kainos

Gera žinia gyventojams — šildymas nebrangs!

, Vaidotas Morkūnas
Praėjo savaitė, kai prasidėjo šildymo sezonas. 
UAB „Lazdijų šiluma“ direktorius Virgaudas Šerėnas nežada didelių pokyčių ar kainų augimo vartotojams. „Šiuo metu kainos yra stabilios. Už sunaudotos šilumos energijos kilovatvalandę vartotojai – daugiabučių gyventojai – su 9 procentų PVM tarifu turės mokėti 6,10 cento. Už suvartoto šilto vandens kubinį metrą su su 9 procentų PVM – 7,19 euro.

Savaitės komentaras Rusija provokuos tol, kol negaus skambaus antausio

, Algimantas Mikelionis

Praeitą savaitę Lietuvoje populiariausia daržovė buvo kalafioras. Tautiečiai taip pasipiktino tuo, kad jis toks brangus, jog pasiūlė boikotuoti prekybos centrus. Vienas internetinis portalas net pasiuntė mums pažįstamą žurnalistę Vilmą į Lenkiją ieškoti pigaus kalafioro. Kaip apsidžiaugiau, kad ji kalafioro arba išvis nerado, arba sužinojo, jog jis ir Lenkijoje nepigus. Žinote, man jau taip įgriso straipsniai lietuviškoje žiniasklaidoje apie tai, kaip viskas pigu Lenkijoje ir brangu Lietuvoje, kad net koktu darosi. O rašoma tas pats per tą patį. Kiek jau galima?

Savaitės komentaras Keturi mėnesiai su euru arba nieko blogo neįvyko

, Algimantas Mikelionis
Liaudies išmintis yra nemirtinga. Jau tiek daug kartų teko įsitikinti jos teisumu. Tik kad žmonės dažniau ja vadovautųsi ir į ją gerai įsiklausytų. Sakoma, kad baimės akys didelės ir dar priduriama, kad nėra ko bijoti išskyrus pačią baimę. Bet šimtus kartų įsitikinę šių posakių teisumu, žmonės vis tiek lipa ant to paties grėblio. Pernai, kai kuo labiau artėjo euro įvedimas, tuo labiau didėjo masinė euro baimė, virtusi kone visuotine isterija.

Ūkininkų pienas tapo pigesnis už vandenį

, Rimvidas Kalvaitis
Į Vilniuje „Litexpo“ parodų centre vykusį visuotinį Lietuvos pieno gamintojų suvažiavimą atvyko ir gausi Lazdijų rajono pienininkų delegacija. Juos lydėjo seniūnijų atstovai, žemės ūkio skyrių darbuotojai bei Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus specialistai. Rusijos paskelbtas maisto produktų importo embargas, vietinių pieno supirkėjų monopolijos privedė iki to, kad žemdirbiai nepajėgia išlaikyti savo ūkių.
Suvažiavime kalbėjo ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Lazdijų ūkininkai javų derliumi džiaugiasi, tačiau kainos graudina

, Daina Baranauskaitė

Baigėsi javapjūtė. Daugelis „Dzūkų žinių“ kalbintų ūkininkų džiaugiasi derliumi. Nuotaiką temdo net 300 litų už toną mažesnės grūdų kainos negu praėjusiais metais. Už toną rapsų supirktuvės moka net 500 litų mažiau nei pernai.
Apie tai, ar sunku Lazdijų rajone ūkininkams susirasti darbuotojų, koks šiųmetis derlius, „Dzūkų žinios“ kalbina ūkių savininkus.

Kai šalčiau, už šildymą teks mokėti daugiau

, Vaidotas Morkūnas

Gyventojai dažnai skambina į rajono savivaldybę skųsdamiesi, kad jie gauna dideles sąskaitas už šildymą. Žmonės nuogąstauja, kad jiems sumokėti už būsto mėnesio šildymą 400–500 Lt yra sudėtinga, nes mažai uždirba, o dar ir kitas sąskaitas – už vandenį, elektrą t. t. – reikia apmokėti.
Į tokius ir panašius klausimus paprašėme atsakyti  UAB „Lazdijų šiluma“ direktoriaus Virgaudo Šerėno.

Trejus metus pelningai dirbanti „Lazdijų šiluma“ mažina šilumos ir karšto vandens kainas

, Edita SAMOŠKAITĖ

 

Į Lenkiją – pigesnių maisto produktų ir rūbų

, Daina Baranauskaitė

 

Surinkti turinį