kiaulės

Ką turėtų žinoti ūkininkai, laikantys kiaules, naminius paukščius

, Kęstas Sukackas
Rajone yra apie 600 registruotų kiaulių ūkių. Praeitais metais penkiuose tokiuose ūkiuose buvo užregistruota afrikinio kiaulių maro židiniai. Tačiau laukinėje gamtoje dar aptinkama daug nuo šios ligos kritusių šernų, todėl labai svarbu, kad užkratas labiau neišplistų į kiaulių laikymo vietas.

Meras A. Margelis: „Kiaulių skersti nereikia“

, Sigita Vaitkevičė
Po to, kai mūsų ir Alytaus rajono žiniasklaidos priemonės išplatino informaciją apie tai, jog visi Lazdijų rajono kiaulių laikytojai, pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2017 m. rugpjūčio 29 dieną pasirašytą įsakymą Nr. B1-542 „Dėl valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2014 m. rugsėjo 17 d. įsakymo Nr.

R. Muliuolis: „Arčiausiai afrikinis kiaulių maras buvo nustatytas Alytaus rajono savivaldybėje“

, Gintarė Šataitė
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) svetainėje pasirodė informacija, kad įsibėgėjus javapjūtei kyla didelė afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkio grėsmė. Paklausus, kodėl minimas būtent javapjūtės metas, Lazdijų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Rolandas Muliuolis pabrėžė, kad biologinio saugumo reikalavimų būtina laikytis visuomet: „Kiaulių augintojus įspėjame, kad šiltuoju metų laiku padidėja grėsmė kiaulėms užsikrėsti afrikiniu kiaulių maru.

Statiškės kaimo gyventoja baudas moka, bet kiaulių neatsisako

, Vaidotas Morkūnas
Valstybinės Maisto ir veterinarijos tarnybos Lazdijų skyriaus viršininkas Auridas Marcinkus teigė, kad ne visi kiaulių augintojai laikosi biosaugos reikalavimų. Niekas nedraudžia kiaules auginti, bet reikia laikytis reikalavimų ir paisyti taisyklių. 
„Pagal įstatymus, iki 10 kiaulių savo reikmėms gali laikyti kiekvienas gyventojas, tačiau jeigu laiko daugiau negu 10, reikalavimai padidėja: reikia aptverti kiaulių laikymo vietą, neturi būti leidžiama pašaliniams patekti prie kiaulių, turi būti dezinfekcinių priemonių ir kita“, – sakė A. Marcinkus.

Tikrins kiaulininkystės ūkius

, Lazdijų r. sav. inf.
Vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos priimtu sprendimu bei atsižvelgiant į tai, jog Lietuvoje vis dar užregistruojami afrikinio kiaulių maro židiniai laukinėje faunoje, kovai su virusu nuspręsta pajungti ir savivaldybių darbuotojus.
Nuo kovo 1-os dienos administracijos direktoriaus Audriaus Klėjaus pavedimu seniūnijų žemės ūkio specialistai lankysis mažuose kiaulininkystės ūkiuose.

Kiaulių gaili labiau nei bijo maro

Afrikinio maro grėsmė pritilo, bet niekur nedingo. Tačiau pasienyje ties Baltarusija ūkininkai neskuba vykdyti veterinarų valios ir pjauti kiaulių. Juolab kad nežino, kokių kompensacijų už tai tikėtis.
Ties Baltarusijos siena Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) nustatytoje apsaugos zonoje ūkininkaujantys žmonės gyvena apimti nežinomybės.
Ši zona – tai daugybė Druskininkų, Ignalinos, Lazdijų, Švenčionių ir kitų rajonų savivaldybėse esančių kaimų, kurie patenka už VMVT nubrėžtos raudonos linijos, nuo sienos nutolusios per 10 kilometrų.

SVARBI INFORMACIJA GYVENTOJAMS Nesuregistravus kiaulių – grėsmė netekti kompensacijos

, Neringa Milašiūtė, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistė viešiesiems ryšiams
Antradienį Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka sukvietė Ekstremalių situacijų komisiją. Komisija rinkosi dėl Lietuvos pasienyje, Baltarusijos teritorijoje,  siaučiančio afrikinio kiaulių maro. Lazdijų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Auridas Marcinkus susirinkusius supažindino su esama situacija ir kylančiomis grėsmėmis mums, kaip pasienio rajonui.
Surinkti turinį