karštis

Dėl karščio mokyklos dirbo trumpiau

, Vaidotas Morkūnas
Tokios karščio bangos gegužės pabaigoje niekas nesitikėjo. Kepa laukai, kepa miškai, sodai ir daržai, o lietaus nematyt. Žmonės nuo karščio ginasi, kaip išmano, ir savo darbus koreguoja. Vakar karštis pakoregavo ir rajono mokyklų darbą. Pamokos sutrumpintos 15 minučių, taip pat trumpesnės buvo ir pertraukos. Pavyzdžiui, vakar Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje tik pirma pamoka buvo įprasto ilgumo, o kitos truko po 30 minučių.

Kaip išvengti neigiamo karščio poveikio

Daugelyje Lietuvos rajonų karštis šiomis dienomis siekia 30 ir daugiau laipsnių. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras dar kartą perspėja, jog per karščius gyventojai gali nukentėti nuo nudegimų, šilumos smūgio, saulės smūgio bei hipoksijos (deguonies bado), dehitratacijos. Ypač dėmesį į galimą pavojų turėtų atkreipti 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininėmis, inkstų, širdies ir kraujagyslių).

Karštis nusinešė pirmąją auką

, Vytautas Šeštokas
Praeitą trečiadienį viename iš Šventežerio seniūnijos kaimų, sodybos darže, lysvėje rastas sukniubusio lazdijiečio Vido K. lavonas.
Spėjama, kad problemų dėl aukšto kraujospūdžio turėjęs ir paskutiniu metu nevengęs taurelės 47-erių vyras mirė, sustojus širdies veiklai.
Tikslesnę mirties priežastį nustatys teismo medicinos ekspertai.
Aplinkybės, kuriomis mirė lazdijiškis, irgi aiškinamos. 
Esą pastaruoju metu lazdijietis gyveno minėtoje sodyboje kartu su jos šeimininke.

Savaitės komentaras Lazdijų rajonas — turistų ir poilsiautojų jau atrastas rojus

, Algimantas Mikelionis
Vasara, birželio mėnesį pagailėjusi šilumos, dabar ne juokais įsismagino. Sekmadienį buvo pasiektas visų laikų Lietuvos rugpjūčio mėnesio karščio rekordas: termometro stulpelis parodė 36,6 laipsnio Celsijaus. Čia jau menki juokai. Kas tik turi galimybę, traukia prie jūros, ežerų, upių ar leidžia laiką nors prie tvenkinio ar kitos duobės, pripildytos vandens. Kiti, kuriems nepavyksta tokiu metu atostogauti ar kur nors išlėkti, lindi namuose ar darbe ir gaivinasi vėsiu dušu bei šlakstosi vandeniu. Rankas trina alaus, vaisvandenių, geriamojo vandens ir ledų pardavėjai.
Surinkti turinį