girtavimas

Daugiavaikės girtos motinos šauksmas policijai: „Vaikai trukdo ilsėtis“

, Justina Pocevičiūtė
Istorija, įvykusi Lazdijų rajone, Kamenkos kaime, nustebino net visko mačiusius policijos pareigūnus bei vaiko teisių apsaugos specialistus.
Pirmadienį kiek po 21 valandos Lazdijų policijos komisariato pareigūnai sulaukė skambučio iš moters, kuri prašė nedelsiant atvykti, mat jai trukdo ilsėtis vaikai.

Vaikų neprižiūrėjusiai daugiavaikei motinai suteiktas šansas pasitaisyti

, Justina Pocevičiūtė
Visą Lietuvą apskriejo nemaloni žinia apie lazdijiškę, kuri sekmadienio vakarą paliko savo mažamečius vaikus be priežiūros ir išvyko linksmintis. Apie tai policijos pareigūnams pranešta anonimiškai telefonu.
Pirmadienį Lazdijų rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos specialistai, kiti atsakingi asmenys sprendė, ar grąžinti tris mažamečius vaikus motinai, ar skirti jiems laikiną globą. „Sekmadienio vakarą vaikai buvo patalpinti laikinai globai Lazdijų rajono ligoninėje. Tačiau galiausiai nutarėme juos grąžinti motinai.

Nesustabdomas girtavimas: iš šeimų paimti septyni vaikai

, Vaidotas Morkūnas
Praėjusį penktadienį rajono seniūnijų socialiniai darbuotojai vykdė alkoholio vartojimo, vaikų nepriežiūros ir smurto šeimoje prevencines priemones. Šios priemonės metu socialiniai darbuotojai kartu su rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojais lankėsi nuolat stebimose socialinės rizikos šeimose, domėjosi, ar tėvai negirtauja, ar tinkamai prižiūri vaikus, ar prieš juos nesmurtaujama.

Vaizdai kaip iš filmo — policininkai tramdė tėvus ir gaudė vaikus

, Vaidotas Morkūnas
Kartais pareigūnai patenka į tokias istorijas, kurios vertos kriminalinio filmo siužeto.

Teismas sadistą pasiuntė už grotų

, Vaidotas Morkūnas
Nuolatinis girtavimas prie gero nepriveda. Nesantaika šeimoje, smurtas artimoje aplinkoje, o vėliau baudžiamoji byla ir teisiamųjų suolas – tai vis besaikio girtavimo pasekmės. Taip atsitiko ir Lazdijų rajono gyventojui R. B., smurtavusiam prieš savo sugyventinę D. I.
Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje R. B. buvo kaltinamas nežymiu sveikatos sutrikdymu. Vyriškis jau trečią kartą sėdo į teisiamųjų suolą.
Rajono policijos pareigūnai nustatė, kad R. B., būdamas neblaivus, dukart smurtavo prieš savo sugyventinę D. I.

G. Vekteris: „A. Struckus dar nieko... kitas, būdavo, per parą du butelius „šnapso“ išgerdavo...“

, Daina Baranauskaitė
Graudžiai baigėsi 27-erių lazdijiškio Alekso Struckaus karjera Seirijų ugniagesių komandoje. Jaunuolis darbo vietoje rastas neblaivus ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka jam skyrė drausminę nuobaudą – atleidimą iš darbo.
Buvęs ugniagesys pripažįsta savo kaltę, gailisi, faktą įvardija kaip didžiausią klaidą savo gyvenime, tačiau laiko neatsuksi. Be to, jis kreipėsi į Lazdijų rajono merą Artūrą Margelį, prašydamas įvertinti savo buvusio viršininko elgesį.

Skundai ne visada pasitvirtina

, Vaidotas Morkūnas
Antradienį Noragėlių seniūnijos darbuotojams paskambinęs anonimas pranešė, kad Juozapavičių kaimo gyventojai A. K. ir S. S. yra neblaivūs, vaikšto po kaimą su kūdikiu ir girtauja.
Seniūnijos darbuotojai nuvyko patikrinti fakto. Jie minėtų asmenų namuose nerado. S. S. aptiko giminaičių namuose, pas jos tėvą. Čia seniūnijos darbuotojams atrodė, kad ši moteris yra blaivi, sklandžiai kalbėjo. Ji tvirtino, kad išėjo su mažamečiu vaiku pasivaikščioti ir užsuko pas giminaičius. Tačiau moteris negalėjo pasakyti, kur jos vyras.
Surinkti turinį