Kiaulių maras

Per dvi savaites Lazdijų rajone – daugiausia AKM atvejų

, VMVT inf.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo pranešimą iš Lenkijos atsakingos institucijos, kad šalyje nustatytas šiais metais jau ketvirtas afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis kiaulininkystės ūkyje. Lenkijos specialistai ėmėsi neatidėliotinų priemonių ligos židiniui likviduoti – nustatytos apsaugos ir stebėsenos zonos, visos ūkyje laikytos kiaulės (apie 650) bus paskerstos, pradėti naikinti pašarai, vykdomi dezinfekavimo darbai.

Rudens aktualijos

, Vaidotas Morkūnas
Praeitos savaitės pagrindinės temos – bulvės, grybai, kiaulių maras ir pratybos „Zapad“. Visi kalbėjo apie tai, visi laikraščiai rašė, visos televizijos rodė. Informacijos nors vežimu vežk, ir rimtai, ir nelabai. Šįkart savo antros religijos – krepšinio – temos sąmoningai nelieskim, nereikia erzintis, per anksti iškritom, kam pilti ant žaizdos druską. Tegul dabar pasidžiaugia slovėnai... 
 
Bulvės
Jų jau prisikasėm praeitą savaitgalį.

Meras A. Margelis: „Kiaulių skersti nereikia“

, Sigita Vaitkevičė
Po to, kai mūsų ir Alytaus rajono žiniasklaidos priemonės išplatino informaciją apie tai, jog visi Lazdijų rajono kiaulių laikytojai, pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2017 m. rugpjūčio 29 dieną pasirašytą įsakymą Nr. B1-542 „Dėl valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2014 m. rugsėjo 17 d. įsakymo Nr.

Įsakymas ūkininkams — rugsėjį turės paskersti visas kiaules

, Vaidotas Morkūnas
Blogos naujienos rajono  kiaulių augintojams. Dėl afrikinio kiaulių maro jie turės išskersti savo laikomas kiaules. 
Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika pasirašė įsakymą, kuriuo remiantis Lazdijų ir Druskininkų savivaldybių teritorijos paskelbtos buferinėmis kiaulių maro zonomis.

Maru užsikrėtęs šernas krito vos įkėlęs koją į mūsų rajono teritoriją

, Vaidotas Morkūnas
Birželio 7 dieną Kapčiamiesčio seniūnijoje, Varviškės miške, paskelbtas afrikinio kiaulių maro židinys. Lazdijų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Auridas Marcinkus teigė, kad negyvas šernas rastas Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, mūsų rajono teritorijoje, perėjęs taip vadinamą pasienyje esančią pėdsakų liniją. „Aišku viena, jis ne vietinis, ne lietuviškas, atėjęs iš Baltarusijos teritorijos – buvo išlikę ryškiai matomi pėdsakai pasienio zonoje.

R. Muliuolis: „Arčiausiai afrikinis kiaulių maras buvo nustatytas Alytaus rajono savivaldybėje“

, Gintarė Šataitė
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) svetainėje pasirodė informacija, kad įsibėgėjus javapjūtei kyla didelė afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkio grėsmė. Paklausus, kodėl minimas būtent javapjūtės metas, Lazdijų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Rolandas Muliuolis pabrėžė, kad biologinio saugumo reikalavimų būtina laikytis visuomet: „Kiaulių augintojus įspėjame, kad šiltuoju metų laiku padidėja grėsmė kiaulėms užsikrėsti afrikiniu kiaulių maru.

Lietuva kovai su afrikiniu kiaulių maru iš ES gaus 1,95 mln. eurų

Su afrikinio kiaulių maro užkratu kovojančiai Lietuvai Europos Sąjunga (ES) skirs beveik 1,95 mln. eurų, arba didžiausią visoje Europos Bendrijoje. ES parama kompensuojamoms išlaidoms sieks iki 50 proc. valstybės patirtų išlaidų.

Informacija gyventojams. Rajone paskelbta ekstremali situacija

, Neringa Milašiūtė, Lazdijų r. sav. administracijos vyr. specialistė viešiesiems ryšiams

Sausio 29 dieną Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į Ekstremalių situacijų komisijos pasiūlymą, nutarė paskelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją Alytaus, Lazdijų, Varėnos, Šalčininkų, Trakų rajono savivaldybėse bei Druskininkų savivaldybėje. Ekstremalios situacijos operacijų vadovu paskirtas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.

Dėl afrikinio kiaulių maro kviečiama Ekstremalių situacijų komisija

Pirmadienį šaukiamas Vyriausybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame numatoma aptarti situaciją dėl nustatyto afrikinio kiaulių maro atvejo ir priimti atitinkamus sprendimus.

Pasienyje su Baltarusija nurodyta naikinti kiaules

Lietuva, gindamasi nuo Baltarusijoje siaučiančio nuo afrikinio kiaulių maro, pradeda naikinti kiaules - tai turės padaryti visi gyventojai, gyvenantys maždaug 10 kilometrų atstumu nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos.

Surinkti turinį