Kalniškė

Paminėtos Kalniškės mūšio 73-iosios metinės

, Lazdijų r. sav. inf.
Gegužės 12 d. paminėtos vieno didžiausių Lietuvoje  Kalniškės mūšio 73-iosios metinės. Šių istoriškai svarbių įvykių minėjimo renginiai prasidėjo Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje. Čia  iškilmingai pakeltos vėliavos, kurios buvo palydėtos salvėmis už Lietuvą,  laisvę ir  už žuvusius už Lietuvos laisvę. Lazdijų rajono meras kartu su Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksute Ramanauskaite-Skokauskiene prie Nepriklausomybei  ir Adolfui Ramanauskui-Vanagui skirtų paminklų padėjo gėlių.

Paminėtos Kalniškės mūšio 72-osios metinės

, Lazdijų r. sav. inf.
Gegužės 13 d. paminėtos Kalniškės mūšio – vieno iš garsiausių Lietuvos ginkluoto pasipriešinimo istorijoje –  72-osios metinės. Šiai svarbiai istorinei datai paminėti skirti renginiai prasidėjo Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje, kur buvo padėtos gėlės prie Nepriklausomybės paminklo, vyko dviratininkų ir bėgimo dalyvių į Kalniškės mūšio vietą išlydėtuvės.
Vidurdienį Simno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje paaukotos šv.

Meras aplankė jaunimo stovyklą

, Lazdijų rajono savivaldybės informacija
Iškilmingo 72-ųjų metinių minėjimo išvakarėse Kalniškės mūšio vietoje vyko jaunimo stovykla Mokausi ginti Tėvynę. Šiais metais stovyklos tema – Partizanai. Jaunieji Lazdijų rajono šauliai stovyklavo kartu su Lietuvos kariuomenės savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-ąja rinktinės kariūnais.
Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis aplankė stovyklos dalyvius ir jiems palinkėjo kantrybės, stiprybės ir ištvermės. „Būkite visada pasiryžę ginti gimtąjį kraštą“, – sakė rajono vadovas. Meras A.

Savaitės komentaras Lietuvos partizanų kova — šlovingas mūsų istorijos puslapis

, Algimantas Mikelionis
Praeitą savaitgalį šventėme garbingą ir labai svarbų jubiliejų – 70-ąsias Kalniškės mūšio metines. Prabėgo iš tiesų nemažai dešimtmečių nuo šio itin svarbaus įvykio ir labai džiugu, kad jis ne tik nepamirštas, o labai gražiai ir įspūdingai minimas. Vyko daugybė renginių ir įspūdingų pasirodymų ne tik Kalniškėje, bet ir Lazdijuose, pasakyta daug prasmingų kalbų, pagerbtas Lietuvos partizanų atminimas. Sovietai ilgus metus bandė sukompromituoti partizanus, juos sumenkinti ir jų didvyriškos kovos įrodymus nutrinti nuo žemės paviršiaus.

Prisidės prie istorinės atminties išsaugojimo

, Lazdijų raj. sav. inf. „Lazdijų reklama“

Penktadienį posėdžiavusi Lazdijų rajono savivaldybės taryba pritarė Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio siūlymui iš 2014 metų Lazdijų rajono savivaldybės biudžete numatytų asignavimų kitoms bendroms paslaugoms 20 tūkst. litų prisidėti prie dokumentinio filmo apie 1945 metų Kalniškės mūšį kūrimo. a
Lazdijų rajono savivaldybės administracija įpareigota pinigus pervesti viešajai įstaigai „Film Jam“.

Kalniškės mūšis paminėtas salvėmis

, Neringa Milašiūtė
Kalniškės mūšio minėjimo iškilmės Lazdijuose prasidėjo ankstyvą šeštadienio rytą, kuomet iš Nepriklausomybės aikštės išlydėtas gausus būrys patriotų, dalyvavusių bėgime, žygyje pėsčiomis ir dviračiais, skirtame Kalniškės mūšiui paminėti.

Vasariška variacija patriotizmo tema

, Jūratė Sutkuvienė

 

Karinio pobūdžio stovykla – išbandymas jaunimui

, Gintarė TEISUTIS

 

Prasmingai paminėtos Kalniškės mūšio 67-osios metinės

 

Surinkti turinį