kalėjimas

Savaitės komentaras Teismo sprendimas nepagrįstas jokiais konkrečiais įrodymais

, Algimantas Mikelionis
Europos Žmogaus Teisių Teismas ketvirtadienį paskelbė, kad Lietuvoje 2005–2006 metais veikė slaptas JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimas įtariamiesiems terorizmu laikyti. Teismas priteisė 130 tūkst. eurų Saudo Arabijoje gimusiam palestiniečiui Abu Zubaydah (Abu Zubaida) dėl neteisėto kalinimo Lietuvoje. JAV pareigūnai teigia, kad Abu Zubaydah priklausė „Al Qaedai“ ir prisidėjo prie rugsėjo 11-osios išpuolių. Šiuo metu jis yra kalinamas Gvantanamo bazėje Kuboje.

Teismas sadistą pasiuntė už grotų

, Vaidotas Morkūnas
Nuolatinis girtavimas prie gero nepriveda. Nesantaika šeimoje, smurtas artimoje aplinkoje, o vėliau baudžiamoji byla ir teisiamųjų suolas – tai vis besaikio girtavimo pasekmės. Taip atsitiko ir Lazdijų rajono gyventojui R. B., smurtavusiam prieš savo sugyventinę D. I.
Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje R. B. buvo kaltinamas nežymiu sveikatos sutrikdymu. Vyriškis jau trečią kartą sėdo į teisiamųjų suolą.
Rajono policijos pareigūnai nustatė, kad R. B., būdamas neblaivus, dukart smurtavo prieš savo sugyventinę D. I.

Savaitės komentaras Kieno ausys kyšo iš už uolių CŽV kalėjimų ieškotojų?

, Algimantas Mikelionis
Turbūt ne vienas iš mūsų gerai prisimena 2001 m. rugsėjo 11-ąją, kai per televiziją savo akimis tiesiogiai stebėjo kraupų islamo teroristų išpuolį. Du lėktuvai vienas po kito rėžėsi į Pasaulio prekybos centro dangoraižius Niujorke, dar vadinamus bokštais dvyniais. Baisesnį ir labiau sukrečiantį vaizdą vargu ar teks kam nors išvysti. Žuvo tūkstančiai nekaltų, niekuo dėtų ir taikių žmonių, kurie ryte atėjo į darbą. Mirtis buvo tokia makabriška, kad vargu ar jai galėtų prilygti siaubo romanų meistro S. Kingo vaizduotė.
Surinkti turinį