laikas

PRAEIVIO UŽRAŠAI

Kažkada šviesaus atminimo maestro ir reperis Lukas dainavo: „Laiko nesustabdysi / Ir neatsuksi atgal/ Prieš laiką lygūs visi / Laikas – visagalis.“ Kad laiko nesustabdysi, žino visi, nors galima sustabdyti laikrodį išėmus iš jo elementą. Tuomet laikrodis neis, o stovės. Nors laikas eina ar bėga be kojų. Be to, sustojęs laikrodis du kartus per parą rodo teisingą laiką.

Kaip planuojamas darbo ir poilsio laikas tiems, kurie dirba ne 40 valandų darbo savaitę?

Kalbant apie darbo santykius, nuolat aktuali darbo ir poilsio laiko tema. Dažniausiai taikoma ir visiems įprasta darbo laiko norma yra 40 val. per savaitę. O ką daryti tiems, kurie dirba kitu darbo režimu?
Svarbu atkreipti dėmesį, kad kitoks (ne 40 val.

Ramutė Kunigiškienė: „Prisitaikyti prie laiko pokyčių dviejų savaičių maža“

, Gintarė Šataitė
Spalio 30 d., sekmadienį, Lietuvoje buvo atšauktas vasaros laikas. Paskutinį kovo sekmadienį įvedamas vasaros laikas kasmet atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį, 4 valandą nakties pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Vasaros-žiemos laikas įvedamas siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą.

Miegosime valanda ilgiau – įvedamas žiemos laikas

Ateinantį sekmadienį, spalio 27-ąją, pereisime prie žiemos laiko ir 4 valandą nakties laikrodžių rodykles pasuksime viena valanda atgal. Tai reiškia, kad nuo sekmadienio miegosime valanda ilgiau, rytais daugiau džiaugsimės šviesa, tačiau greičiau tems.
Pagal žiemos laiką gyvensime iki paskutinio kovo sekmadienio, kai 3 val. laikrodžio rodyklę pasukamos valanda į priekį. Taip pat elgiamasi daugelyje Europos šalių.

Surinkti turinį