulo ir vilties diena bei Okupacijos ir genocido diena

, Ramunė Šeštokienė

 

Gedulo ir vilties diena Šeštokuose

, Ženeta Stankevičienė, Laisvės kovų muziejaus vadovė

 

Surinkti turinį