Lazdijų r.

Ilgo susirašinėjimo rezultatas – Lazdijų vežėjai į Lenkiją gali važiuoti per Aradnykus

, Sigita Vaitkevičė
Mūsų rajono savivaldybės teritorijoje registruotų pervežimo įmonių savininkai pagaliau sulaukė geros naujienos – nuo balandžio pabaigos jie į Lenkiją, taip pat į kitas Europos valstybes jau gali važiuoti tiesiai per Lazdijus ir Aradnykus.

Įsakymas ūkininkams — rugsėjį turės paskersti visas kiaules

, Vaidotas Morkūnas
Blogos naujienos rajono  kiaulių augintojams. Dėl afrikinio kiaulių maro jie turės išskersti savo laikomas kiaules. 
Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika pasirašė įsakymą, kuriuo remiantis Lazdijų ir Druskininkų savivaldybių teritorijos paskelbtos buferinėmis kiaulių maro zonomis.

Mirties priežastys Lazdijų rajono savivaldybėje

, Laima Strašinskienė, Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė

Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Mirties priežasčių registras apibendrino 2016 m. mirusių nuolatinių Lietuvos gyventojų mirties priežasčių duomenis. Remiantis išankstiniais Higienos instituto sveikatos informacijos centro duomenimis, 2016 m. Lazdijų rajono savivaldybėje mirė 426 žmonės, t. y. 38 asmenimis daugiau negu 2015 metais. Lazdijų rajono savivaldybėje, kaip ir Lietuvoje, daugiausiai žmonių mirė nuo kraujotakos sistemos ligų, piktybinių navikų ir išorinių mirties priežasčių. 2016 m.

Siūloma panaikinti dar vieną seniūniją

Lazdijų rajono savivaldybėje gyventojų skaičius kinta, todėl yra peržiūrimos administravimui ir savivaldybės pastatų išlaikymui skiriamos lėšos. Kai mažėja gyventojų, yra neefektyvu turėti nepakitusį administracinį aparatą ir dengti nepilnai naudojamų pastatų išlaikymo išlaidas. 
17-os Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narių reikalavimu bus vykdoma atrankinė gyventojų apklausa dėl Šlavantų seniūnijos panaikinimo.

Dzūkai griebiasi už galvos: iš jų gali būti atimtas 27 ha ežeras

, Rūta Levickaitė, www.GRYNAS.lt

Lazdijų rajone tyvuliuojantis Seliovinio ežeras greitai gali tapti privačia nuosavybe. 27 hektarų ploto vandens telkinys yra dzūkų pamėgta poilsio ir maudynių vieta, tačiau aplink ežerą esančių žemių savininkams gali tekti nugriauti visus tiltelius ir lieptelius, o norint įkišti koją į vandenį prašyti  leidimo. Vykdomai ežerų privatizacijai visoje Lietuvoje griežtai nepritaria aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, antradienį kaip tik įregistravęs pasiūlymą drausti ežerų privatizaciją apskritai.

Išrinktas 13-osios apžiūros „Gonkelės 2012“ nugalėtojas Mero padėka atiteko „Sofkutės teatrui“ iš Rudaminos

, Edita SAMOŠKAITĖ

Tradicinėje rajoninėje meno mėgėjų teatrų apžiūroje „Gonkelės 2012“ Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio padėka atiteko Rudaminos laisvalaikio salės „Sofkutės teatrui“, kurį šiemet geriausiu išrinko garbinga komisija, vadovaujama Birutės Vanagienės. Apžiūroje, vykusioje Rudaminoje,  šiemet dalyvavo 4 iš 5 Lazdijų kultūros centro laisvalaikio salėms atstovaujančių dramos kolektyvų ir teatrų.

Atsitiktiniai gaisrai?.. Kam reikalingas Menciškės kaimas?

, Vaidotas Morkūnas

 

Surinkti turinį